Jump to content

konkretan slučaj spasenja osobe krštene u KC

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 15 минута, Milica Bajic рече

Или ипак промишљање пре него што дође до потребе за кајањем?

ako je kajanje iz proracunatosti  onda nije istinsko, kajanje je iz dubine duse, kajanje je element dobrote

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@kordun нисам се добро изразила. Мислила сам на промишљање пре него ДА дође до потребе за кајањем.

У смислу, ако ти већ мене повредиш, па се горко покајеш због тога - за мене би био много бољи човек да си промислио пре тога па ме ниси ни повредио. Овако ем патим што сам повређена, ем патим што тебе гледам да патиш...

Не браним да је кајање израз доброте, врлина, само тврдим да су још бољи пажљиви људи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Milica Bajic рече

@kordun нисам се добро изразила. Мислила сам на промишљање пре него ДА дође до потребе за кајањем.

У смислу, ако ти већ мене повредиш, па се горко покајеш због тога - за мене би био много бољи човек да си промислио пре тога па ме ниси ни повредио. Овако ем патим што сам повређена, ем патим што тебе гледам да патиш...

Не браним да је кајање израз доброте, врлина, само тврдим да су још бољи пажљиви људи.

tebe treba vezati za radijator

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Bokisd рече

U tom smislu,  spasenje duse i vecni zivot , kako verujemo mi hriscani je samo u Crkvi putem krstenja i pokajanja i pricesca.

Ја не верујем у ово.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Milica Bajic 

Не верујем да је спасење само у цркви, тј да се они изван цркве неће спасити. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Lady Godiva рече

@Milica Bajic 

Не верујем да је спасење само у цркви, тј да се они изван цркве неће спасити. 

Много је тешко то питање за мене... Један од најбољих људи које сам знала, мој друг, погинуо је некрштен. Ако ишта желим, желим да верујем да је отишао право на Небеску Литургију. Био је млад, мешовит брак, избеглица...конфузан од свега тога. Таман када је пожелео да приђе сам Цркви десила се трагедија. Златко. За њега и ја верујем да има спаса, због целокупне ситуације.

Али не могу да верујем у то да ће се спасти без покајања и они који су позвани да сведоче веру, а свесно то одбијају из овог или оног измишљеног разлога (обично то буде надменост, из мог искуства). Није да то не желим, само не видим зашто је толико тешко "принети ту жртву" крштења, причешћа и узвишеног Литургијског живота за узврат за то што је Христос толико страдао за нас. Мене би било срамота тако живети.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Milica Bajic рече

Много је тешко то питање за мене... Један од најбољих људи које сам знала, мој друг, погинуо је некрштен. Ако ишта желим, желим да верујем да је отишао право на Небеску Литургију. Био је млад, мешовит брак, избеглица...конфузан од свега тога. Таман када је пожелео да приђе сам Цркви десила се трагедија. Златко. За њега и ја верујем да има спаса, због целокупне ситуације.

Али не могу да верујем у то да ће се спасти без покајања и они који су позвани да сведоче веру, а свесно то одбијају из овог или оног измишљеног разлога (обично то буде надменост, из мог искуства). Није да то не желим, само не видим зашто је толико тешко "принети ту жртву" крштења, причешћа и узвишеног Литургијског живота за узврат за то што је Христос толико страдао за нас. Мене би било срамота тако живети.

 

Mislim da postoji nešto kao krštenje željom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kopitar рече

Mislim da postoji nešto kao krštenje željom.

И ја искрено верујем у то да Господ наша срца познаје добро, сви смо ми његова деца.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Lady Godiva рече
пре 22 часа, Bokisd рече

U tom smislu,  spasenje duse i vecni zivot , kako verujemo mi hriscani je samo u Crkvi putem krstenja i pokajanja i pricesca.

Ја не верујем у овo

Izdvojila si Lady samo ove reci, koje imaju svoj kontekst, koji je vezan za pricu izmedju bratka Korduna i mene. (ono oko ruleta i magneta..0703_read)

Isus je taj koji nam donosi spasenje u svojoj Crkvi i u tom smislu, sigurno da onaj koji trazi veru i spasenje zasigruno ga moze naci u crkvi.

Sto, ne znaci automatski da oni koji nisu u crkvi nemaju mogucnost za spasenje. Licna vera, dobra volja i zelja, pravedna dela, ljubav i briga za ljude, milostinja i na kraju velika milost Bozija moze delovati na sve ljude kroz njihova srca i cistu savest koje ce na kraju dovesti do spasenja.

Ima ona zapovest Bozija da, od ove ljubavi niko vece nema,, da se polozi dusa i zivot za prijatelje svoje. Ovo mogu mnogi da ispune na razne nacine i mislim da po pravdi mogu na takav nacin i da nadju spasenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Lady Godiva рече

Не верујем да је спасење само у цркви, тј да се они изван цркве неће спасити. 

Вероватно зато што имаш веома узак поглед на Цркву.

А заиста нема спасења ван Цркве (Христа), који је све у свему.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Milica Bajic рече

Много је тешко то питање за мене... Један од најбољих људи које сам знала, мој друг, погинуо је некрштен. Ако ишта желим, желим да верујем да је отишао право на Небеску Литургију. Био је млад, мешовит брак, избеглица...конфузан од свега тога. Таман када је пожелео да приђе сам Цркви десила се трагедија. Златко. За њега и ја верујем да има спаса, због целокупне ситуације.

Али не могу да верујем у то да ће се спасти без покајања и они који су позвани да сведоче веру, а свесно то одбијају из овог или оног измишљеног разлога (обично то буде надменост, из мог искуства). Није да то не желим, само не видим зашто је толико тешко "принети ту жртву" крштења, причешћа и узвишеног Литургијског живота за узврат за то што је Христос толико страдао за нас. Мене би било срамота тако живети.

 

Не слажем се. 

пре 1 сат, Натан рече

Вероватно зато што имаш веома узак поглед на Цркву.

А заиста нема спасења ван Цркве (Христа), који је све у свему.

Не знам шта би био узак, а шта шири приступ/поглед. 

Сматрам да нема спасења без љубави. Ништа док не научимо да волимо, а ко ће и како доћи до тога, појма немам.. 

Едит: кажеш нема спасења ван "Цркве (Христа)". Мислим да је Христос и изван Цркве. Није ограничен, Дух дише где жели. Нема спасења без Христа, али Он је много више него што ми можемо појмити. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 30.10.2018. at 19:15, Кратос рече

Pa jes samo što onda ispada bolje da ni e znamo za njega i da samo budemo dobri ljudi....

ја не могу ту да будем објективна, можда ће им бити лакше у смислу...ми нисмо знали, која је ту наша кривица?, или им је лакше што цео жиот могу да се ослањају само на своју моралност и доброту, али ја као верујућа особа, или као хришћанка у покушају :) , могу само да кажем да ми је живот са спознајом Христа, добио пуноћу, добио Смисао, са Њим сакако није лако, али је лепо. :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...