Jump to content

Коју бисте веру изабрали? (АНКЕТА)

Оцени ову тему


Коју бисте веру изабрали? (АНКЕТА)  

35 члановâ је гласало

  1. 1. Дакле, у сразу са уводним текстом теме, коју бисте веру* изабрали

    • Православље
      21
    • Римокатолицизам
      1
    • Ислам
      0
    • Јудаизам
      0
    • Протестантизам - "уобичајени" (Англиканци, Лутерани,...)
      1
    • Протестантизам - "екстремнији" (Мормони, Јеховини сведоци,...)
      0
    • Будизам
      0
    • Хиндуизам
      0
    • Зороастризам
      0
    • Гностицизам - у најширем смислу (све гносе)
      0
    • Растафаријанизам
      3
    • Шинтоизам
      0
    • Вуду
      1
    • Виканство
      0
    • Њу ејџ - у најширем смислу (сви "валери")
      0
    • Таоизам
      0
    • Џаинизам
      0
    • Атеизам
      4
    • Древне европске религије (словенска, келтска, грчка, римска,...)
      2
    • Ништа од понуђеног
      2


Препоручена порука

пре 1 минут, Lady Godiva рече

Хммм.. свештенице, не вештице. За ово би ти следила епитимија. :D

Опрости ми узвишена божице! :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Muramasa рече

Ja da sam nekakav Bog, okosnicu mog klera bi činile sveštenice. :D Ženski hramovi bi bili akustični, jer bi sve bile besmrtne sopran boginje i imale bi kriptu za viševekovno spavanje u kojoj vreme ne bi proticalo.

То је тако сурово. :(

Жене треба да су слободне, а не да живе у затвору. То ти је као да славуја ставиш у кавез. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Lady Godiva рече

Наравно, али су ми они увек некако били симпа.

Замишљала сам њихове свештенице онако пуштене дивље косе - с понеком плетеницом, с венчићима на главама како се заједно моле у природи, певају и играју босоноге, у дугим белим хаљинама... Неки микс између старих Словена, вила и нимфи. :D

Realno, ovo više podseća na one paganke što su ih spaljivali kao veštice...

Dakle, biraj vikanstvo :D

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Lady Godiva рече

Може у мојој глави. :smeh1:

Хммм.. свештенице, не вештице. За ово би ти следила епитимија. :D

:bighug:    Moj slagic!   :smeh2:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Juanito рече

Протестантизам је тешки мрак, потпуно лудило мозга, потпуни мрак душе. Мртвило невиђених размера.

Na stranu cela saljiva tema, i misljenja i ostalo... ali ovo sto si napisao, na preveliku zalost, jeste tacno. Znam da si ozbiljno mislio, zato i kazem.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da pravoslavlje/katolicizam ne postoji kao opcija, ja bih morala da pravim neki kolaž vikanstva (prihvatanje tela i prirode, ritual), judaizma (isto, + transcendentni Bog i tradicija preispitivanja) i eventualno gnosticizma (malko bunta prema ovozemaljskim sistemima, treba :) )

U pravoslavlju svega ovog već ima :)

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Paradoksologija рече

Realno, ovo više podseća na one paganke što su ih spaljivali kao veštice...

Dakle, biraj vikanstvo :D

То је неки микс паганства и Хришћанства.. без спаљивања свештеница, књига и без сече језика и осталих страхота.

пре 2 минута, Muramasa рече

Ne bih ih ja ni na koji način držao zarobljenim.

Па онда би све нашле момке и запалиле одатле, да певају њима на увце, а не тамо неком богу. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Paradoksologija рече

Baš sam bila otvorena za sve opcije, ali ništa sem pravoslavlja ozbiljno ne mogu da izaberem. Nisam ja nešto odgajana u pravoslavlju pa da kao to moram da biram, nego sam izabrala pravoslavlje nakon ateističke faze u kojoj sam pisala maturski rad na temu "O poreklu zla kroz istoriju religija" i nakon prisustvovanju liturgijama. Čitala o svim mogućim religijama, bila i na raznim drugim bogosluženjima (bar još 5-6, sem hrišćana uključijući i islam i judaizam) i ne vredi. Pravoslavlje ili smrt :ani_biggrin:

Doktorka, ovde bre nema nijedan pravoveran, samo ti i ja. Zadnja vremena dosla...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:D

Резултат слика за heavy metal is my religion

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Лапис Лазули рече

Vise puta su me potpuno odusevili neki svestenici monasi bogoslovi i obicni verni ljudi u odnosu prema zenama prisutnim.

Да ти монаси нису били којим случајем из манастира што носи име по родном месту Лазе Костића? :ani_biggrin::ani_biggrin::ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Брка Жарковачки рече

Да ти монаси нису били којим случајем из манастира што носи име по родном месту Лазе Костића? :ani_biggrin::ani_biggrin::ani_biggrin:

U Kovilju nazalost nisam bila nikada.

Cemu ovi zeleni smesci sta si time hteo reci?

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...