Jump to content

Филмови који се не пропуштају

Оцени ову тему


Guest Alefshin

Препоручена порука

Пошто је изговорите, реч вама влада. Док је неизговорена, ви владате њоме.

Арапска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kолико је спремна да иде далеко индустрија лекова, у овом случају антидепресива, можете погледати у овом на моменте мрачном трилеру...

 

Дакле, Руни Мара и Ченинг Тејтум су брачни пар са Менхетна, где потоњи заврши у затвору због неких финансијских малверзација. Када изађе из затвора, Руни упада у депресију и обраћа се психијатру Џад Лоу за помоћ. Овај јој мало гледа историју болести у протеклом времену и запажа неке нелогичности па се обраћа њеном претходном психијатру, Кетрин Зити Џонс. Она препоручују најновији лек...

 

Са тим леком Марине депресије су чини све ређе, до тренутка, кад из чиста мира убије мужа. Заврши у психијатријској болници, а медији, пошто је у питању богат брачни пар-"пропрате" ову ситуацију... Џад Лоу је пред губљењем лиценце због грешке у терапији која је довела до убиства, пријатељи и жена га напуштају, а акције фирме која производи лек на берзи расту... Он се не мири са тиме, а расплет је онакав како само Содерберг, који је режирао филм, уме да направи...

 

Погледајте! Нежељена дејства (Side Effects)

 

side-effects-film.jpg

 

IMDb

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пошто волиш те спортске јеси ли гледао са Кијану Ривсом:

http://m.imdb.com/title/tt0180734/?ref_=m_nmfmd_act_24

Симпатичан. Бејзбол је у питању.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kолико је спремна да иде далеко индустрија лекова, у овом случају антидепресива, можете погледати у овом на моменте мрачном трилеру...

 

Дакле, Руни Мара и Ченинг Тејтум су брачни пар са Менхетна, где потоњи заврши у затвору због неких финансијских малверзација. Када изађе из затвора, Руни упада у депресију и обраћа се психијатру Џад Лоу за помоћ. Овај јој мало гледа историју болести у протеклом времену и запажа неке нелогичности па се обраћа њеном претходном психијатру, Кетрин Зити Џонс. Она препоручују најновији лек...

 

Са тим леком Марине депресије су чини све ређе, до тренутка, кад из чиста мира убије мужа. Заврши у психијатријској болници, а медији, пошто је у питању богат брачни пар-"пропрате" ову ситуацију... Џад Лоу је пред губљењем лиценце због грешке у терапији која је довела до убиства, пријатељи и жена га напуштају, а акције фирме која производи лек на берзи расту... Он се не мири са тиме, а расплет је онакав како само Содерберг, који је режирао филм, уме да направи...

 

Погледајте! Нежељена дејства (Side Effects)

 

side-effects-film.jpg

 

IMDb

 

 

Verovatno si gledao ovaj film,isto na taj fazon.

Muzika je zaista neverovatna ali mislim da film nisam skontao do kraja :)

http://www.imdb.com/title/tt0180093/?ref_=nv_sr_1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verovatno si gledao ovaj film,isto na taj fazon.

Muzika je zaista neverovatna ali mislim da film nisam skontao do kraja :)

http://www.imdb.com/title/tt0180093/?ref_=nv_sr_1

 

Глед`о давно и током гледања се зарек`о да ћу га довршити, баш као и сваки "Политикин забавник" нпр., иако ми није "увек" пријала научна фантастика, али сам ипак читао...

 

И сећам се да га нисам сконтао...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам да ли је неко давао препоруку за овај филм... Ја претраживах и не нађох, па реко` да га препоручим...

 

Дакле, извесни Стивен Чбоски је пре 15-ак година објавио једну књигу која је брзо постала веома читана, а под називом "The Perks of Being a Wallflower". И у САД је колико видим, овај роман забележио доста успеха...

 

А онда је, пре две године, да не би гледао како неко други "уништава" његову причу, решио да сам сними филм, по својој књизи, а који је код нас преведен као "Чарлијев свет". И успео је... Да не упропасти... Књигу нисам читао, није код нас преведена, али сам филм гледао ономад... И мене је баш вратио у она времена првих симпатија, летњих заљубљивања и растанака с` јесени, "Криво је море" форе и тако то... ;)

 

Дакле, Чарли је клиња који је кренуо у први разред средње школе негде у Пенсилаванији. Има родитеље, старију сестру матуранткињу, старијег брата на факсу... Имао је и најбољег друга, који се самоубио претходне године. Имао је и тетку, са којом је делио тајне које се ни мајци не кажу, али је и она нажалост настрадал у саобраћајној несрећи...

 

Тих и помало интровертан, не наилази на баш добар пријем нове околине, и попут војника, одбројава дане до завршетка средње школе, иако је тек кренуо у њу. Једину комуникацију има у флешбековима са покојном тетком, у писању писма-дневника покојном другу, нешто мало са родитељима и са професором књижевности.

 

А онда, након неког времена, у његов живот "улазе" Патрик и Сем коју тумачи Ема Вотсон (прва њена озбиљна улога након Хермионе) и који су полубрат и полусестра и који су матуранти. Примају га у друштво и Чарли полако почиње да улази у свет одраслих, који му кроз "младалачка страдања" откривају само мало старији од њега. Оне године, кад мислиш да све знаш, да је цео свет твој, да си потпуно независан, а не знаш "где си шупаљ"...

 

За мој појам, ретко топла прича и изузетак који потврђује правило да Холивуд "уме" да направи одличан филм. Перфектна глума тада 20-годишњег Логана Лурмана (филм је сниман 2012., а дечко је `92. годиште), који заиста изгледа као да има 15 година, Ема Вотсон и Езра Милер, уз још неколико глумаца, "изнели" су овај филм за, по мени, чисту 10-ку.

 

The Perks of Being a Wallflower-Чарлијев свет

 

The-Perks-of-Being-a-Wallflower.jpg

 

IMDb

 

http://www.youtube.com/watch?v=-dY5EbgJTvI

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

The Perks of Being a Wallflower-Чарлијев свет

 

Gledala sam ga cim se pojavio i potpuno me odusevio.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

јако дирљива љубавна прича, много много емоција, и један од филмова који су ми донели сузе на очи, да кренуше ми сузе када сам га гледао, па шта што сам мушко имам и ја осећања. 

по мени један од најбољих филмова икада. 

дефинитивно вреди погледати, поготово са својом вољеном особом, говори колико је сваки момент поред нама драге особе битан. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова драма вас може научити колико вам вољена-вољени значи!

 

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

MV5BNzQ0NDA1ODQ3NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNjQw

 

Документарни филм о елиминисању комуниста у Индонезији.

Врло јак и скоро да помислите да се неко играо документарца. На жалост, није тако...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nesto ti ne valja link, ajd` postavi ponovo...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...