Jump to content

Умировљени владика Качавенда преко БН телевизије позвао на придржавање десет Божјих заповјести (ВИДЕО)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Преко БН Телевизије, блиске градоначелнику Бијељине (опозиционом на нивоу РС), иначе телевизије најгледаније у Српској, а познате по коктелима народне музике и емисија "Гласа Америке", као и за претходни Васкрс и за овај Божић добио је прилику да се народу опширно обрати умировљени епископ ЗТ Василије Качавенда:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Blago se ovom narodu koji pohodise liturgiju na kome nacalvstvova njegovo umirovljeno episkopstvo, g.Vasilije Kacavenda, imao se rasta roditi. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе видим да први пут није у Божићној посланици која се читала данас у црквама потписан и умировљени Качавенда... 

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, МилошБГ рече

Иначе видим да први пут није у Божићној посланици која се читала данас у црквама потписан и умировљени Качавенда... 

Није потписан ни један умировљеник. 

Питам се што су их и до сад потписивали, ако су умировљени. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А зашто је ово вест? 

Ваљда владика има право да се обрати свом верном народу!? Ако је владика!? 

А јесте!

Умировљен или не,  он је владика.

Дабогда и даље слушали танц са жица божанствене лире са којих нас преосвећени и преподобни првојерарх семберски позива да стражимо. Нарочито нашу младост и богослове на чијим плећима ће наша Црква да опстане. 

Христос се роди!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Милан Ракић рече

А зашто је ово вест? 

Нијеси слушао од почетка. Елем, ако не извршавамо десет заповјести Божијих не можемо да будемо синови Божији. То је вијест.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, александар живаљев рече

Нијеси слушао од почетка. Елем, ако не извршавамо десет заповјести Божијих не можемо да будемо синови Божији. То је вијест.

Добри мој докторе,  ако је то вијест,  онда смо ми дубоко поремећено друштво... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А што? Ел Качавенди забрањено да подучава народ декалогу? :)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Милан Ракић рече

онда смо ми дубоко поремећено друштво...

Не мора нужно да значи. Можда је у питању, како то зову ови млади професори теологије, нека нова "парадигма". Не заборави да је владика магистрирао на тему "Менаџмент у религији" на једном од угледних Бељинских свеучилишта. Можда из те "менаџмент парадигме" може да се оствари интимнији контакт са вјерницима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ведран* рече

А што? Ел Качавенди забрањено да подучава народ декалогу? :)))

То и рекох. Нека би мудре јеванђелске речи и благоглаголност језика његовог осветлиле пут нама многима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, александар живаљев рече

Можда из те "менаџмент парадигме" може да се оствари интимнији контакт са вјерницима.

А сам контакт, да ли је онда парадигматски или прагматични? :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милан Ракић рече

То и рекох. Нека би мудре јеванђелске речи и благоглаголност језика његовог осветлиле пут нама многима

Ма ти си питао што и ја шћедох да питам. Него ја свашта нешто запиткујем стално, па реко дај неко други мало непшто да пита. 

Владика је владика макар и пемзијонер био. Ел тако?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znaci "Ljubav sviju sa svima"! :D

 

Follow your bliss and the universe will open doors where there were only walls.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...