Jump to content

Mystery Method - уметност завођења или варка?

Оцени ову тему


srema

Препоручена порука

Копајући по интернету наишао сам на заједницу људи који себе називају "PUA" (pick-up-artist), односно преведено на српски то би значило "уметник у завођењу". Наводно, они тврде да се исправан однос према женама може научити и увежбати, како током упознавања тако и током дуготрајне везе (брак нешто и није спомињан). Чак су и организовали тзв. радионице где су људе који желе да савладају и науче те ствари водили у ноћне клубове, у тржне центрове, итд. како би прилазили девојкама и узимали бројеве телефона, освајали, причали, итд. итд...
Сад, ту има разноразних гуруа и учитеља и мајстора и отприлике свако има неки свој стил и свој приступ томе... Али могло би се рећи да је књига Mystery Method гурнула ту целу причу у мејнстрим. У књизи излажу се, наводно три дела сваке мушко-женске интеракције: атракција, комфорт, и сам чин завођења (на крају крајева, секс). Сваки део је подељен на три дела, и ја ћу сада отприлике написати пример о томе како звучи та књига и како посматра целу ту ствар.


А1: Човек прилази групи људи (јер се лепе жене углавном налазе у неком друштву) и покушава да себе прикаже у што бољем светлу, али је веома битно да говором тела и општим понашањем дисквалификује себе као неког ко је ту посебно да би освојио женску. Он користи унапред припремљене приче, хумор, некад и магичне трикове. Циљ фазе А1 јесте да та жена не помисли "Супер, још један тип који је дошао да ме пита за број, за пиће, итд. итд". Тиме она спушта свој тзв. "штит", и одједном се стиже до тренутка када би човеково присуство њој пријало, рађа се радозналост.
A2: Циљ фазе А2 јесте да се створи привлачност. Главна техника у ову сврху јесте "нег", који опет, служи за испољавање незаинтересованости према жени. То може да буде нешто између увреде и комплимента, али никако отворено вређање. Пример нега био би (због превода звучи сheesy) - "Те ципеле изгледају јако... удобно." Такође, у А2 придобија се остатак групе, тј. њено друштво, поготово ако су ту и мушкарци. Жена обично обраћа пажњу на то шта други људи, поготово њено друштво мисли о неким људима.
.....

Е сад, главно питање је -- да ли је ово етички исправно са православне тачке гледишта? Неки би рекли да се партнер свеједно не тражи на местима као што су ноћни клубови и кафићи. Али и да се та нека особа сусретне у цркви, па и ту је проблем како прићи, ово оно. И реално гледано, неки од нас једноставно не знају са женама, па одмах крену у неко изјављивање љубави и то зна да 'олади женску скроз.

Мислим, ова књига иде у неке екстреме и наравно увек иде до тога да је циљ секс. Али ми баш и не морамо дотле, него то већ тамо у неком другом, трећем плану. Размишљам, нема неке разлике између ове књиге и онога кад ти старији брат продаје неке форе како да смуваш женску итд.
:D Кога занима, може да је прочита целу, мада ће прва два поглавља вероватно бити досадна, јер се позивају на неку еволуциону психологију за коју кажу да је јако климава.

Стварно ме занима шта мислите и да ли је можда неко чак испробао ово и има неког искуства?

The-Mystery-Method-How-to-Get-Beautiful-Women-Into-Bed.pdf

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, srema рече

Копајући по интернету наишао сам на заједницу људи који себе називају "PUA" (pick-up-artist), односно преведено на српски то би значило "уметник у завођењу".

Јесте, тако и ја копам по интернету и случајно налетим на неку гардеробу на снижењу, на дизајн ентеријера... Још никад нисам наишла на овако нешто. Шта треба да унесем у претрагу да би ми изашло „how to get a beautiful women into bed"? :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, srema рече

Али и да се та нека особа сусретне у цркви, па и ту је проблем како прићи, ово оно. И реално гледано, неки од нас једноставно не знају са женама

Ne rece li ti pre neki dan, patnja, ovo-ono, sto gorci lek to bolje?? ;)

Da se vratim na temu:

пре 2 часа, srema рече

Е сад, главно питање је -- да ли је ово етички исправно са православне тачке гледишта?

Nebitno je, samo ako si ti sa sobom Ok da ovo radis

пре 2 часа, srema рече

Он користи унапред припремљене приче, хумор, некад и магичне трикове.

to je to. :)

пре 2 часа, srema рече

Стварно ме занима шта мислите и да ли је можда неко чак испробао ово и има неког искуства?

Sad vise nisam sigurna da je glavo pitanje ona nedoumica o etici. :D:D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имаш и у Србији такве, конкретно у Београду. Не бих ти препоручио али ево ти линк па сам просуди. Понављам, не бих ти препоручио да било шта радиш са тим !!!

https://www.youtube.com/channel/UCLnQigIbrWTz_LcCSW9U50A

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, srema рече

Е сад, главно питање је -- да ли је ово етички исправно са православне тачке гледишта? Неки би рекли да се партнер свеједно не тражи на местима као што су ноћни клубови и кафићи. Али и да се та нека особа сусретне у цркви, па и ту је проблем како прићи, ово оно. И реално гледано, неки од нас једноставно не знају са женама, па одмах крену у неко изјављивање љубави и то зна да 'олади женску скроз.

Пусти жене. Избаци их из главе, моли се ти Богу доћи ће оне саме и бежи од тих ,,црквених,, нађи неку ,, грешницу,, та ћете слушати.... :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Џуманџи рече

Ne rece li ti pre neki dan, patnja, ovo-ono, sto gorci lek to bolje?? ;)

Da se vratim na temu:

Nebitno je, samo ako si ti sa sobom Ok da ovo radis

to je to. :)

Sad vise nisam sigurna da je glavo pitanje ona nedoumica o etici. :D:D

Нисам још ни са пубертетом завршио како треба, молим те разуми ме. :D
Што се тиче патње, можда ту јесам мало контрадикторан да не кажем лицемеран, али опет око неких ствари имаш контролу а око неких немаш. Мада нисам ни сам скроз сигуран -- да ли човек једноставно треба да остане равнодушан и да прихвати ту одбаченост од жена као један крст, па ће она исправна доћи, евентуално, када је Бог пошаље. Или једноставно мора да сам нађе? Први случај звучи јако, да кажем, побожно, мада се и људима у Цркви указује на то да би требало да се ожене.

  • Збуњен 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Muramasa рече

Bog obično šalje svoje svetiteljke, bar meni. Džabe ih šalje, ni jednu nisam prihvatio.

Poslednja je bila kosovarka i u jednoj poruci mi je napisala da nije spavala jer je bila na svenoćnom bdeniju.

Nisi prihvatio  zato što ti se ne sviđa ili samo zato što je bila na bdeniju?

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, srema рече

да ли човек једноставно треба да остане равнодушан и да прихвати ту одбаченост од жена као један крст, па ће она исправна доћи, евентуално, када је Бог пошаље. Или једноставно мора да сам нађе? Први случај звучи јако, да кажем, побожно, мада се и људима у Цркви указује на то да би требало да се ожене.

Zivot me je naucio da nista samo od sebe ne dolazi. Dakle, moras se potruditi....I da, zene ne vole nesigurne muskarce. Da li je to ona prava?! Hm, znaces...ako je pogledas u oci i u njenim ocima ugledas sebe...Mozda sam ja previse romanticna i u realnom svetu ne ide bas tako....

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Muramasa рече

Bog obično šalje svoje svetiteljke, bar meni. Džabe ih šalje, ni jednu nisam prihvatio.

Poslednja je bila kosovarka i u jednoj poruci mi je napisala da nije spavala jer je bila na svenoćnom bdeniju.

Ovo je dokaz da vi muskarci ne znate sta hocete....PRAVA zena je sve u jednom...ili to jos niste shvatili?! 

Konkretno: Mozda sve zene pored tebe zele da budu svetice. Zabrinjavajuce...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја мислим да завођење треба избјегавати у широком луку.

Највећи заводник од свих је ђаво лично, а остало је његова школа.

Ту је увијек мање или више глуме..

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Vesna M рече

Konkretno: Mozda sve zene pored tebe zele da budu svetice. Zabrinjavajuce...

Ууууу, ово је било ниско; фајт, фајт, фајт, фајт! :D:D

пре 5 часа, srema рече

Нисам још ни са пубертетом завршио како треба, молим те разуми ме. :D
Што се тиче патње, можда ту јесам мало контрадикторан да не кажем лицемеран, али опет око неких ствари имаш контролу а око неких немаш. Мада нисам ни сам скроз сигуран -- да ли човек једноставно треба да остане равнодушан и да прихвати ту одбаченост од жена као један крст, па ће она исправна доћи, евентуално, када је Бог пошаље. Или једноставно мора да сам нађе? Први случај звучи јако, да кажем, побожно, мада се и људима у Цркви указује на то да би требало да се ожене.

Ма, спасаваш се кад те нагазим ту и тамо, буди срећан што је форумски. :)) 

Нити је "одбаченост од жена" (не знам колико би их ти??) крст, нити постоје исправне/покварене, нити их Бог шаље (јер, као што сам ти већ написала на другој теми: не постоје људи лутке којима Бог управља да би умудрио/преумио/усрећио другу групу људи (овде би, по твојој претпоставци, ти требао да спадаш, а не питаш се јеси ли ти једна од тих лутака које Бог оним не-луткама шаље)). :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

hoće neko da mi potvrdi ili negira da zavođenje zaista postoji... šta to znači zavesti nekog... a posebno bih voleo da mi se to objasni kroz prizmu pravoslavlja. ja zaista nešto sumnjam u te trikove i veštine... posebno danas... evo, ove sekunde sam se setio jednog primera... pošaljem ja jedan link drugarici sa jednim momkom preko fejsa, pri tom momak je bio poprilično kul, a usput smo na viberu i ona dobije link, ode na njegov profil i kaže- jok! sve to ukupno je trajalo 5 sekundi, bukvalno. rekao bih da se nešto slično dešava i u realnosti... al ajmo redom- jel postoji zavođenje, jel to uspešno... ja ću prvi to da prihvatim i proučim...

ta- ta- tatira!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...