Jump to content

Savremena psihologija


Препоручена порука

Šta mislte o tzv savremenoj psihologiji: Moć podsvesti, Najveći trgovac na svetu, Moć pozitivnog mišljenja, Sve se dešava s razlogom, Put kojim se ređe ide... U kojoj meri mogu pomoći ljudima da savladaju svoje strahove, probleme i nedoumice? Ako nemate pozitivno mišljenje o toj literaturi, molim vas predložite onu koja po vama može pomoći ljudima u postizanju duhovnog mira. Sveto Pismo se podrazumeva. Post i Molitva takođe.

Uzdaj se u Gospoda svim srcem svojim i ne oslanjaj se na vlastiti razum. Misli na nj na svim svojim putima, i on će poravniti tvoje staze. Izreke 3,5-6

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Rtanj рече

Moć podsvesti, Najveći trgovac na svetu, Moć pozitivnog mišljenja, Sve se dešava s razlogom, Put kojim se ređe ide...

ovo navedeno je popularna psihologija...moze da pomogne onima koji su na pocetku rada na sebi...

savremena psihologija je vec ozbiljna nauka...moze dosta da pomogne a da se ne kosi sa nasom pravoslavnom verom...mozda je najbolja varijanta pravoslavna psihologija...i tu ima lakse i teze litarature, u zavisnosti na kom si nivou...ima na nasem sajtu par knjiga koje mozes da "skines"

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Rtanj рече

Šta mislte o tzv savremenoj psihologiji: Moć podsvesti, Najveći trgovac na svetu, Moć pozitivnog mišljenja, Sve se dešava s razlogom, Put kojim se ređe ide... U kojoj meri mogu pomoći ljudima da savladaju svoje strahove, probleme i nedoumice? Ako nemate pozitivno mišljenje o toj literaturi, molim vas predložite onu koja po vama može pomoći ljudima u postizanju duhovnog mira. Sveto Pismo se podrazumeva. Post i Molitva takođe.

Procitala sam Moc podsvesti do pola, cini mi se, a onda sam njom lozila vatru. :D A i Put kojim se redje ide (celu), tako da je ovo prvo cisto baljezganje, a drugo je neki kao pokusaj romana. Za mene smece u svakom slucaju. :) P.S. psihologija tek treba da postane nesto blisko nauci, tako da ne bih mnogo paznje posvecivala sadasnjoj tzv. "popularnoj", sta znam... 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Џуманџи рече

Procitala sam Moc podsvesti do pola, cini mi se, a onda sam njom lozila vatru. :D A i Put kojim se redje ide (celu), tako da je ovo prvo cisto baljezganje, a drugo je neki kao pokusaj romana. Za mene smece u svakom slucaju. :) P.S. psihologija tek treba da postane nesto blisko nauci, tako da ne bih mnogo paznje posvecivala sadasnjoj tzv. "popularnoj", sta znam... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У претходној теми коју сте поставили Жика Вам је препоручио да читате Старце Порфирија, Тадеја и Пајсија . Ја бих још додао Светог Нектарија, Старца Гаврила. Крените са Старцем Порфиријем. Обавезно :D A што се тиче психологије, има на ПБФ предмет пастирско богословље са психологијом. Литература за тај предмет је ова:

Литература:
Георгије Флоровски, Црква је живот
Владета Јеротић, Неуротичне појаве нашег времена
Владета Јеротић, Хришћанство и психолошки проблеми човека
Келвин С. Хол, Гарднер Линдзи , Теорије личности
Кипријан Керн, Пастирско богословље
Јован Корнаракис, Погледи из пустиње
Ларс Тунберг, Микрокосмос и посредник теолошка антропологија Светог Максима Исповедника
Мит. Јован Зизиулас, Евхаристијско виђење света, зборник: Православна теологија
 
Додао бих да је корисније да прво прочитате Свете Старце и Оце па касније ову тежу литературу за факултет, па полако уз Божију помоћ. :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Malo mi je previše ,,JA" u popularnoj psihologiji što je uticalo na odsustvo stida i realnog rezonovanja sebe. Ove knjige tipa ,,moći podsvesti" i t sl. takozvane podizačice ega, proizvele su mnoge ego manijake bez pokrića. :)

Послато са HUAWEI Y625-U21 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Покушај да се "на брзака" реше проблеми јесте суштина свих тих новокомпонованих садржаја. Неретко људе води у још дубље проблеме...

Послато са Lenovo K10a40 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...