Jump to content

Ново саопштење из канцеларије Епископа шумадијског

Оцени ову тему


Препоручена порука

Саопштење за јавност Епархије шумадијске

15. Децембар 2017 - 7:46

Поводом текста „И Параћинци дошли да дају подршку оцу Саши“, објављеног у новинама ,,Блиц“ од 14. децембра 2017. године, који је поново потписала Жељка Јевтић, обавештавамо сву богољубиву и истинољубиву браћу и сестре да је ова новинарка ,,Билца“ у данашњем тексту поновила готово све неистине и лажи које смо демантовали у Саопштењу за јавност поводом писања „Блица“ од 13. децембра 2017. године.

Имајући у виду да се нико из ,,Блица“ до сада није обрати Епархији шумадијској са било којим питањем у вези проблема о коме пишу, више је него јасно колико ове новине поштују основни принцип новинарства - да се чују обе стране.

Не улазећи у бесмислени дијалог са онима које истина не интересује, још једном обавештавамо све заинтересоване да је Епископ шумадијски на састанку 29. новембра 2017. године са представницима парохијана који за себе тврде да подржавају свештеника Сашу Огњановића, рекао како свештеник Саша треба да изврши одлуку о премештају на Другу рековачку парохију и да ће у том случају бити обустављен црквеносудски поступак који је против њега покренут 27. новембра 2017. године. Епископ ће, уколико се свештеник Саша на овој парохији покаже бољим, донети одлуку да га премести на неку другу парохију ближе Крагујевцу.

Сходно томе  упућујемо питање госпођи Јевтић, редакцији ,,Блица" и свима који су заинтересовани за овај случај, да одговоре на два питања:

На који начин Епископ шумадијски може испунити своје обећање будући да је свештеник Саша Огњановић, до сада три пута (24. новембра, 5. децембра и 11. децембра), одбијао да прими дужност на Другој рековачкој парохији?

На који начин Епископ шумадијски може испунити своје обећање уколико се свештеник Саша Огњановић оглуши о још један позив и ни 15. децембра 2017. године не прими дужност на Другој рековачкој парохији, будући да ће у том случају наступити околности из члана 177 Устава СПЦ, став други, којим се предвиђа да „непримање дужности за 21 дан после постављења или премештаја, повлачи губитак парохије?

                 Из канцеларије Епископа шумадијског


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Били смо у ризику да умремо потпуно необавештени да ово нисмо сазнали.

Да није овога као једне од најважнијих вести у СПЦ (па и на сајту) последњих недеља, јер се ништа друго важно не дешава, осим тамо негде у некој Македонији и по разним географским и психолошким Љуљацима, можда бисмо и од досаде умрли. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Ведран* рече

Били смо у ризику да умремо потпуно необавештени да ово нисмо сазнали.

 

Наравно. Сад се одлучује судбина отачаства: @Милан Ракић пребацујемо на парохију у Белошевац, ред је да Крагујевац добије аеродром!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немо се љутиш. :)))

Свака теби част, ти преносиш оно што се пише. А ја примећавам само шта је то што се пише. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Ведран* рече

шта је то што се пише. 

Е, то захтјева да Жељку Јевтић из Блица пребачимо у инфо-службу СПЦ, а ти новинарски трансфери су тежи него поповски:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ведран* рече

можда бисмо и од досаде умрли

свештеник Саша нема факултет а молили су га да има па су га под деловодним бројем 45-уњзхдввбџ пребацили у парохију другу а Блиц сева и то нас заслепљује и после жика да не сличимо малограђанштини од које тако жестоко желимо да побегнемо и да се изнад ње поставимо :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени ту ич није јасно. А и да се напише још тринаес саопштења не би ми било јасно.

А куј је рукоположио и поставио тог попа кад он ич не зна, не зна ни Типик, ни богослужење, ни богословље? Ил је за време дугогодишњег службовања све ђутуре заборавио?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, Ведран* рече

А куј је рукоположио и поставио тог попа кад он ич не зна, не зна ни Типик, ни богослужење, ни богословље?

Па, бунили се јуче и први парохијани - Параћинци, допутовали у Белошевац, као увео им грејање у цркву итд. Значи ствар је врло логична:+Игнатије га рукоположио, дакле по дефиницији је антиталенат за Типик:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, александар живаљев рече

Значи ствар је врло логична:+Игнатије га рукоположио, дакле по дефиницији је антиталенат за Типик:)

12:smeha:

  • Хахаха 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, александар живаљев рече

Наравно. Сад се одлучује судбина отачаства: @Милан Ракић пребацујемо на парохију у Белошевац, ред је да Крагујевац добије аеродром!

Premda ga vec ima, ali samo po imenu. Ni aerodromi nisu sto su nekad bili... tugo jesenja...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, obi-wan рече

Ni aerodromi nisu sto su nekad bili...

Мислиш на оно, да су некад на аеродрому узлетали и слетали авјони. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ал ме ич не интересује бљуц подвала. 

Они могу да реше ово без јавности, ал изгледа да је сад касно.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, obi-wan рече

Premda ga vec ima, ali samo po imenu. Ni aerodromi nisu sto su nekad bili... tugo jesenja...

A nekada i aeromitinzi bivalo tamo...

14416317720198_612_naslovna_ppns.jpg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Милан Ракић рече

A nekada i aeromitinzi bivalo tamo...

Slusaj, mog`o bi ti stvarno na jednu parokiju ovamo, sta bi ti falilo... ako vec nemas nista protivu parokije...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, obi-wan рече

Premda ga vec ima, ali samo po imenu.

Много далеко од Балкана и Старе Србије

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...