Jump to content

ЗАШТО СУ ТУЖНИ ЉУДИ који се причешћују?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Jedan se nije baš uzradovao trpezi i taj pobeže i izdade Hrista.

А у контексту онога што си малопре рекао ово је савршени пример тога како се човек сам осуди. Ко је од кога побегао и ко је кога одбацио Христос Јуду или Јуда Христа? Јасно је да га Христос не само што није одбацио него му је све учинио и дао као и другим апостолима. А овај од њега побеже. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 64
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, Vedran рече

А у контексту онога што си малопре рекао ово је савршени пример тога како се човек сам осуди. Ко је од кога побегао и ко је кога одбацио Христос Јуду или Јуда Христа? Јасно је да га Христос не само што није одбацио него му је све учинио и дао као и другим апостолима. А овај од њега побеже. 

Amin.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Благовесник рече

Njegov iskusni Vladika nije pogresio ni najmanje stp ga je postavio za duhovnika... Duhovnik je veliki (moje i mnogih je to misljenje). Sto se tice juridickog pristupa, takav pristup je jedino prijemciv ogromnoj vecini ljudi, i v vremja ono i danas, zato se i Gospod i Spas nas upravo tako, isto tako (!) tzv. juridicki izrazavao i propovedao. Otac Rafailo je svetopisamski, svetopredanjski i svetootacki VALIDAN. Mozda nije isao na bogoslovski fakultet, ali negde se ucio, to ne mora biti fakultet... Ne kazem to jer sam mozda od onih koji nemaju zavrsen bogosl. fakultet. Naprotiv, sve moguce bogoslovske skole sam zavrsio :) . Ovo je lekcija koju svi u Crkvi da nauicmo - ni na koji nacin ne omalovazavajmo kolege. 

Nije rec o omalovazavanju vec je rec o promasaju. Nije ga vladika postavio za duhovnika vec da nesto drugo radi ali necu o tome. Ovo sto si napisao su puste parole i ocigledno samo tvoje procene jer si vezan za njega. Ucio je iz Karelinovih knjiga i itekako je veliki problem sto je legalista. Nije bitno sta je prijemcivo kome vec sta je istina. Hristos i apostoli su se borili bas protiv takvog pristupa. Dakle, mani se parola nego daj argumente. Omalovazavanja nema u kritici onoga sto je govorio. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Trifke рече

ocigledno samo tvoje procene jer si vezan za njega.

Gresis. Nisam vezan za o. Rafaila. 

  • Свиђа ми се 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да пред причешће нипошто се не може рећи да су људи тужни, напротив, само следе оно са страхом приступите, ја у тим тренуцима покушавам бити усредсређен...После причешћа сам углавном радостан.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Благовесник рече

Gresis. Nisam vezan za o. Rafaila. 

Onda izvini. Samo bih voleo da razgovaramo argumentima a ne parolama. :) 

  • Волим 1

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja mislim da vecinom nisu tuzni, nego izgubljeni, jer ne znaju ni sto se pricescuju. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ronald рече

Ja mislim da vecinom nisu tuzni, nego izgubljeni, jer ne znaju ni sto se pricescuju. 

Ovo ti je dobro zapazanje.  :dobro:

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Ronald рече

Ja mislim da vecinom nisu tuzni, nego izgubljeni, jer ne znaju ni sto se pricescuju. 

Да, отприлике тако је било код велике већине јутрос код нас (а биће вероватно и сутра), јер се црква првих недеља поста напуни људи који дођу 3-4 пута годишње. Али мислим да се тема односи на оне који су редовни (шта год ко под тим подразумевао).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Vedran рече

А у контексту онога што си малопре рекао ово је савршени пример тога како се човек сам осуди. Ко је од кога побегао и ко је кога одбацио Христос Јуду или Јуда Христа? Јасно је да га Христос не само што није одбацио него му је све учинио и дао као и другим апостолима. А овај од њега побеже. 

Апропо овога:

Христос исцељује бесомучнике у Гадари и уништава крдо свиња.

Уместо да се радују исцељеном, ови се хватају за главе и говоре : Иди од нас!

Тако је и Јуда побегао.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ronald рече

Ja mislim da vecinom nisu tuzni, nego izgubljeni, jer ne znaju ni sto se pricescuju. 

Sve zavisi od toga koliko su prisutni i vezani za crkvu i veru. Sigurno postoje i  tkz.nominalni hriscani, ali, ipak, ako bi se malo vise vodilo racuna oko toga kako se pripusta pricescu, bilo bi mnogo vise duhovno radosnih hriscana koji osecaju i veruju u Tajnu koja nam se daje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Биће срећни када се причесте за божић, то јест када после причеста буде очекивана мрсна (радосна) трпеза.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево неких мојих размишљања/дилема на ову тему: https://pouke.org/forum/profile/17495-jace-jerimoth/?status=39776&type=status

Занимљиво је запазити да је брат Марко (Радаковић) на свом блогу недавно објавио и причицу под именом "Тужни осмеси". Прочитајте, можда ће се неком свидети.

И брат Никола (Ђоловић) се огласио о радости као ипостасном догађају.

  • Волим 1

"Пролази обличје овога света..." (Кор. 7, 31)

podviznickaslova.wordpress.com

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро, јесу ли се сви — на здравље вам и спасење — данас озарили том радошћу?

Јесте ли сви одбацили тог старог човека, пишу ли данас на Поукама неки нови људи?

И немојте звучати као new age гуруи или тибетански жреци или као холивудске поп звезде.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...