Jump to content

ПУТИН ТРАЖИО ИЗРАДУ ПЛАНА КОЈИ НОСИ КОДНО ИМЕ „БРАТ“


Препоручена порука

 

4 децембра 2017

russia-putin-army-generals-4tg5.jpg?lang

Председник Русије Владимир Путин пре пола године је најближим сарадницима наложио да израде прецизан план за интервентну војну помоћ савезничким земљама међу којима је и Србија.

План који носи кодно име „Брат“ подразумева да би у случају рата или „непосредне терористичке опасности“ руска војна помоћ, на позив власти, у савезничку земљу стигла за мање од 24 сата.

Конкретно, то значи да би у случају напада на Србију, Русија нашој земљи у најкраћем року испоручила авионе, најсавременије ракетне системе и другу војну технику, а уколико би било потребно, стигли би и посебно обучени специјалци и војни инструктори.

Брани и Републику Српску

Како преносе извори, Путинов план „Брат“ поред земаља чланица ОДКБ-а, односи се и на Србију, Македонију, БиХ, односно Републику Српску.

– Поента читавог плана јесте да земље које воде пријатељску политику према Русији могу да рачунају на врло конкретну војну помоћ Москве. Ако би неко напао Србију, тај неко би напао и Русију, и морао би с тим најозбиљније да рачуна. Порука председника Путина је јасна, Русија никада више и нипошто неће оставити Србе на цедилу. Никада се више неће поновити 1999. година, када је Москва са стране гледала НАТО агресију – објашњава саговорник.

Како се сазнаје, иако је план „Брат“ тајни документ и неће званично бити објављен, информација о њему је дипломатским каналима пуштена и до представника НАТО земаља.

– Западни лидери, они који стоји иза екстремних Хрвата, Албанаца и Бошњака на Балкану, морају да знају да је Русија потпуно одлучна да брани и одбрани Србију – каже извор.

Иначе, како се сазнаје, план „Брат“ подразумева пребацивање ракетног система С-300 у Србију, ескадрила авиона Миг и Сухој, али и других система способних да у кратком року одбију сваку агресију.

Званично нико из власти није хтео да коментарише сазнања. На другој страни, војни аналитичар Мирослав Лазански каже да би више волео да поменуто наоружање и опрему добијемо и пре евентуалног рата или терористичке опасности.

– У неким ситуацијама би таква реакција Русије мгла да буде и закаснела. Уколико заиста желе да нам помогну, они ће то урадити пре свих тих пројектованих сценарија. Нама би то оружје послужило као фактор одвраћања, да нико и не помисли да нас нападне – каже Лазански.

Владан Глишић из Народне мреже сматра да је Србији, како би сачувала свој суверенитет и позицију активно неутралне државе, неопходна оваква врста сарадње са Русијом.

– Русија је озбиљна земља, а с обзиром на то да је председник Путин више пута поновио да Србија може да рачуна на њену подршку и заштиту, логично је да има разрађене планове за различите сценарије… – каже Глишић додајући да је Србија окружена земљама чланицама НАТО паката и да трпи велики притисак.

Има и већих брига од нас

На другој страни, стручњак за безбедност Орхан Драгаш, не верује да се Путин, поред проблема које има са Украјином, гомилањем НАТО снага на границама Русије и проблема са изградњом Турског тока баш у толикој мери бави Србијом.

(Информер)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zayron рече

Znaš kako, Zajri, uvek me je fascinirala ta mržnja miteleuropaša prema Istoku, odeš u Poljsku, njih Nemci sravnili sa zemljom u II svetskom ratu, oni mrze Ruse. Ako vam je toliko problem ta 68, ne shvatam kako to da vam nije problem da budete u zajednici sa Nemačkom, zemljom koja je više puta komadala Poljsku, bar jedanput Češku, ali je za razliku od Rusa sprovodila asimilaciju i genocid. Inače, ako pokušavaš da budeš ironičan, evo mogu i ja. Da biste izbegli neki novi Dunav 2.1, najbolje da vam se opet pojavi neki novi Hajdrih i useli u Hradčane...

O ironije li. Pre Minhenskog sporazuma, Beneš je imao sporazum sa Staljinom o vojnoj pomoći Čehoslovačkoj republici. Staljin je hteo da postupi prema sporazumu, ali su Poljaci odbili da propuste trupe SSSR preko svoje teritorije. Kada je Zapad uz pomoć "malih partnera" lešinara u Mađarskoj i Slovačkoj raskomadao ČSR, gospoda Poljaci su apili Tješin. Samo deset meseci kasnije Nemci su apili Poljsku. 

I tako vi mrzite veliku silu koja nikad prema vama nije imala nikakve ambicije, koja vas nije asimilovala i genocidisala, i bez koje bi sada po Pragu govorili:"Ja, ja"...kad vam vaši arijevski protektori kažu "Šnel i los ". 

Više nisam siguran da li je Zapad samo geopolitička odrednica ili neka nova forma patologije...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4. 12. 2017 at 18:18, Ivan Marković рече

Znaš kako, Zajri, uvek me je fascinirala ta mržnja miteleuropaša prema Istoku, odeš u Poljsku, njih Nemci sravnili sa zemljom u II svetskom ratu, oni mrze Ruse. Ako vam je toliko problem ta 68, ne shvatam kako to da vam nije problem da budete u zajednici sa Nemačkom, zemljom koja je više puta komadala Poljsku, bar jedanput Češku, ali je za razliku od Rusa sprovodila asimilaciju i genocid. Inače, ako pokušavaš da budeš ironičan, evo mogu i ja. Da biste izbegli neki novi Dunav 2.1, najbolje da vam se opet pojavi neki novi Hajdrih i useli u Hradčane...

O ironije li. Pre Minhenskog sporazuma, Beneš je imao sporazum sa Staljinom o vojnoj pomoći Čehoslovačkoj republici. Staljin je hteo da postupi prema sporazumu, ali su Poljaci odbili da propuste trupe SSSR preko svoje teritorije. Kada je Zapad uz pomoć "malih partnera" lešinara u Mađarskoj i Slovačkoj raskomadao ČSR, gospoda Poljaci su apili Tješin. Samo deset meseci kasnije Nemci su apili Poljsku. 

I tako vi mrzite veliku silu koja nikad prema vama nije imala nikakve ambicije, koja vas nije asimilovala i genocidisala, i bez koje bi sada po Pragu govorili:"Ja, ja"...kad vam vaši arijevski protektori kažu "Šnel i los ". 

Više nisam siguran da li je Zapad samo geopolitička odrednica ili neka nova forma patologije...

Plačeš na pogrešnom grobu, promašio si ustvari cijelo groblje a ne samo grob, pomoci nekom je ok, no, pomagati okupacijom nije ok, malo je falilo pa bi i dole to isto bilo. Osim toga ne boj se ti za Čehe, kad nisu ni oni a ni lužički Srbi za 1000 i više godina života u potpunom germanskom okruženju ponjemčeni nece ni sada za par stotina godina. Radije se priuči nečemu od njih kako se čuva svoja zemlja i svoj jezik. https://goo.gl/zn9HSi

https://sr.wikipedia.org/wiki/Информбиро

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Zayron рече

no, pomagati okupacijom nije ok, malo je falilo pa bi i dole to isto bilo:

Kamo sreće da su nas tada okupirali. Kao posledica okupacije ČSSR od strane SSSR, Slovačkoj je ostao S-300 (10 lansera ako se ne varam). Šta misliš šta bi bilo sa Mečijarom 90-ih da Slovaci nisu imali tu zaostavštinu sovjetske okupacije? Uostalom, ja nemam pojma šta je to sovjetska/ruska okupacija, ali itekako dobro znam šta je zapadna. Baba mi je išla u zbeg 1915 pred Austro-Nemcima, majka kao mala devojčica gledala nemačke avione u niskom letu 1941, a posle doživela još jedno 1999. Ja živim pod zapadnom NATO/EU okupacijom već od 2000, moj otac se rodio pod nemačkom okupacijom, dede i babe pamte okupaciju Centralnih sila. Aman dokle više???Kako im ne dojadi? I ja bi se smorio, ali naši prijatelji from Jurop očito imaju neku metafizičku fiksaciju ovim prostorom...i ti misliš da narodu sa ovakvim iskustvom serviraš tu svoju ironiju...glupo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ivan Marković рече

Kamo sreće da su nas tada okupirali. Kao posledica okupacije ČSSR od strane SSSR, Slovačkoj je ostao S-300 (10 lansera ako se ne varam). Šta misliš šta bi bilo sa Mečijarom 90-ih da Slovaci nisu imali tu zaostavštinu sovjetske okupacije? Uostalom, ja nemam pojma šta je to sovjetska/ruska okupacija, ali itekako dobro znam šta je zapadna. Baba mi je išla u zbeg 1915 pred Austro-Nemcima, majka kao mala devojčica gledala nemačke avione u niskom letu 1941, a posle doživela još jedno 1999. Ja živim pod zapadnom NATO/EU okupacijom već od 2000, moj otac se rodio pod nemačkom okupacijom, dede i babe pamte okupaciju Centralnih sila. Aman dokle više???Kako im ne dojadi? I ja bi se smorio, ali naši prijatelji from Jurop očito imaju neku metafizičku fiksaciju ovim prostorom...i ti misliš da narodu sa ovakvim iskustvom serviraš tu svoju ironiju...glupo. 

To bi djeneral Draža sav bio van sebe od oduševljenja kad bi čuo kako današnji Srbi plaču za boljševičkom intervencijom u Jugoslaviji respektivno u Srbiji. No, u jednom si u pravu, ruski bolje reci sovjetski boljševici bi sve to smatrali svojim pa bi onda i Kosovo (KiM) i mnogo šta drugo na Balkanu (SAO Krajinu) odbranili kao svoje što vi sami niste umjeli a ni dokazali. Inače, kad bi Rusi ušli u Beograd i u Srbiju onako i na isti način kao u Prag i u Češku 1968., vjerujte da mnogo razloga za radost i ovacije ne biste imali, više bi vam se svidjelo da sad udju isto tako u Prištinu i tu takozvanu "republliku Kosovo". No, Česi tada nikakve "republike Kosovo" nisu imali kamo bi Sovjete poslali, cijela Češka je tada bila takva "republika Kosovo".

https://www.youtube.com/watch?v=2s41ySFJgvg

https://www.youtube.com/watch?v=91RAKgsTqzM

Ovako nešto biste od Rusa htjeli ili očekivali u Beogradu ili prije u Prištini?

https://www.youtube.com/watch?v=A5PieQEGa60

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...