Jump to content

Vaš stav o ulasku Srbije u EU

Оцени ову тему


Кратос

Da li ste za ulazak Srbije u EU?  

27 члановâ је гласало

  1. 1. Da li ste za ulazak Srbije u EU?



Препоручена порука

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 96
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

@КратосЈеси видио коментаре на теми о генералу Младићу, ако је судити по њима, мислим да је већина форумаша проевропски орјеснтисана, тако да вјерујем да ће их више гласати за улазак у ЕУ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Војвода7 рече

@КратосЈеси видио коментаре на теми о генералу Младићу, ако је судити по њима, мислим да је већина форумаша проевропски орјеснтисана, тако да вјерујем да ће их више гласати за улазак у ЕУ

Njihovo pravo.U anketi je 95 % njih protiv.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Немам појма, искрено. Ствар посматрам искључиво прагматично, ништа емоције.

Дефинитивно је добра ствар је бити званично ”европски грађанин” тј. имати ЕУ пасош. То је добро и због путовања и због пословања. Ако си нпр. freelancer, можеш да одлучиш, ако ти се навије, да живиш осам месеци у насумичној земљи ЕУ (нпр. на неком грчком острву) и једино што треба да урадиш је да се региструјеш у општини. Без тога не можеш дуже од три месеца да будеш тамо, а визу за неки дужи боравак ти неће дати тек тако.

Друго, људи из појединих ЕУ земаља се из неког разлога осећају сигурније да посете другу европску земљу ако је та земља чланица ЕУ. Знатно више су кренули да летују у Хрватској од како је Хрватска у ЕУ. Те ће можда више посећивати Србију ако уђе у ЕУ, а то не може да буде лоше.

Још једна можда добра ствар је што ће можда (али само можда, ово кажем уз велику скепсу) наши политичари морати да барем неке елементарне и здраворазумске ствари доведу у ред. Ту мислим на техничке и бирократске идиотлуке који отежавају свакодневни живот и пословање грађанима, рецимо катастрофални прописи о девизном пословању Народне бнаке, или ужасно неефикасно судство и одсуство владавине права у пракси. Ако ће се то макар мало померити унапред, онда сам за.

Лично не видим ни један други разлог за улазак. А и они ће се вероватно распасти у скоријој будућности. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Najluđi u anketi je lik i Zagreba kaže cene su više plaća je manja a standard je viši.12:smeha:..penzioni sistem će se raspadne jer nema više ko da plaća doprinose...:D

  • Свиђа ми се 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Najluđi u anketi je lik i Zagreba kaže cene su više plaća je manja a standard je viši.12:smeha:..penzioni sistem će se raspadne jer nema više ko da plaća doprinose kolko ih napušta croaciju...:D

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

EU i NATO.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Благовесник рече

EU i NATO.

Zašto?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

За ЕУ. Просто нема штете од приступа великом тржишту са једне стране, а са друге стране ове наше мајмуне ће имати неко да директно контролише и тјера да уређују ствари да буду колико-толико нормалније. Нпр., ово сада што Брисел притиска Пољску око миграната, иако неоправдано, повезано је такође са чињеницом да Пољска власт жели да наруши независност судства тако што би себи омогућила да директно поставља и бира судије ( оно, Пољаци се диче шт осу били најжешћи антикомунисти и онда дају власт странци која се понаша... комуњарски ) што је директно кршење правила ЕУ.  И за то Пољска не може да се вади, па се сада досјетила миграната.

Плус, када си у ЕУ добијаш новац из одређених фондова, као што је случај са Пољском и Мађарском којима због тога не пада на памет да излазе из ЕУ ( иако фурају некакве евроскептичне фазоне тренутно из неких педесетих разлога ).

Наравно, ЕУ није чаробни штапић који ће ријешити наше проблеме. То је и даље само наш посао, али оно што ће урадити јесте да ће нам олакшати рјешавање тих проблема. 

А са геополитичке тачке гледишта, приступом у ЕУ отварају нам се одређене могућности тјешњег повезивања са сусједима. Будућност ЕУ се налази у њеној регионализацији како изгледа, јер се одједном подијелила на западни и источни блок ( а у источном блоку се мрмља о "Иницијативи три мора"  на коју се чак и Колинда накачила као један од најистакнутијих заговорника - а то је идеја да се источноевропске земље тјешње вежу међусобно унутар ЕУ, као противтежа Берлину али и као тампон зона ка Русији. А то је несумњиво амерички клин и средњи прст Берлину и Москви... што је за мене тотално океј. Двије империјалистичке силе би тиме биле мало стиснуте ). Но чак и поред тога, можемо повећати трговину и сарадњу на разним пољима са земљама попут Румуније, Мађарске, Бугарске, а можемо почети да радимо са Пречанима као што Бугари раде са Македонцима гледе европских пасоша... Свашта нам се отвара приступом. Швајцарску не можемо глумити, јер имамо интересе у земљама које су или ће бити ускоро у ЕУ и не можемо се изоловати од њих управо због тога. Ако ишта, БиХ би требала глумити Швајцарску...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Благовесник рече

EU i NATO.

:smeh1:

Jelena-Milic-NATO-je-kul.jpg

Нееека фала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedino što se meni sviđa kod EU su otvorene granice i dobar program za biznis. Ovo ostalo ništa, tako da, ne. Bitniji su mi moral i vera od ustanove koje gleda da nas omalažava i da nam naređuje.

Ali džaba mi glasamo "ne", kada je to već sve dogovoreno, da Srbija uđe u EU, jer čisto sumnjam da glas naroda ima uticaj. Sigurno će to kod nas biti jedna ogromna propaganda da se ubedi narod da glasa "da" baš kao što je SNS ubedio narod da glasa za njih, tako što su se po celi dan vrtele njihove kampanje na TV (a ništa od protivkandidata) i po svim gradovima i selima će izlepiti propagadne plakate. Bar ja mislim da će se tako odigrati.I ovako su tokom kampanja stavljali zastavu EU na njihove propagande plakate, samo što je malo ko obratio pažnju na to.

Mislim, znam da sam čitao pred izbore komentare tipa "VUČIĆU PADAŠ SIGURNO" i to na sve strane, pa je opet dobio najviše glasova.

200_OK.jpg

Mornië alantië

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Кратос рече

Zašto?

A zasto da ne?? Bugari su ruski ljubimci pa su opet u NATO-u. I sto sad ne moze  i Srbija u taj savez?  Kad Srbi opet budu desetkovani u buducem velikom ratu koji i sami Rusi ocekuju, Bugari ce,  na kraju, preci na stranu pobednika tj. Rusa i divota, Bugarin zna da na njega nece Rus. A Srbija? Fok mi docekamo pobedu  ko zna da li ce nas i biti... Prepisujmo i ucimo, dakle,  od Bugara! To je neko moje misljenje vec duze vreme...

  • Волим 1

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...