Jump to content

Мама <> Супруга

Оцени ову тему


Препоручена порука

Чола  направи песму са следећим текстом: 

Ti nikad neces biti kao moja mati
sto je bila, ocu mom, kraljica, sluskinja
sve, al' nikada po svom

Ti nikad neces znati ljubav dati
kao sto je ona ocu mom
dala sve sto imala je
sve da sacuva dom

Ref.
Ne vjerujem ja u kipove
ni takve k'o ti tipove
kad ti jednom srce slome
ne vjerujes nikome

Ti nikad neces znati ljubav dati
kao sto je ona ocu mom
dala sve sto imala je
sve da sacuva dom

Ево и спот: 

 

https://youtu.be/Gxj_G6ExBTE 

Шта ви мислите о тексту?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da supruznik (otac) kontrolise ponasanje njegove mati na nacin na koji ogranicava njene zivotne mogucnosti...ima posledice za mati do takve mere da je "dala sve sto imala je". :D  Verovatno ogranicena na samoopredeljenje "nikada po svom". 12:smeha: 

 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Сања Т. рече

 

Шта ви мислите о тексту?

Мислим да ће ово Бошкић да пева у некој од наредних епизода Државног посла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Сања Т. рече

Чола  направи песму

Није ју Чола направио, него хоџа Един Дервишхалидовић у народу познатији као Дино Мерлин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

Није ју Чола направио, него хоџа Един Дервишхалидовић у народу познатији као Дино Мерлин.

Ок...моја грешка :)

Чола о'певао ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, goranger рече

a šta ti misliš?

Здравко је , не баш мудро, искористио оно што је популарно, наравно негативно, међу нецрквеним мушкима. Не свима,наравно.
Али веома је распрострањено то поређење. Величање мајке и натурање недостижности супруге у односу на мајку. Уз сво дужно поштовање мамама, свака треба да има и да задржи своје место.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma riba mu se zamjerila pa je malo ljut. Nema tu puno filozofije. Znači naletio je na divljakušu pa mu puko film. Sve na nivou turskih serija. Kao i većina narodnozabavnih tekstova.

Jedino mu svaka čast to što ne vjeruje u kipove. Podržavam :-) 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 52 минута, Сања Т. рече

Шта ви мислите о тексту?

Teks na vrlo emotivan način glorifikuje majku... njeno požrtvovanje i tihu patnju. Za očekivati je da se samo mati može opjevati na taj način.
"...kraljica, sluskinja
sve, al' nikada po svom"

...nije čudno da sin majku doživljava tako, jer to su riječi sina, ne supruga. Mislim da svako dijete doživljava majku na sličan način, tako da tu supruga ne igra ulogu, niti je to mišljenje oca autora pjesme.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Сања Т. рече

Здравко је , не баш мудро, искористио оно што је популарно, наравно негативно, међу нецрквеним мушкима. Не свима,наравно.
Али веома је распрострањено то поређење. Величање мајке и натурање недостижности супруге у односу на мајку. Уз сво дужно поштовање мамама, свака треба да има и да задржи своје место.

Популарно међу мушкарцима, велиш? Пре неколико година бејах на Чолином концерту у Арени. Један од упечатљивијих момената је био када су десетине хиљада жена певале с њим ову песму плачући.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Едина стицајем околности знадем из неких сарајевских клубова предратних. И носио је ту неку сету увек, детета одраслог у махали, којег је мајка одгајила јер их је отац напустио кад је овај био мали. Те их је мајка сама одгајала сналазећи се како зна и уме.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Милан Ракић рече

 Едина стицајем околности знадем из неких сарајевских клубова предратних. И носио је ту неку сету увек, детета одраслог у махали, којег је мајка одгајила јер их је отац напустио кад је овај био мали. Те их је мајка сама одгајала сналазећи се како зна и уме.

 

U većini slučajeva, svako dijete nosi tu neku tihu patnju zbog života svoje majke. One su mučenice, one su požrtvovane, njih niko ne razumije, a potegnu najveći teret. Ima tu istine, mada i muškarci, odnosno očevi, na svoj način polažu svoju žrtvu, ali ne kukaju, ne plaču i ne žale se, tako da ostaju neopjevani. Zato i rekoh, nije to opis jednog muža, odnosno oca, već sina.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Ayla рече

Teks na vrlo emotivan način glorifikuje majku... njeno požrtvovanje i tihu patnju. Za očekivati je da se samo mati može opjevati na taj način.
"...kraljica, sluskinja
sve, al' nikada po svom"

...nije čudno da sin majku doživljava tako, jer to su riječi sina, ne supruga. Mislim da svako dijete doživljava majku na sličan način, tako da tu supruga ne igra ulogu, niti je to mišljenje oca autora pjesme.

 

ono u fazonu to isto peva njegov otac njegovoj majci :D mada lepo zvuci

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Ayla рече

Zato i rekoh, nije to opis jednog muža, odnosno oca, već sina.

Лепо заоажање и дивно разумевање. Ипак, да није овога: Ti nikad neces biti kao moja mati...

и ја бих поздравила песму. Међутим, ипак је величина мајке овде приказана кроз поређење са женом ( девојком....) ...не знам, можда и ћерком ;) ( ово је шала) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...