Jump to content

Српкиње се и даље масовно одричу наследства у корист браће и то им је савршено нормално

Оцени ову тему


Снежана

Препоручена порука

пре 1 минут, Ayla рече

Onda...bravo za mene. Neka si ti mene utješila, Najo :)))

Svako ima neki talenat:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Ayla рече

Za meki shading nije potrebna intenzivna seturacija, već lagano klizanje preko epidermisa, uz konstantne ekstenzije, da bi trag bio nježan. Za razliku od shadinga, puna seturacija inka ide intenzivno, ali ne i invazivno uz jači napon, da bismo izbjegli devastaciju epiderma.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ayla рече

Za meki shading nije potrebna intenzivna seturacija, već lagano klizanje preko epidermisa, uz konstantne ekstenzije, da bi trag bio nježan. Za razliku od shadinga, puna seturacija inka ide intenzivno, ali ne i invazivno uz jači napon, da bismo izbjegli devastaciju epiderma.
E ne znam jesi li ti mene što shvatio, ali ja tvoj post apsolutno nisam, a trudila sam se...i kad bih morala živjeti od programiranja, ja bih crkla od gladi. Ljudi, ja vam se divim...ali stvarno.

ja sam tebe skroz razumio, pricas o tetoviranju, daklen ako je musterija nadrogirana onda bodes intenzivno pravis mu ove detalje sa vise kontrasta, a u danima kad nema para za drogu, radis ove svjetlije detalje da ne bi covijek okrenuo u nesvjest od bola.

 a juan tvrdi nesto sto nije tacno, ismijava web programere cak je i pjesmu okacio kad sam pomenuo njemacku u vezi zenskih plata, valjda su u holandiji zenske plate vece od muskih

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наследио сам кућу у којој сам рођен и у којој живим цео живот, а због нужног дела сам се судио са неколико патријархалних и православно вјерујушчих Српкиња (иду сваке године под Острог и носе посвећене бројанице) из најуже породице. Не око тога да се оне нечега одрекну, него да ме не избаце из сопственог дома јер им се журило да наплате својих 15%, а ја тад био незапослени студент. А сада, када добро зарађујем, поново се споримо, али око износа јер је процењена вредност Српкињама одједном постала "мала", па траже вишеструко више. Какво црно одрицање. :smeh1:

Искрено се дивим свима вама који у 21. веку наилазите на те примере одрицања, ја у својој околини и у својих скоро па 30 година буквално ниједан такав пример нисам видео, него сам о томе слушао у скаскама и приповеткама о минулим временима. Изузев свог, гледао сам искључиво примере где су родитељи балансирали да једном потомку остане кућа, а да ове остале обештете новцем, земљом или покретном имовином, а да ови то не поштују након смрти родитеља, него сестра сестру избацује на улицу или сестре брата. 

  • Тужан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Вилер Текс рече

Ма јесте...онда нема више ни хришћана ни добрих и нормалних људи и ми верујемо у бајке. Немој тако дефетситички. 

Nadam se da ima, ja govorim samo iz mog iskustva i onog sto znam i sto videh...

Licno, ne znam nijedan slucaj gde se sestra odrekla imovine u korist brata, znam dosta slucajeva gde je sve podeljeno na jednake delove, a najvise

slucajeva gde se sude godinama za stan,kucu, zemlju..i ne samo sto se sude vec se i mrze i ne pricaju..

Jedan zanimljiv slucaj nedavno : jedno selo u Srpskoj, komsija deda zivi sam u velikoj kuci sa okucnicom i hektar zemlje okolo...sve u vockama..Ima sina i cerku koji su

odvojeni sa svojim porodicama..Cesto sam ga posecivala pa znam detalje..Cerka mu je cesto dolazila da mu opere,skuva i ocisti..sin redje..ali cerku znam,redovno je dolazila iako je 40km daleko, ima svoj posao i obaveze, a sin je u susednom selu, isto sa obavezama...

Deda je bio bolestan i bilo je samo pitanje dana kada ce umreti. Jednom je samnom pricao o testamentu, kaze sin hoce da njemu sve prepisem, a ja necu,jer necu cerku

da ostetim, ona me je najvise pazila..i pita mene sta da radi, ja mu kazem da ne znam...nisam se mesala ali u svakom slucaju, ni sin ni cerka ne planiraju tu da zive,unuci takodje, svi otisli u gradove(i verovatno se nece vratiti) sto znaci kad deda umre, imanje ce se prodati...i novac podeliti.. mislim da je tako najpostenije

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Sofija_ рече

kaze sin hoce da njemu sve prepisem,

To pričam sve vreme, zabole ga za sestru, njenu decu, oca, MOJE, DAJ, PRIPADA MI! Ja muško, to je MOJE.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Natasa. рече

To pričam sve vreme, zabole ga za sestru, njenu decu, oca, MOJE, DAJ, PRIPADA MI! Ja muško, to je MOJE

Deda me je odusevio, ipak je mislio i na cerku...a i cerka mu je divna, toliku ljubav prema ocu i pozrtvovanost davno ne videh..

Ima i muskaraca koji su se odrekli svog dela nasledstva, evo npr. moj brat je meni dao svoj deo dedinog imanja i kuce jer ga ne zanima a zna da cu ja to obnoviti i renovirati

i da cemo svi zajedno boraviti tamo kada odemo...u ljubavi i slozi...hvala Bogu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako brat hoce da odrzava zemlju i imanje, a sestra se udaje u drugu kucu ili ide u grad ne vidim nista lose u tome. Majka nije uzela nasledstvo koje je ostavio moj deda jer brat od strica zivi na selu i odrzava sve, sta je jako naporan poso. 

Znam i slucajeva da se nasledstvo odreknu i brat ako taj brat ide u grad ili preuzima domacinstvo njegove zene.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наследство је код нас често више књижевна тема него правна,какве су све људи склони да праве комбинације и да уграђују себе у неку тему о наследству,чак се виде као потенцијални наследници и тамо где скоро и не познају онога на чије наследство циљају,или да покушавају да манипулишу некаквим папирима који могу имати само књижевну вредност.Решење је нпр. искључујући тестамент,у смислу искључивања неких особа из опције могућих наслеђивача.

знам једну ситуацију у којој особа нема децу,па иако је млађа особа,већ слуша приче како ће на некој земљи бити објекти фудбалског клуба,па манастир,па неки рођаци који и немају никакав однос виде себе,невероватно...

Након Другог светског рата поштеним домаћинима су одузимали земљу па делили онима који нису имали,а ти који су добијали су  чак продавали поново власницима јер им земља није ни требала,с обзиром да нису волели да раде-.Моја покојна бака некако је сачувала нешто земље,али је добијала тзв.обавезу,да преда 300 кг пасуља и сл.паје она продавала све што је имала,да би купила 300 кг пасуља и предала.Потомци оних који су добијали туђу

 земљу и "обавезу"  слушали су вероватно приче како је то било време када се за џаба делила туђа земља.

Последњих деценија некима је одузета земља враћана.Мојој баки никада није враћен пасуљ и друге "обавезе".Ја сам потомак оних којима је одузимано,тако да на историју не гледамо сви из исте перспективе.

Можда да нађемо на терену цивилизованог света где је приватна својина неприкосновена.Иначећемо остати ван цивилизованог света,за дуже време.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Додатак за оне који воле да читају и пишу коментаре на прочитано.

Тема није ни богатство ни сиромаштво,него  нечија похлепа,односно тема су они који мисле да треба да се почну бавити нечијим скромним наследством,и чак и када имају више од њега,још за његовог живота,чак су и нестрпљиви.Свако види оно што хоће.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...