Jump to content

Српкиње се и даље масовно одричу наследства у корист браће и то им је савршено нормално

Оцени ову тему


Снежана

Препоручена порука

On 16.1.2022. at 7:53, Natasa. рече

NE DAM MU NIŠTA :dedica:

Да си, хипотетички, рођена у сиромашној кући на селу, школовала се, отишла у град, родитељи одвајали себи од уста да ти станеш на ноге, па на крају постала финансијски јака, имаш авионе-камионе, купила два стана, један себи, а један да издајеш...

А на селу остао најстарији брат, однеговао родитеље, ради и мучи се, школује децу и сам, има болесну ћеркицу, трошкова на све стране, а родитељи умрли... и сад сте вас двоје на оставинској расправи. Ти урадиш следеће:

а) пишеш себе као 50% власника куће на селу. Нека он и његова жена и деца знају да је половина тога твоје, да се не опусте превише
б) зовеш проценитеља и тражиш од брата да ти плати пола куће
в) зовеш извршитеља да се кућа прода на аукцији, па узмеш пола
г) одрекнеш се свог дела куће у корист брата и снајке, али уз неки договор да нпр. добијеш нешто покретно

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чије овце, тога и ливада. То је најпоштеније. Ако на имању остане ћерка, и доведе зета, онда све оставити ћерци. Ако син остане, онда све сину. Ако сви оду, онда никоме ништа, дати све држави, ил неком фонду, задрузи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Тражитељ рече

одрекнеш се свог дела куће у корист брата и снајке, али уз неки договор да нпр. добијеш нешто покретно

Ovo deluje ok i fer. Nije mi cilj da se posvađamo i ne govorimo, pogotovo ako sam finansijski stabilna. Ako imam stanove u gradu, nema razloga da idem na selo osim u posete. Takođe se nadam da bih uvek bila dobrodošla tamo odakle sam potekla, a ne da me gledaju popreko šta je ova došla šta sad hoće. 

пре 1 сат, Плаво Небо рече

Жена са удајом стиче нову имовину у своје власништво.

Šta ako se uda sa čovekom čija sestra nije tako konzervativna i traži pola? Ima pravo na to. Onda je baš izvisila, ostala bez svog dela, a muž isto mora da deli. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, sanja84 рече

Dajte bre ljudi. Koji procenat stanovništva živi na selu? Sad je odvratno ostavljati svu imovinu sinu. Ali baš.

Ма та "забринутост" је класична неокомуњарско фем прича. Ни Христос се није мешао у поделу имања она два брата. Ово су породичне ствари. И како се договори конкретна породица тако је. Некад је у ће оставити све сину, некад ће поделити.... Ако су људи, људски ће се договорити. Не не ајде ми да бринемо! #НисамбринуотуђубригуКРИВСАМ. #жсвиженакојојбратпатријархалниотекућу.

 

Пун ми куфер свих ових мед,фем комуњарских глупости које нам пишу упутство за употребу живота. 

И још хришћани кад се приме на то ко сом на бућку.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Вилер Текс рече

Ма та "забринутост" је класична неокомуњарско фем прича. Ни Христос се није мешао у поделу имања она два брата. Ово су породичне ствари. И како се договори конкретна породица тако је. Некад је у ће оставити све сину, некад ће поделити.... Ако су људи, људски ће се договорити. Не не ајде ми да бринемо! #НисамбринуотуђубригуКРИВСАМ. #жсвиженакојојбратпатријархалниотекућу.

 

Пун ми куфер свих ових мед,фем комуњарских глупости које нам пишу упутство за употребу живота. 

И још хришћани кад се приме на то ко сом на бућку.

 

Što je feminizam. Ako ništa drugo..zakon štiti sestru da ima gde da se vratiti, ako se uda za budalu.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, sanja84 рече

Što je feminizam. Ako ništa drugo..zakon štiti sestru da ima gde da se vratiti, ako se uda za budalu.

Јесте. Зато што је ово идеолошка прича, погледај бре наслов.

А који је закон Христов? Да се волимо? Па ако је брат човек, твоја брига за ову ситуацију је непотребна. Ако није неће га феминистички декрет учинити бољим.

Сад можемо као они што су питали Христа о жени и седморици браће. Чисто навођење хипотетичких ситуација....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, sanja84 рече

Što je feminizam. Ako ništa drugo..zakon štiti sestru da ima gde da se vratiti, ako se uda za budalu.

Суштинско, оно право питање, јесте што се удала за будалу?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, mirko1929 рече

Суштинско, оно право питање, јесте што се удала за будалу?

Dešava se 12:smeha:. A i oni koji daju imovinu sinu, obično udaju ćerku samo da je se otarase.12:smeha: Šalim se.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, sanja84 рече

Dešava se 12:smeha:. A i oni koji daju imovinu sinu, obično udaju ćerku samo da je se otarase.12:smeha: Šalim se.

Ne šališ se. :D 

A tema je veoma važna i niko neće o tome, pogotovu muškarci i žene koji su se zeznuli u odabiru, ili sami ne znaju da žive u miru i slozi (da, sa sobom).

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Плаво Небо рече

Жена са удајом стиче нову имовину у своје власништво.

Ne stiče se udajom ništa. Koliko se razumem u zakone.

 

Plus koliko ima neudatih žena.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...