Jump to content

Српкиње се и даље масовно одричу наследства у корист браће и то им је савршено нормално

Оцени ову тему


Снежана

Препоручена порука

пре 1 минут, εργασία рече

Ok prećićemo na ti. 

Prvo, živimo u visokoindustrijalizovanom dobu (dobro kod nas u Srbiji to već nije tako ali manimo Srbiju) u kome je sve veći broj kreativnih poslova u kojima se koristi mozak. Baš da vidim kako to programerka i matematičarka može manje da vredi od muškarca programera? Kako ćemo to meriti? Brojem napisanih algoritama? Ne ide. Svaki algoritam je kreativno rešenje za sebe. Brojem sati? Pa ni to ne ide, svaki problem je priča za sebe. Kvalitetom algoritma? Uh, sad već ulazimo u polje raznoraznih proizvoljnosti kriterijuma itd. itd. Nešto slično se ponavlja u mašinskom inženjerstvu, elektrotehnici, hemiji, grafičkom dizajnestvu itd. itd. Ja sam u srednjoj školi imao razrednu koja je bila sjajni matematičar. I ajde baš da vidim koliko nas koji smo muški mogli da igramo šegu sa njom.

Drugo, sve veća automatizacija i robotizacija rada pojednostavlja radne operacije. I muškarci i žene odavno mogu da rade iste poslove. Nema mnogo naprezanja i umešnosti nad mašinom koja od tebe zahteva da upakuješ materijal i pritiskaš neke dugmiće, a mehanizmi sve sami odrade. Bio sam zaposlen u Samsungu u fabrici televizora i muškarci i žene mogu da rade skoro sve poslove i nema ama baš nikakve razlike u produktiuvnosti rada.

Treće, nemoj da patiš od tipične logičke greške kompozicije. Ne smemo bez dobrih razloga zaključivati sa pojedinačnog na opšte. To što se dešava u tvom preduzeću nije isto što se dešava na nivou cele privrede.

 

ne znam ja kakve su te tvoje logicke kompozicije da ti pravo kazem, nisam znao ni dal si musko ili zensko, malo sam popio, pa ne razaznajem dobro slova na tvom imenu da me ubijes, a jesam probo, priznam da sam kriv.  jedino nisam kriv sto ovdje u svabiji zene imaju 30% manje plate u prosjeku, to je neko drugi zakuvao, ja bi da i muskarci imaju 30 % manje, da imam bar nesto od zarade kad me vec glava boli, al eto, nepravda.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, kordun рече

muskarci su produktivniji, sirih su shvatanja

Otkud sad ovo, pogotovo za šira shvatanja?

Neeeš nadame!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Nažalost, žene više pucaju na sigurnost u poslu.

vecina ljudi puca na to, zbog toga velika vecina i radi za drugoga i nije to nista lose, ne moze svako da bude sef,  vecina ljudi tesko sami sebi mogu biti sef, dok za drugog moraju da rade, odgovorniji su  nego kad su sami sebi sef, vecina ljudi je takva i zato je privreda i ustrojena onako kako jeste, nije to slucajno.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kordun рече

vecina ljudi puca na to, zbog toga velika vecina i radi za drugoga i nije to nista lose, ne moze svako da bude sef,  vecina ljudi tesko sami sebi mogu biti sef, dok za drugog moraju da rade, odgovorniji su  nego kad su sami sebi sef, vecina ljudi je takva i zato je privreda i ustrojena onako kako jeste, nije to slucajno.

Stoji. Kad već pomene web programiranje i projekte, žene se tu manje pronalaze zbog nedostatka sigurnosti. Valjda će se i to promeniti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Stoji. Kad već pomene web programiranje i projekte, žene se tu manje pronalaze zbog nedostatka sigurnosti. Valjda će se i to promeniti.

pa zene su generalno nesigurnije od muskaraca u svemu skoro, nesigurnost oduzima od slobode, a nedostatak slobode ubija covijeka i pravi od njega zenu hahha, prema tome ili smo ljudi ili smo zene. al opet nema nista bez zena, ljudi su bez zena nula, taki nam je horoskop.

  • Хахаха 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo ga grafikon koji pokazuje šta se dešava u industrijskim granama tokom sve veće automatizacije rada i tehnološkog napretka. Njega je sačinio Džejms Brajt na osnovu studija slučajeva u nekoliko stotina proizvodnih grana Sjedinjenim Državama tokom 50-tih i 60-tih. U početku se od radnika traži dokvalifikacija, pa zatim savlađivanje novih znanja i veština. To ima pozitivan efekat u pogledu sve većih nadnica jer takvi su radnici obično plaćeni više zato što više "vrede". Međutim, neminovni dalji napredak u automatizaciji proizvodnje, pojednostavljuje ljudski rad i postepeno počinje da se urušava umešnost prosečnog radnika i tehničkog osoblja. To ima za posledicu da uprkos sve većoj produktivnosti rada, plate počinju da padaju, zato što kapitalisti neće da plaćaju rad koji postaje sve jednostavniji.

To podjednako važi i za muškarce i za žene. Što se tiče žena, od zemlje do zemlje vladaju specifični uslovi i okolnosti, ali žene nažalost iz raznih kulturoloških razloga, sredinskih faktora itd. bivaju prinuđene da rade prostije poslove pa su slabije plaćene. To nema veze sa njihovom biologijom ili psihološkim karakteristikama i navodnom njihovom umanjenom produktivnošću. To su opasne teze. Čuvajte se njih. I nemote da ratujete na relaciji muško-žensko. To je lažan fingiran sukob. Jedini pravi sukob je između rada i kapitala. 

59fd0caf88bd0_rajtautomatizacija.jpg.f9f90b04f8fb8604411aaf16260b1601.jpg

 

P. S. Nisam sitigao da objasnim. Na X-osi poslednji 17-ti stupanj automatizacije pokazuje krajnji ishod: rad je toliko pojednostavljen da može da ga obavlja nkv radnik, dakle čovek skoro bez ikakvih znanja. Ne treba ni reći koliko to sve vodi u dehumanizaciju ljudskog rada i sakaćenje mentalnih sposobnosti i muškaraca i žena. Ne mogu sada da pišem, komlpeksna je tema, sve to povlači čitav niz socioloških, političkih i ekonomskih problema. Nekom drugom prilikom više o tome.

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, εργασία рече

Evo ga grafikon koji pokazuje šta se dešava u industrijskim granama tokom sve veće automatizacije rada i tehnološkog napretka. Njega je sačinio Džejms Brajt na osnovu studija slučajeva u nekoliko stotina proizvodnih grana Sjedinjenih Država tokom 50-tih i 60-tih. U početku se od radnika traži dokvalifikacija, pa zatim savlađivanje novih znanja i veština. To ima pozitivan efekat u pogledu sve većih nadnica jer takvi su radnici obično plaćeni više zato što više "vrede". Međutim, neminovni dalji napredak u automatizaciji proizvodnje, pojednostavljuje ljudski rad i postepeno počinje da se urušava umešnost prosečnog radnika i tehničkog osoblja. To ima za posledicu da uprkos sve većoj produktivnosti rada, plate počinju da padaju, zato što kapitalisti neće da plaćaju rad koji postaje sve jednostavniji.

To podjednako važi i za muškarce i za žene. Što se tiče žena, od zemlje do zemlje vladaju specifični uslovi i okolnosti, ali žene nažalost iz raznih kulturoloških razloga, sredinskih faktora itd. bivaju prinuđene da rade prostije poslove pa su slabije plaćene. To nema veze sa njihovom biologijom ili psihološkim karakteristikama i navodnom njihovom umanjenom produktivnošću. To su opasne teze. Čuvajte se njih.

59fd0caf88bd0_rajtautomatizacija.jpg.f9f90b04f8fb8604411aaf16260b1601.jpg

brate ti ces od tih grafikona skrenuti, bolje pljuni u ruke i stvaraj nesto u zivotu, ne citaj te filozofe, od njih neces nista nauciti dobroga. onaj ko se snadje u ovom sistemu on cuti i radi, onaj ko se ne snadje crta nekakve grafikone i ganja neku pravdu, ovo nije svijet pravde, vec svako nosi svoj krst, bogatiji je bog od bilo koje  vlade i drzave na svijetu, i on te voli vise nego sto te mati i tata vole, jer je tako u mogucnosti, on bi ti prvi iz ljubavi dao milione i milijarde, namjestio bi ti to u zivotu, tebi i svim ovim nasim zenama, ali nece zato sto to nije dobro za tebe, moras drugacijim putem da kujes covijeka u sebi, zato se mani tih grafikona i nemoj zene da branis, one se znaju same braniti, inace budes li branio zene ovdje bices markiran ko bijeli vitez, a to ti je gore nego monoseksualac

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kordun рече

brate ti ces od tih grafikona skrenuti, bolje pljuni u ruke i stvaraj nesto u zivotu, ne citaj te filozofe, od njih neces nista nauciti dobroga. onaj ko se snadje u ovom sistemu on cuti i radi, onaj ko se ne snadje crta nekakve grafikone i ganja neku pravdu, ovo nije svijet pravde, vec svako nosi svoj krst, bogatiji je bog od bilo koje  vlade i drzave na svijetu, i on te voli vise nego sto te mati i tata vole, jer je tako u mogucnosti, on bi ti prvi iz ljubavi dao milione i milijarde, namjestio bi ti to u zivotu, tebi i svim ovim nasim zenama, ali nece zato sto to nije dobro za tebe, moras drugacijim putem da kujes covijeka u sebi, zato se mani tih grafikona i nemoj zene da branis, one se znaju same braniti, inace budes li branio zene ovdje bices markiran ko bijeli vitez, a to ti je gore nego monoseksualac

 

Tipična reakcija kada treba ozbiljno da se razmotroti neki ozbiljan problem. Da nebeše grafikona, sada ti i ja ne bismo kucali preko ovih sokoćala. Nekako ne mogu da isključim mozak i svoju savest. Što se tiče Boga, opasno je kada religija u ime Boga počinje da opravdava stanje stvari koje nemaju ama baš nikakve veze sa Svevišnjem. Svaki sistem eksploatacije i represije se kroz istoriju pozivao na više sile. Ništa novo.

Ja sam ovde već odavno markiran za sve i svja.

εργασία (грч. ергасија) - рад, занимање, посао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...