Jump to content

Ударна "вест" данашњег Блица: Митрополит Амфилохије вређа жене и релативизује фашизам

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 8 минута, Bokisd рече

Ne znam, deluje i sasvim okey, ali, i kao pocetak jednog procesa koji je doveo do ovoga danas. 

 

Pa šta sad treba? Oduzeti ženama pravo glasa? Šta se školujemo, zašto zarađujemo? Da se vratimo u vreme naših milih baka koje su živele u skladoj i harmoničnoj porodici?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 434
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, Natasa. рече

Pa šta sad treba? Oduzeti ženama pravo glasa? Šta se školujemo, zašto zarađujemo? Da se vratimo u vreme naših milih baka koje su živele u skladoj i harmoničnoj porodici?

Borba za školovanje i zarađivanje je davno prošlo vreme, ovo sada je nešto drugo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Borba za školovanje i zarađivanje je davno prošlo vreme, ovo sada je nešto drugo.

Jeste, ali je poteklo odatle. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Djapa рече

To o cemu ti pricas bi uradila neka sponozorusa koja je sa tobom iz interesa pa se pretvara da je nesto sto nije i to jedino nekom iskompleksiranom muskarcu koji bi se primio na to.

Ne mora da bude sponzoruša.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Natasa. рече

Jeste, ali je poteklo odatle. 

Ne znači da je dobro... Žene su danas najnesrećnije nego što su bile, zapravo.

Women are more unhappy despite 40 years of feminism, claims study

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1189894/Women-happy-years-ago-.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Natasa. рече

Ne mora da bude sponzoruša.

Ako mu hrani ego da bi on uradio nesto za nju kao sto kazes, onda manipulise njim zbog nekog njenog interesa a to je moguce zato sto je on to dozvolio jer leci komplekse i nesiguran je u sebe. Za mene je to sponzorusa, ne znam kako ti to zoves. Ali to je skroz druga tema :) 

DQQPANkPb4zF9xTZ5zsf_17_528d45eef81e82df6078e8640d7e11a8_image.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Danas je Otac Ivan objavio ovo na Crkva.net . Da smo cisti ne bi vodili ovakve rasprave, ili vise ne znamo da razlikujemo dobro i zlo? Po meni je ocigledno da su feminizam, liberalizam, lgbt zajednice i mediji samo produzena ruka djavolja. 

DQQPANkPb4zF9xTZ5zsf_17_528d45eef81e82df6078e8640d7e11a8_image.jpg.6351486182d01166b00854334a7c5bb1.jpg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Аурор рече

Ne znači da je dobro... Žene su danas najnesrećnije nego što su bile, zapravo.

Women are more unhappy despite 40 years of feminism, claims study

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1189894/Women-happy-years-ago-.html

Управо о томе сам говорио и на то мислио кад сам рекао да је радикални феминизам унесрећио жене. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Аурор рече

Ne znači da je dobro... Žene su danas najnesrećnije nego što su bile, zapravo.

Women are more unhappy despite 40 years of feminism, claims study

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1189894/Women-happy-years-ago-.html

Ah, ko će ženi udovoljiti :ani_biggrin:.

Ko kaže da Nataša ne zna da se šali :smeh1:.

Ne znam ženu koja nije jedva čekala da se vrati na posao posle porođaja i svaka mi rekla da joj rad nedostajao.

Imala sam i ja period bez posla. Sad se osećam mnogo ispunjenije kad donesem pare u kuću. Svoj sam čovek i doprinosim svojoj zajednici i ne bih to menjala nikako. I kućne obaveze itekako mogu da dovedu do depresije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Natasa. рече

Ah, ko će ženi udovoljiti :ani_biggrin:.

Ko kaže da Nataša ne zna da se šali :smeh1:.

Ne znam ženu koja nije jedva čekala da se vrati na posao posle porođaja i svaka mi rekla da joj rad nedostajao.

Imala sam i ja period bez posla. Sad se osećam mnogo ispunjenije kad donesem pare u kuću. Svoj sam čovek i doprinosim svojoj zajednici i ne bih to menjala nikako. I kućne obaveze itekako mogu da dovedu do depresije.

и ти мислиш да се све то догађа захваљујуи феминизму?

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Natasa. рече

I kućne obaveze itekako mogu da dovedu do depresije.

Као и пословне, ал то нема везе са друштвеним уређењем,патријархатом,мтријархатом....Одосмо у дубиозу овим расправама. Ствари су једноставне, добар је Ђапа цитат окачио. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Снежана рече

и ти мислиш да се све то догађа захваљујуи феминизму?

Zanimljivo pitanje.

Sad sve to ide prirodno, ali mislim da je tako počelo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Православни Србин рече

Управо о томе сам говорио и на то мислио кад сам рекао да је радикални феминизам унесрећио жене. 

Puni klubovi, kafici i kafane (razvedenih) zena srednjih godina u potrazi za "srecom". Mislile su da je zlato sve sto sija i da sve treba i mora da im padne sa neba bez da se potrude, pa se i nisu bas ostvarile kao zene i majke pa sad traze zamenu i to instant ali ne mogu da pobegnu od sebe pa se dobro isplacu kad dodju kuci da izdrze do sledeceg vikenda. Mlade devojke sve na antidepresivima i kod psihica, cekaju princa do 35-te e posle ili se udaju za prvog koji naidje ili zabodu depresiju. Srednjoskolke se ponasaju po uzoru na svoje mame (uglavnom gore od njih) koje nemaju kad da ih vaspitaju jedino se ponekad sretnu u gradu (kafani, klubu) i daju im lekcije tipa, udaj se "dobro", da se ne mucis ko ja. Sve samostalne, jake, nezavisne zene. Da nisam video i cuo ovo sto pricam ,podrzao bih rodnu ravnoravnopravnost.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Natasa. рече

biti ravnopravni partner.

Čim si partner već si ravnopravan.;)

Nego tedo da te priupitam kako je tamo kod tog tvog ,,džapaniza,, el on patrijrahalac il ne daj bože neki rodno ravnopravni liberal?:D

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Djapa рече

Puni klubovi, kafici i kafane (razvedenih) zena srednjih godina u potrazi za "srecom". Mislile su da je zlato sve sto sija i da sve treba i mora da im padne sa neba bez da se potrude, pa se i nisu bas ostvarile kao zene i majke pa sad traze zamenu i to instant ali ne mogu da pobegnu od sebe pa se dobro isplacu kad dodju kuci da izdrze do sledeceg vikenda. Mlade devojke sve na antidepresivima i kod psihica, cekaju princa do 35-te e posle ili se udaju za prvog koji naidje ili zabodu depresiju. Srednjoskolke se ponasaju po uzoru na svoje mame (uglavnom gore od njih) koje nemaju kad da ih vaspitaju jedino se ponekad sretnu u gradu (kafani, klubu) i daju im lekcije tipa, udaj se "dobro", da se ne mucis ko ja. Sve samostalne, jake, nezavisne zene. Da nisam video i cuo ovo sto pricam ,podrzao bih rodnu ravnoravnopravnost.

Puni klubovi oženjenih ili razvedenih matoraca koji jure klinke jer im je matora žena koja im je decu rodila, dosadila. A možda i mnogo zvoca. Sad je njemu do kupovine kola i mladih devojaka, kakva žena, kakva deca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...