Jump to content

Почело чиповање људи у циљу плаћања без картица

Оцени ову тему


Препоручена порука

Почело масовно чиповање људи

В. Н. | 24. септембар 2017.

Једна компанија у САД "обележава" запослене

33-pocelo-masovno_620x0.jpg
 

СИСТЕМ плаћања у Америци улази у нову еру "удобности", тако што ће се запосленима уградити микрочипови који ће им омогућити приступ основним садржајима у вези са послом.

lg.php?cppv=1&cpp=chy3uHxibk5yc1BTNHVpYU5nTEFndVpBcmNKNVFaUzY5Rm5VK1hpbFlhOTB0bkFIQWhqaGtFelVTV2FmTVIvTWg1eDUvcGZyR3NkVk5Xem43RTdGNEZuTWhiVkNrNGVFcDJwdW4yWUttekdNaERCZ3FnTE5pYUFWcFdoWDVaN1pjYUdUUHlYWWpBZkIzU2QzMWV3OHV3NlFQenVoRkZFMk16TTVIZWRLZHdHWkN4WVVnMStDeFNJMUtZRXNjdlh2V1ZNR2M5OFc2ZzFVSDlReW41R1lrQjdVdmJ4S3g2YW1YazEwaVR3dmxqT1orb3hrdkZQbXRmVy9tMXZjK2ZkNElKMVhlfA%3D%3D
Најмање 50 запослених у фирми Three Square Market у америчкој држави Висконсин је пристало да им се угради чип који је сличан ономе у бесконтактној кредитној картици, наводи се у извештају из фирме.

Фирма наводи да ће запослени тако моћи да, користећи танке електромагнетне уређаје, заобиђу процедуре логовања и тако купе храну на паузи за ручак. Имплантиран између палца и кажипрста, микро-чип користи идентификацију путем радио-фреквенције (РФИД) и технологије за комуникацију преко блиских поља [NFC] како би прочитао информације које се налазе на спољним објектима или производима.

Теди Вестби, директор компаније, описао је микро-чиповање као "еволуцију" у систему плаћања и навео да би ова технологија могла да замени и пасош.

- Предвиђамо да би коришћење RFID технологије могло да се користи за целокупну куповину у нашој фирми, за отварање врата, коришћење апарата за копирање, логовање на компјутере у канцеларијама, откључавање телефона, дељење визиткартица и снимање информација о здравственом стању - рекао је Вестби.

Ова технологија би могла да буде и тако стандардизована да се користи и уместо пасоша, додао је директор. Иначе, овакав шифровани чип кошта 300 долара, али ће онима из фирме који су се пријавили за уградњу бити уграђен бесплатно.

Власник ове компаније Данијел Кургер позвао је и земље Балкана, а нарочитно Србију да инвестирају у овакав систем чиповања како би на тај начин послали јасну поруку свету да је српска привреда корак даље будућности и иновацијама.

 

ВЕЛИКИ ОТПОРИ

СА оваквим микрокомпјутером у телу, људи би могли да буду повезани на такозвану Internet of us мрежу. С друге стране, постоји велики отпор чиповању, не само из религијских кругова, већ и осталих, који сматрају да би на овај начин свака чипована особа била обесмишљена као човек.

http://www.novosti.rs/вести/насловна/технологије.411.html:687299-Почело-масовно-чиповање-људи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Милан Ракић рече

U pravu si. A u avgustu mesecu je bilo i na Poukama.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zbunjen sam jednom stvari a verujem i mnogi još ljudi pa bi bilo dobro da se ovo pitanje podigne na neki opšti Saborski nivo. Naime, isti ovaj čip imamo na ličnoj karti ili platnoj kartici; bilo je mnogo talasanja kada je to za lične karte obnarodovano ... i poj'o vuk magarca! To "kuvanje žabe" koja i ne primećuje da je kuvana me, ruku na srce, najviše zbunjuje. Svi smo legli na rudu. Nema razlike između tih čipova osim što su ovo implanti a ono nosiš u džepu - princip rada je isti; doduše tehnički već malo napredniji! Na mnogo mesta sam čitao da će žig zveri biti na čelu ili ruci .. ali gde tačno? Kako će izgledati i šta je to u stvari bilo bi dobro da umne i učene glave kroz saborovanje promisle, da Boga zamole da to malo pobliže objasni :) 

Šalu na stranu, (mada bih ipak voleo omanju intervenciju Neba na ovu temu) suština je da već imamo čipove po džepovima i nisu još uvek žig zveri s obzirom da se zna gde će se taj pečat nalaziti?! Ko to može reći ili znati?! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није то 100% жиг звери, жиг звери је духовног карактера. А ово са чиповима је глупо брате, као да човек нема времена да плати рачун или извади картицу из новчаника. Не могу ставит још једну касу ако је гужва...

пре 9 часа, Милан Ракић рече

густу била сезона годишњих одмора, па ово смеће од новина чекало конац рујна да објави вест...

Руси су први почели са овим трендом, а Кинези и Јапанци имају већ преко милион чипованих људи. Кад се чип смањи на нано нивоу, шта ће бит за неких 10 година, тада ћемо их имати у све шта нас окружује па и наш организам ако не буду био-разградиви.

По откровењу, антихристу треба фотеља да седне на престоле, да се прогласи за бога живога да би делио свој жиг људима0703_read.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Blaža Željko рече

Na mnogo mesta sam čitao da će žig zveri biti na čelu ili ruci .. ali gde tačno?

Жиг звери није буквално имплант, тетоважа или нешто треће.. Цела та прича да ће те неко натерати да носиш личну карту с чипом па да ћеш тако индиректно прихватити антихриста је чисто параноисање. 

Док год се крстиш у име Оца, Сина и Светога Духа, док је Господ у твом уму, срцу и док рукама својим твориш његову вољу, небитно је какве платне картице, пасоше или ознаке на телу и одећи имаш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Žig zveri će verovatno biti o dostpunosti podataka o svakome.

Sad, koliko će to podataka biti ne znam ali da će na globalnom nivou zver imati podatke o svakom na zemljinoj planeti, verovatno hoće. S tim da zver ne mora biti jedan čovek, već organizacija sa jednom glavom ili kako već u otkrovenju te glavate aždaje već stoje.

Sa sigurnošću možemo da tvrdimo da će to vreme doći i da se ne može sprečiti ali sa sigurnošću takođe moramo da tvrdimo kako se utvrđeni u veri takvog nečega ne moraju ni plašiti, jer neće u zverstvima ni učestvovati.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Печат-Знак се добија Светим Тајнама, од крштења до причешћа, то је знак Божији на нама који добијемо у Цркви симбол завета са Богом. Док се са друге стране жиг-печат Антихристов добија такође неком иницијацијом и причешћем, назначено дали симболично или не, али у Јерусалиму у храму једноме Богу без васкрслог Христа Сина Божијег који је Алфа и Омега.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Mиљан Л. рече

Печат-Знак се добија Светим Тајнама, од крштења до причешћа, то је знак Божији на нама који добијемо у Цркви симбол завета са Богом. Док се са друге стране жиг-печат Антихристов добија такође неком иницијацијом и причешћем, назначено дали симболично или не, али у Јерусалиму у храму једноме Богу без васкрслог Христа Сина Божијег који је Алфа и Омега.

Da definitivno je to početak potpunog razdvajanja dobra od zla.

Tu više posle toga prelaska sa jedne strane na drugu stranu više neće biti a na poslednjem sudu će se to i verifikovati.

Danas se lažni hristosi još provlače zbog navodnog "čovekoljublja" posle antihrista više nikada neće biti isto.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 25.9.2017. at 11:15, Lady Godiva рече

Жиг звери није буквално имплант, тетоважа или нешто треће.. Цела та прича да ће те неко натерати да носиш личну карту с чипом па да ћеш тако индиректно прихватити антихриста је чисто параноисање. 

Док год се крстиш у име Оца, Сина и Светога Духа, док је Господ у твом уму, срцу и док рукама својим твориш његову вољу, небитно је какве платне картице, пасоше или ознаке на телу и одећи имаш. 

Razumem šta je problem; žig će, moguće, biti pristanak na javno deklarisanje protiv Crvke i Hrista; protiv hrišćanskih vrednosti! Ne znam (naravno još to ne možemo pretpostaviti) da li će to po automatizmu da se odnosi na mnoge koji indirektno nemaju veze sa religioznim izjašnjavanjima .. nešto slično kao što danas pod pretnjom kazni i zatvora moraš da vakcinišeš decu! I pošto to još nije odricanje od Hrista onda svi pristajemo ali u tome i jeste problem što će to, kao kod spomenute žabe koja se lagano kuva, možda omekšati mozak mnogima da ne uvide razliku između nužde kada moraš da živiš a ne traži se da se odrekneš od Hrista, i kada na neki još nepoznat način od čoveka bude traženo da se jasno izjasni po pitanju Gospoda. 

U tim okvirima se kreće moja opravdana zbunjenost. I ovaj implant ne mora nužno da znači da je antihrišćanska stvar po sredi već čisto lakše funkcionisanje društava u kojima svako malo neko leti u vazduh sa nedužnima oko sebe. Čipovi na ličnim kartama i platnim karticama rade identičnu stvar i mnogo olakšavaju svakodnevni "papirološki" život .. a nisu odricanje od Hrista. Pri tom meni platnu karticu telenor očita tako što službenik samo ma'ne rukom preko čitača i gotov pos'o. Verovatno je i sa ovim implantom (ili implantatom) identična stvar; ali da li je to "žig zveri"?! To je ključno mesto?! Po ovoj slici i logici već je taj žig tu i u našim džepovima?! Malo ko nas je s početka pitao da li smo za to .. nekako je sve išlo stihijski, ali još uvek niko nije postavio uslov da se odreknemo Hrista ili poklonimo ne znam kome?! 

Zato sam mislio da i kad dođe trenutak "žigosanja" (ma šta to značilo) to će biti najpre duhovno određivanje za ili protiv Hrista pa tek na drugom mestu, kao potvrda (kao dokaz pripadnosti) će imati neki svoj spoljašnji znak!? Taj red poteza je važan. Cenim da ovim ljudima sa implantatima još niko nije postavljao takve uslove kao ni nama u slučaju ličnih karata, ali mislim da ne treba biti uspavan po tom pitanju i dobro videti šta sve to nosi sa sobom.

Zato smatram da bi problem morao da ode malo Više, među sede glave Opšteg hrišćanskog Sabora (ili bar pomesnih) i molitvenu saradnju sa Gospodom da nam nekako alarmira šta sam žig po sebi znači!? Da li je to baš svako implantiranje ili se to odnosi na uslov u kom trebaš da se pokloniš tamo nekoj budali sa jasnim odricanjem od Hrista posle čega se to pečati nekakvim spoljašnjim znakom!? Meni nekako (da oprostite) baš to deluje kao moguće - da će ispred svega, kao prvi stepen te radnje,  prvo biti neka vrsta poziva na izjašnjavanje i određivanje, prinošenje žrtve antihristu i odricanje od Hrista ...a žig će, kao drugi stepen, biti potvrda toga. Ako taj žig shvatimo kao samo mehaničko pečatiranje bez svesnog određenja, kao nešto što je nezavisno od izjašnjavanja po ovom životnom pitanju .. onda je prostora za kalkulacije i zbunjenosti mnogo i premnogo. Evo i ovaj slučaj sa implantatima spada u ta kalkulisanja premda možda niko nije tražio od tih ljudi da ne idu u Crkvu i šta ti ja znam. 

Dakle nužno je da obrazovane glave Sabora molitveno kažu koju o ovoj problematici!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...