Jump to content

Teslin toranj hoće i brazilska vojska

Оцени ову тему


Страле

Препоручена порука

Inženjer Boris Petrović u Sao Paulu vodi institut koji nosi ime srpskog naučnika. Energija je svuda oko nas i moguće ju je koristiti besplatno

USLOVI Laboratorija Borisa Petrovića u Sao Paulu / Foto: SAJT instituta

U BRAZILU danas među fizičarima i elektrotehničarima nema onog ko nije čuo za Institut “Nikola Tesla” u Sao Paulu. Ustanovu je osnovao i vodi Boris Petrović, inženjer iz Beograda, srodnik Borislava Kosanovića, iz loze čuvenog diplomate Save Kosanovića, ujaka Nikole Tesle.

 

U Južnu Ameriku je stigao decembra 2012. preko Kazahstana. Prethodno je u Astani na Svetskoj konferenciji duhovnih kultura, gde je govorilo 80 naučnika iz 100 zemalja sveta, održao predavanje o bioplazmi planete, delu naučne zaostavštine srpskog genija sa razmeđe 19. i 20. veka. Kako kaže, tada su mu prišli mnogi da “stisnu ruku” zbog razumevanja Teslinog dela, ali su Brazilci ponudili “blanko uslove” za odlazak i rad u ovoj zemlji.

Danas se Petrovićeva laboratorija nalazi u ogromnom Tehnološkom parku Sao Paula. Sprat ispod nje je laboratorija čuvenog profesora Norberta Kepe, čoveka koji je (uz braću Fraskari i Cesara Sosu) nedavno patentirao najefikasniji elektromotor na svetu, koji troši 90 odsto energije manje od drugih instaliranih u kućne aparate. Tim profesora Kepe i ekipa Petrovićevih saradnika nisu samo komšije - pomažu se znanjem i idejama.

- Cilj Instituta koji vodim je istraživanje i razvoj novih tehnologija i unapređenje onih koje su već u upotrebi, a povezane su sa obnovljivim izvorima energije. Takođe, eksperimentišemo sa slobodnom energijom, iz potencijala neposredne okoline, kao i njenim prenosom na daljinu. Za Institut je to veoma važno budući da ljudi mogu da se uvere da je besplatna energija bukvalno svuda oko nas i da je moguće koristiti je - kaže, za “Novosti”, Boris Petrović.

18-rep-teslin-toranj-(4).jpg

* ENERGIJA Boris Petrović

Mladi inženjer otkriva da je Institut osnovao komercijalnu kompaniju “Tesla energija” za bežični prenos na principima koje je otkrio genije iz Like. Dodaje da su njegovi prijatelji i mecene iz brazilske vojske naročito zainteresovani za podizanje Teslinog tornja, sličnog kao u Vonderklifu na Long Ajlendu, ali i da se čeka “saglasnost” javnosti. Boris navodi da radi i na bežičnom prenosu i očitavanju ljudskih energija bioelektriciteta, biofotonike, biorezonance, a sve to treba da pomogne u lečenju čoveka i boljem razumevanju funkcionisanja ljudskog organizma.

- Proučavanjem Teslinog nasleđa, motanjem kalemova i razumevanjem prinicipa na kojima radi njegova “nova” fizika, bavio sam se od studentskih dana, što u Nemačkoj, što u svojoj radionici u Beogradu - nastavlja Boris. - Radio sam sa najiskusnijim i najumnijim poznavaocima dela Tesle u Srbiji, ali sve to je bila teorija, uz malo prakse. Moj rad sad ima “vidljivost”. U Brazilu sam se eksperimentalnim putem uverio da je sve što je Tesla govorio o svojim pronalascima stvarnost i da priroda radi na način na koji je on prvi razumeo.

Srpski inženjer u međuvremenu je stekao naučnu slavu. Prija mu što je za nepune četiri godine širom zemlje od 300 miliona ljudi održao stotine predavanja o Teslinim dostignućima. Tokom Olimpijade 2016. njegovo izlaganje o održivoj energiji bilo je deo propratnog programa, a tada je bio na tribinama sa Marinom Silvom, kandidatkinjom na predsedničkim izborima i najpoznatijim aktivistom za zaštitu životne sredine u Brazilu.

- Upravo sada radimo na komercijalizaciji načina prenosa energije na dronove koji funkcionišu na principu statičkog elektriciteta - otkriva Petrović. Konkretno, letelice u obliku tanjira bežično napajamo energijom preko elektroda, kako je to nacrtao Tesla 1928. godine. Dalje, razvili smo odeću koja akumulira energiju iz ljudskog tela koju potom koristimo, recimo, za mobilni telefon...

Ipak, možda je najznačajnija inovacija Instituta tehnologija za analizu ljudske bioplazme. Suština medicinskog tretmana koji razvija Boris Petrović je Teslino shvatanje da materija postaje iz energije i da je stanje našeg tela vezano za protok energetskih polja. Inženjer objašnjava da ukoliko su zatvorena ili poremećena energetska polja, nastupa bolest organizma. U Institutu u Sao Paulu uspeli su da vizuelizuju plazmu i da utvrde opasnost od obolevanja čoveka pre nego što se dogodi.

- Do kraja godine treba da predamo tri patenta ovdašnjim zavodima i firmama sa kojima sarađujemo, ali, o dva ne mogu da govorim - ističe naš sagovornik. - Uskoro, kada dođem u Beograd, predstaviću rad o analizi ljudske bioplazme u svrhu preventive bolesti. Na polju parapsihologije i telepatije, radimo sa ruskim državnim institutima i njihovim akademicima, jer je i tu, u suštini, Teslino razumevanje energije. Nažalost, plašim se da ljudski rod još nije spreman za korišćenje slobodne energije koja nas okružuje. Doduše, i to je prvi shvatio Tesla.

* MECENE Boris između generala Atile Mala de Roja (desno) i pukovnika Nikoli Kelsa

18-rep-teslin-toranj-(1).jpg

18-rep-teslin-toranj-(2).jpg

NAJPRE PROVERA DUHOVNOSTI U PRAŠUMI

- SA brazilskim naučnicima u Kazahstanu spojila me je teozof ruske škole Tanja Belfort - otkriva Boris Petrović. - Prvo odredište u Brazilu bio mi je gradić Itakara, u blizini glavnog grada Brazilije, u srcu prašuma. Nekoliko meseci domaćini su me vodili po okolnim selima i upoznavali sa šamanima.

Naš inženjer objašnjava da je ovaj kraj Brazila veliko nalazište ametista, dragog kamena koji utiče na duhovnost i senzitivnost kod ljudi. Sluti da je prvih meseci boravka u Južnoj Americi bio “na proveri”. Posle nekog vremena usledio je poziv za sastanak druge vrste.

- Na velikom gala prijemu u Braziliji shvatio sam da sam među masonima koji su upravo završili sastanak - nastavlja on. - Onakvog, još u kecelji, odveli su me pred šefa lože i čovek me je jednostavno upitao: Šta vam treba?

- Laboratorija - rekao sam.

Istog trenutka, čovek za koga sam docnije čuo da je general i hirurg, pozvao je gospodina koga je oslovio sa pukovniče. Od tada mi se obezbeđuje sve što tražim za rad.

 

 

IDEALNO ZA EKSPERIMENTE

BRAZIL, najveća zemlja Južne Amerike, nalazi se u okviru geofizičke pojave koja se zove “anomalija južnog Atlantika”. Kako kaže Petrović, to je rupa u magnetnom polju Zemlje koja propušta mnogo više radijacije iz kosmosa u niže slojeve atmosfere i celo to područje je idealno za fizičke eksperimente.

Tornjevi slični onima u Kolorado Springsu i Vonderklifu radili bi u Brazilu savršeno, i to je idealan teren za oglede bežičnog prenosa energije na veliku daljinu.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:679265-Teslin-toranj-hoce-i-brazilska-vojska

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...