Jump to content

Може ли се суптилношћу језика дотаћи снага вере ?


Препоручена порука

Идем улицом и размишљам. О вери, о Богу... о свему. Признајем на то ме је подстакнуло учлањење на овај сајт, мада сам о томе размишљао и раније. Бивајући на овом сајту за ово кратко време, приметио сам изразиту суптилност језика његових чланова. Посебно оних који познају теологију и који су свештеници. У мени је зато се кристалисало питање. Занима ме може ли се суптилношћу човечијег језика дотаћи барем мало снага вере у човека ? Зашто ово питам ? Зато што језиком можете да описујете све и свашта у животу и свету...И пријатеље и непријатеље, и разне појаве, процесе, са дијаметрално супротних становишта, са свим њиховим специфичностима... А вера у човеку је шта ? Можда празнина испуњена љубављу према свему што нас окружује ? Још кад додам синтагму снага вере, ствари за мене постају још компликованије... Надам се да се нећете смејати мом питању... Ако неко може да ми одговори био бих му веома захвалан... (Или макар да ме упути на неки текст за читање.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
On 31.7.2017. at 23:13, Гагић рече

Идем улицом и размишљам. О вери, о Богу... о свему. Признајем на то ме је подстакнуло учлањење на овај сајт, мада сам о томе размишљао и раније. Бивајући на овом сајту за ово кратко време, приметио сам изразиту суптилност језика његових чланова. Посебно оних који познају теологију и који су свештеници. У мени је зато се кристалисало питање. Занима ме може ли се суптилношћу човечијег језика дотаћи барем мало снага вере у човека ? Зашто ово питам ? Зато што језиком можете да описујете све и свашта у животу и свету...И пријатеље и непријатеље, и разне појаве, процесе, са дијаметрално супротних становишта, са свим њиховим специфичностима... А вера у човеку је шта ? Можда празнина испуњена љубављу према свему што нас окружује ? Још кад додам синтагму снага вере, ствари за мене постају још компликованије... Надам се да се нећете смејати мом питању... Ако неко може да ми одговори био бих му веома захвалан... (Или макар да ме упути на неки текст за читање.)

mislim da je vera prava u čoveka kada teško ili nikako ne može da se opiše rečima.

ta- ta- tatira!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 7/31/2017 at 23:13, Гагић рече

Занима ме може ли се суптилношћу човечијег језика дотаћи барем мало снага вере у човека ?

Из суптилног срца или срца испуњеног љубављу, преко речи, може се дотаћи нечије срце и разгорети вера. Празне речи без снаге љубави које могу изгледати високоумно и паметно без љубави, немају ту снагу да разгоре нечију веру.Моја препорука је свети владика Николај.  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево одговора из Светог Писма:

Добар човјек из добре ризнице срца својега износи добро, а зао човјек из зле ризнице срца својега износи зло, јер уста његова говоре од сувишка срца. Лк 6:45

Но Господа Бога освећујте у срцима својим, свагда спремни са кротошћу и страхом на одговор свакоме који тражи од вас разлог ваше наде. 1Пет 3:15

Дакле онај ко са живи Духом Светим, прво ће се помолити Богу пре него што било шта каже рећи ће кротошћу и страхом и логично је да ће из његове ризнице срца изаћи добро. И таква реч сигурно оставља траг.

Па послушај само неке од аудио снимака старца Тадеја, послушај и осети смиреност у његовим речима које свакако остављају ефекат.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...