Jump to content

ЗАШТО СЕ ЉУДИ НЕ ПРИЧЕШЋУЈУ?!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Princess Bella рече

Zato sto ne poste.

Vole da jednu prsutu, domaci sir i razne djakonije.

 

Па, ваљда могу за време поста да "одморе" мало од тога? :)

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 161
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

ono kad uopštavamo o svemu i svima, meni neobično...na primer o postu ili o duhovniku..u onom trenu kad treba krenuti..meni noge same idu..valjda i neke misli mislimo...i molitvu svaki dan ...ne mogu o drugima..ne ide mi

čudnovata ova tema

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Desiderius Erasmus рече

Колико знам (нека ме неко исправи ако грешим), Хришћанство је одувек учило да су сексуални односи предвиђени за брак.

Da a sve van braka je blud,čak i to u braku može biti blud po hrišćanstvu.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

Sve to lepo zvuči i tako bi trebalo biti ali je tu suštinsko pitanje da li ona to doživljava kao srozavanje sopstvenog dostojanstva?

Greh ne zavisi od toga da li ga mi takvim (= grehom) dozivljavamo, greh je greh uvek i bez ostatka.

Covek pomracene savesti cesto uopste ne razume da cini greh, pa ipak ga cini.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Кратос рече

Pa na primer ona neće još da se udaje i lepo joj je u toj vezi a recimo i njemu isto tako nije još do ženidbe a vole se.Šta je tu loše?

Licna udobnost nikad ne moze da bude mera necega. Osnova zivota je vecni i neizbrisivi etos Jevandjelja, zbog toga (te osnove) Hristos i jeste dosao na ovaj svet.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hristos je blagoslovio brak kao fizičko sjedinjenje muškarca i žene.

Međutim čudom u Kani je blagovestio i još nešto drugo. Da se muškarac i žena sjedinjuju ne samo zbog dozvoljenog fizičkog sjedinjenja, nego da u zajedničkoj ljubavi u zajednici nađu i Put ka Carstvu Božjem kao jedinom cilju kojem čovek treba stremiti.

Sad kad govoimo o grehu u smislu Hristove Tajne Braka, onda ja nemam na umu greh fizičkog sjedinjenja jer ono ne postoji, to je voda a vino je Put u tom sjedinjenju za Carstvo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, obi-wan рече

Greh ne zavisi od toga da li ga mi takvim (= grehom) dozivljavamo, greh je greh uvek i bez ostatka.

Covek pomracene savesti cesto uopste ne razume da cini greh, pa ipak ga cini.

A šta je tu konkretno greh ako neka žena ili muškarac  živi sa drugim ,imaju sexulane odnose,normalno žive,nisu  lopovi,krimosi,ubice,ne varaju jedan drugog ali nisu u formalnom braku,niti crkvenom niti građanskom.Šta je tu loše,u čemu se sastoji njihov greh?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Кратос рече

A šta je tu konkretno greh ako neka žena ili muškarac  živi sa drugim ,imaju sexulane odnose,normalno žive,nisu  lopovi,krimosi,ubice,ne varaju jedan drugog ali nisu u formalnom braku,niti crkvenom niti građanskom.Šta je tu loše,u čemu se sastoji njihov greh?

Ствар је у томе што сексуалним односом двоје постају једно тело. Уколико ће до краја живота да остану заједно, онда и нема ничег лошег у томе што кажеш. Али, ако, када лептирићи у стомаку престану, оду да са неким другим постану једно тело - е, то већ не ваља...

  • Волим 1

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Desiderius Erasmus рече

Ствар је у томе што сексуалним односом двоје постају једно тело. Уколико ће до краја живота да остану заједно, онда и нема ничег лошег у томе што кажеш. Али, ако, када лептирићи у стомаку престану, оду да са неким другим постану једно тело - е, то већ не ваља...

Ipak mislim da bi dvoje postali jedno telo je potrebno nešto više od sexa....to jedno telo nije telesno spajanje više mislim da se aludira na duhovnu spregu dva bića čija je sex jedna od telesnih manifestacija.

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Кратос рече

A šta je tu konkretno greh ako neka žena ili muškarac  živi sa drugim ,imaju sexulane odnose,normalno žive,nisu  lopovi,krimosi,ubice,ne varaju jedan drugog ali nisu u formalnom braku,niti crkvenom niti građanskom.Šta je tu loše,u čemu se sastoji njihov greh?

Promasaj naznacenja polnosti u coveku - ona nije i ne moze da bude sama sebi cilj, nego je namenjena braku i bracnosti.

A braka nema bez blagoslova, tj. bez ucrkovljenja veze muskarca i zene u okrilju Zajednice.

Sve mimo braka u osnovi je blud.

Ovo ukratko. Ima da se prica tu nasiroko i nadugacko.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Desiderius Erasmus рече

Ствар је у томе што сексуалним односом двоје постају једно тело. Уколико ће до краја живота да остану заједно, онда и нема ничег лошег у томе што кажеш. Али, ако, када лептирићи у стомаку престану, оду да са неким другим постану једно тело - е, то већ не ваља...

Има много лошег у томе. Заправо, све је лоше. Али нека оби-ван објасни, ако хоће, јер је он и питан.

 

пре 20 минута, Кратос рече

A šta je tu konkretno greh ako neka žena ili muškarac  živi sa drugim ,imaju sexulane odnose,normalno žive,nisu  lopovi,krimosi,ubice,ne varaju jedan drugog ali nisu u formalnom braku,niti crkvenom niti građanskom.Šta je tu loše,u čemu se sastoji njihov greh?

Ти, Кратос, неким факултетским темама се бавиш, читаш Свето Писмо, Стари/Нови Завет, тумачиш, сви ти аплаудирају, а онда ове лекције из основне школе, из обданишта, ти не познајеш, не разумеш. Опрости на овом личном запажању о теби, свакако ником користити неће да прочита, али нисам могла да савладам изненађење.

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Кратос рече

Ipak mislim da bi dvoje postali jedno telo je potrebno nešto više od sexa....to jedno telo nije telesno spajanje više mislim da se aludira na duhovnu spregu dva bića čija je sex jedna od telesnih manifestacija.

Naravno da je potrebno i jos vise, ali je i telesni odnos deo tog jedinstva.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Кратос рече

Ipak mislim da bi dvoje postali jedno telo je potrebno nešto više od sexa

Није. Ап. Павле чак каже да ко са курвом има однос једно тело са курвом постаје: "A telo nije za kurvarstvo, nego za Gospoda, i Gospod za telo. A Bog i Gospoda podiže, i nas će podići silom svojom. Ne znate li da su telesa vaša udi Hristovi? Hoću li dakle uzeti ude Hristove i od njih načiniti ude kurvine? Bože sačuvaj! Ili ne znate da ko se s kurvom sveže jedno telo s njom postane? Jer, reče, biće dvoje jedno telo" (1. Кор. 6:14-16).

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...