Jump to content

ЗАШТО СЕ ЉУДИ НЕ ПРИЧЕШЋУЈУ?!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Значи да каже овако:
"Ти, млади човече, живиш са том девојком, не жениш је, она је нечија сестра, нечија ћерка, њено достојанство срозаваш, доведеш је у кућу да преспава, па је онда враћаш њенима док јој отац одвраћа поглед од тебе. Ја те таквог нећу причестити!"

Да, слажем се

Poslato sa SM-G950F koristeći Pouke.org mobilnu aplikaciju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 161
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 18 минута, Марина Савковић рече

Значи да каже овако:

"Ти, млади човече, живиш са том девојком, не жениш је, она је нечија сестра, нечија ћерка, њено достојанство срозаваш, доведеш је у кућу да преспава, па је онда враћаш њенима док јој отац одвраћа поглед од тебе. Ја те таквог нећу причестити!"

Sve to lepo zvuči i tako bi trebalo biti ali je tu suštinsko pitanje da li ona to doživljava kao srozavanje sopstvenog dostojanstva?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није питање шта девојка мисли, него што младић истрајава у таквој вези, будући да је опоменут.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драгана Милошевић рече

Није питање шта девојка мисли, него што младић истрајава у таквој вези, будући да је опоменут.

Pa na primer ona neće još da se udaje i lepo joj je u toj vezi a recimo i njemu isto tako nije još do ženidbe a vole se.Šta je tu loše?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Кратос рече

Sve to lepo zvuči i tako bi trebalo biti ali je tu suštinsko pitanje da li ona to doživljava kao srozavanje sopstvenog dostojanstva?

У Хришћанству постоје нека објективна морална мерила, која не зависе од личног доживљаја.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Кратос рече

tako bi trebalo biti

Тако  већ јесте.
 

пре 20 минута, Кратос рече

da li ona to doživljava kao srozavanje sopstvenog dostojanstva?

Да, апсолутно.

Али и то што рекоше Драгана и Д.Е. - довољно!

Едит: Непотребно приватно о другим људима, стога избрисано од стране мене. Модератор да будем, не дај Боже. :)

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako mene pitate zašto se ljudi ne pričešćuju?

Zato što nemaju poverenja u sveštenike, jedan im govori ovako drugi onako oni smatraju da je Crkva jedna a prinuđeni su na poslušnost sopstvenoj parohiji i trenutnog paroha koji se nalazi u njoj.

Prosto nemaju poverenja.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A pa dobro to je već neki konkretan slučaj.Ja sam više pričao uopšteno.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико знам (нека ме неко исправи ако грешим), Хришћанство је одувек учило да су сексуални односи предвиђени за брак.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово што он пости све постове, а неће да послуша попа значи да није пост услов за причешће и поп је у праву што га не пушта. Обавезан је пост за оне који иду у Цркву неколико пута годишње, а не за оне који иду редовно. Али, на крају, о причешћу ко и када и како у принципу одлучује само Владика.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Desiderius Erasmus рече

Колико знам (нека ме неко исправи ако грешим), Хришћанство је одувек учило да су сексуални односи предвиђени за брак.

Ja mislim da je čudom u kani i Hristovim blagoslovom braka ustvari nešto drugo rečeno i da se odnosi isključivo na Carstvo Nebesko i nema veze sa moralom u drugom smislu te reči.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Кратос рече

Sve to lepo zvuči i tako bi trebalo biti ali je tu suštinsko pitanje da li ona to doživljava kao srozavanje sopstvenog dostojanstva?

Цитирани укор свештеника је упућен њему, а не њој. Њој би било речено нешто друго, можда: " Ти млада жено, јер девојка више ниси, ризикујеш да останеш без свога изабраника, и да тражиш другог. Ваљало би да, што пре у договору, озваничите своју везу, и да родите човека на свет."

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Марина Савковић рече

Ја постим сва четири велика поста, среду и петак, не једем и не пијем ништа од поноћи до после причешћа (значи, Тело и Крв Христову прво уносим у себе тог дана), исповедам се када осетим да "притиска" (али пазим да не прође дуже од два месеца од последње исповести). Овим добијам благослов од духовника да се причешћујем на свакој Светој Литургији, што и радим.

Слично чиним, редовно се причешћујем током 4 поста, а између не баш увек, пошто некад осетим да причешћу прилазим са недовољно пажње. Мада ме је мој духовни отац посаветовао да ипак припазим на то када сам одлучујем када ћу се причестити а када не, јер то може бити и замка оног да ме што дуже одвуче од причешћа, што би он највише и желео, него да се трудим разумно у свему да поступам. Дао ми је и савет да се увек консултујем  када нисам сигуран шта да чиним. Оно што сматрам такође важним јесте да после причешћа наставимо да будемо ревносни, а обично када се причестимо кажемо самима себи, е сад бих могао мало да се опустим, нарочито после великих постова.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ja mislim da je čudom u kani i Hristovim blagoslovom braka ustvari nešto drugo rečeno i da se odnosi isključivo na Carstvo Nebesko i nema veze sa moralom u drugom smislu te reči.

Нисам ни поменуо чудо у Кани.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...