Jump to content

Rusi: MiG-ovi vam dolaze do kraja godine; Moguća isporuka i sistema S-300

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Ivan Marković рече

Ma kakvi. SAA je na lageru 2011 imala oko 4000-5000 tenkova...tako da gubici desetine tenkova njima ne znače ništa. Osim toga, uzmi u obzir i da je tu bio faktor izdaje. Dosta sunita i vrlo malo alavita...

Ne, uopste ne mislim na to, to jos pride. Ne traze mi se sad ti snimci, ali ljudi npr. cuvaju neku tacku, nalecu drekavci, i ovi (neobuceni, neorganizovani, sta li vec, to mi nije bas jasno) ladno ostavljaju polozaj bez uzvratne vatre i beze. I na polozaju par tenkova, par BMP-a, VBR, neki kamioni, plus rucno oruzje i municija. Da su bar minirali sve to, nego nista.

E to je prosto nered i nedisciplina, nista drugo. I inace - `de su im ti silni tenkovi sto kazes da su ih imali? Nego remontuju ove ostecene, kao da drugih i nema...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, obi-wan рече

Ruska avijacija i mornarica, bas u tome i jeste poenta. Gubici drekavaca od sirijske vojske su plus na sve to.

U to čisto sumnjam...jer da je tako, drekavaca više ne bi ni bilo. Ipak 90 i nešto % kopnenog rata nose SAA  i saveznici iz Irana, Libana i Iraka. A sad, ja čisto sumnjam da će nam druga strana ikad potvrditi te gubitke. I uopšte kako brojiš mrtve neprijatelje, recimo u Raki, ako ih spiči raketa iz Kaspijskog mora...msm,  možda se može nešto preko satelita, ali baš sve...sumnjam. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милан Ракић рече

Па кад размислим... И јесте... Био упозорован; причано му; совјетовано му; приказиване му симулације;

Његов одговор је било помињане мајки, бацање цигаретних хумидора и смењивање... 

Тако и до данас остало...

Ово мало срца јоште што има...

Жалосно је све то

Да ли ти је некада пало на памет да је био изврстан глумац, и да су сцене које помињеш можда део улоге. Зар ти није необично што је са онако дрчног става одједном пао на леђа, дигавши све четири на предају? Вазал, као и овај данас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, obi-wan рече

Ne, uopste ne mislim na to, to jos pride. Ne traze mi se sad ti snimci, ali ljudi npr. cuvaju neku tacku, nalecu drekavci, i ovi (neobuceni, neorganizovani, sta li vec, to mi nije bas jasno) ladno ostavljaju polozaj bez uzvratne vatre i beze. I na polozaju par tenkova, par BMP-a, VBR, neki kamioni, plus rucno oruzje i municija. Da su bar minirali sve to, nego nista.

Slažem se, ali to su pojedini primeri...

пре 5 минута, obi-wan рече

I inace - `de su im ti silni tenkovi sto kazes da su ih imali? Nego remontuju ove ostecene, kao da drugih i nema...

Ja koliko znam oni jedini problem imaju sa ljudstvom (broj i lojalnost). Inače, tehnike imaju dovoljno. I viška. Problem  je manjak ljudi. Naravno, jasno ti je da neće SAA staviti sve svoje naoružanje na JuTjub da ga gledaju zainteresovani Srblji:ani_biggrin:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, елТорнеро рече

Да ли ти је некада пало на памет да је био изврстан глумац, и да су сцене које помињеш можда део улоге. Зар ти није необично што је са онако дрчног става одједном пао на леђа, дигавши све четири на предају? Вазал, као и овај данас.

Ili je bio izdajnik ili potpun loodak...nema treće. Ja pre mislim ono prvo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

Ili je bio izdajnik ili potpun loodak...nema treće. Ja pre mislim ono prvo. 

Може то и заједно, без или, он је сирома био вазал, ми смо под окупацијом, погледајте своје двојезичне окупационе личне карте. Нова времена, нови начин окупирања и спровођења окупационе власти. Како кажу Јакути: софтли.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Ivan Marković рече

Slažem se, ali to su pojedini primeri...

Ne, bilo ih je bas mnogo. Kazem ti, prateci tu temu proteklih godinu dana na vojnom forumu, video sam xyz slucajeva kako clanovi tamo bukvalno besne zbog ovakvih neverovatnih situacija, i svi se redom cude sta je s tim ljudima. Pa pazi kad su im jednom ladno drpili tek pristigli T-90... ima li sta tragicnije od toga? I svi ti tamo clanovi (na vojnom forumu) - a ima i Hrvata, i ljudi iz Bosne, i iz Makedonije, itd... - jednoglasni su u toj oceni: tamo nije bilo ni reda ni discipline, gok nije dosao stranac (u ovom slucaju Rus).

Jeste sirijska vojska podnela bas tezak teret, to bez ikakve sumnje, ali je poenta da bi bas taj teret bio mnogo manji da su bili bolje organizovani i komandovani.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, елТорнеро рече

он је сирома био вазал

Time to govno (msm. upotrebom termina "siroma"-mnim aboliramo)

Taj nije bio siroma ni po kom osnovu. I neka ga više

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

Ne, bilo ih je bas mnogo. Kazem ti, prateci tu temu proteklih godinu dana na vojnom forumu, video sam xyz slucajeva kako clanovi tamo bukvalno besne zbog ovakvih neverovatnih situacija, i svi se redom cude sta je s tim ljudima. Pa pazi kad su im jednom ladno drpili tek pristigli T-90... ima li sta tragicnije od toga? I svi ti tamo clanovi (na vojnom forumu) - a ima i Hrvata, i ljudi iz Bosne, i iz Makedonije, itd... - jednoglasni su u toj oceni: tamo nije bilo ni reda ni discipline, gok nije dosao stranac (u ovom slucaju Rus).

Jeste sirijska vojska podnela bas tezak teret, to bez ikakve sumnje, ali je poenta da bi bas taj teret bio mnogo manji da su bili bolje organizovani i komandovani.

Da, dobro. To je opet analiza dostupnog materijala sa Neta. Stoji i da je SAA mogla bolje da se organizuje. Sigurno da su ih Rusi doveli u red u nekoj meri. Međutim, ja ne bih Siriju gledao kao primer ruske vojne efikasnosti, već Gruziju i Čečeniju. Zašto? Zato št kad gledaš vojnu efikasnost neke armije, ne gledaš samo ono najbolje što ima, već ukupno. Naime, u Siriji su do sada (uz malo terenskih izuzetaka) Rusi gađali ID sa distance, najsofisticiranijim oružjem od koga ID nema nikakvu zaštitu. To nije teško, za onoga ko je dobro obučen. Međutim, svaka kadrovska armija suočena sa haosom u sopstvenoj zemlji (u ovom slučaju Sirija) ne bi mogla mnogo bolje da se postavi. Seti se JNA 1991. Paralele su očite. Razlozi su sledeći:

1) Moraš da ratuješ protiv dela svog/svojih naroda

2) Kadrovac/rezervista/regrut nije profi

3) Kada gađaš (pa i sa distance) recimo opsednuti grad, nije svejedno da li je u pitanju prašnjava Raka u sirijskoj zabiti u kojoj nema Rusa i recimo Grozni (u kome ima Rusa).

4) U ovakvim ratovima kakav je sirijski, linije fronta idu po kućama i porodicama. Manji je tu problem Raka od predgrađa Damaska, Homsa, Hame i slično

Ima toga još, al da ne dužim, bole oketa...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ivan Marković рече

Kada gađaš (pa i sa distance) recimo opsednuti grad, nije svejedno da li je u pitanju prašnjava Raka u sirijskoj zabiti u kojoj nema Rusa i recimo Grozni (u kome ima Rusa).

... па и са дистанце опседнути град.. није свеједно да ли је у питању "прашњаво" Сарајево у којем има Срба, али смо ми неки одлучили да ти Срби нису "прави" Срби, чим су остали долена...

О другима и да не причамо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Ivan Marković рече

Zato št kad gledaš vojnu efikasnost neke armije, ne gledaš samo ono najbolje što ima, već ukupno.

Ovde sam ostao nedorečen pa da pojasnim primerom. Efikasnost ruske (i bilo koje druge armije) bi se mogla jedino proceniti u punoj meri ako bi odjednom izbile pobune u Moskvi, npr...ili malo manje drastično, u Tatarstanu (recimo Kazanj). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Милан Ракић рече

... па и са дистанце опседнути град.. није свеједно да ли је у питању "прашњаво" Сарајево у којем има Срба, али смо ми неки одлучили да ти Срби нису "прави" Срби, чим су остали долена...

О другима и да не причамо

И да при томе на положаје доводиш вехементне српске књижевнике и људску багру у књижевном покушају из Русије!

Да ОПАЛЕ! Да РАСПАМЕТЕ!

Добро смо добри-још увек. Ако смо...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Милан Ракић рече

... па и са дистанце опседнути град.. није свеједно да ли је у питању "прашњаво" Сарајево у којем има Срба, али смо ми неки одлучили да ти Срби нису "прави" Срби, чим су остали долена...

О другима и да не причамо

Naravno, razumemo se. To je poenta. Kad inženjer gradi most, od ga optereti na maksimalno. Kad država gradi vojsku u sredinama koje nisu skroz jednonacionalne/verske i sa uravnoteženom socijalnom strukturom, i sličnom/istom kulturom, ona mora da je testira na maksimalno...i to je praktično veoma težak zadatak...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ivan Marković рече

Naravno, razumemo se. To je poenta. Kad inženjer gradi most, od ga optereti na maksimalno. Kad država gradi vojsku u sredinama koje nisu skroz jednonacionalne/verske i sa uravnoteženom socijalnom strukturom, i sličnom/istom kulturom, ona mora da je testira na maksimalno...i to je praktično veoma težak zadatak...

У овом случају, држава или како год је назови, случајно или намерно, направила солидан мост. Барем у теорији. 

Носећи стубови овог моста су били да тако кажем "наши"... Добар део "газних" деоница такође.. О оградама да не говорим...

Судећи по називима деоница тог моста, могло се рећи чак и да је "целокупно наш"!

Али је неко дозволио себи да поверује да је холандско пиво боље од нашег нпр.

И пробавши га, па претеравши у пробању...

И кад је проб`о, "из места" поверов`о, а да пре тога није проверио, како му је наводно техничар, њему инџилиру псово матер... И овај њему... И тако узајамно...

Не сети се комплетног статичког и динамичког прорачуна.

И пошто му је "рачун", с обзиром да долази из лекарског еснафа који много везе са инџилирством нема; е да би сакрио своје грешке, одједаред прогласи да више не важе статички прорачуни; да су дилатације до тада примећене ништавне, иако су га многи упозоравали, те на крају одлучи да умори један од опседања већ уморени град, у којем локалне милиције већ умарахау штедро све исписнике овог несрећног психинжињера...

Ал` они, по њему свеједно... И нису били добри инџилири, техничари и људи... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...