Jump to content

Kako ste sreli svoju zenu/muza? Ispricajte na vasu pricu!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Goku рече

Ово баш и личи на тебе ;)

Ddda

HYN

:D

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 259
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 12 минута, Драшко рече

Bila je luda tehno žurka, imao sam jednu ribu, pa drugu, pošto sam malo popio počeo sam da ih mešam....a to nije dobro

Kada je svanulo, probudio sam se u sobi punoj mirisa cveća, kroz poluotvorene francuske prozore dopiralo je sveže Sunce i miris obližnje pekare, iz kuhinje se čuo umilan glas "hoćeš kafu?"

"Da" odgovorio sam, ne znajući ni kome odgovaram dok se nije pojavila na vratima sa poslužavnikom punim kafe, voća i peciva....njene oči su ispunile sobu....udahnuo sam još jednom miris lavande i prestao da izmišljam na ovu temu pa ti se Trifke izvinjavam

:)

A ja sam licno i ocekivao ovako nesto od tebe. Umetnickim dusama je ovakav scenario predodredjen! :)

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izasao ja jedan dan na ovaj nas forumcic i listam statuse. Stoji jedan: Ko je za dopisivanje. Ja se checkiram i onda krene prva prepiska. Znate vec, ko si, sta si, odakle si i tako to. Caskamo tako par dana, odrzava se konverzacija (u medjuvremenu presli na fejs :D) i posle jedno mesec dana se upoznamo. Bila je cica zima, nasli se kod cuvenog konja na trgu republike, onako zabundani, samo se oci vide i meni i njoj. Krenemo tako po kalemegdanu, ona prica ja vise cutim nego pricam (sta cete, takav sam uvek kad upoznajem nove ljude). Pomenu ona kroz razgovor da bi zelela da se uda. I, tad je bila pecena :D Posle se vidjali jos, pao i prvi zagrljaj na klizanju i ostalo mozete pretpostaviti. Vencali smo se posle malo jace od godinu dana od upoznavanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, djordje.pesic рече

Izasao ja jedan dan na ovaj nas forumcic i listam statuse. Stoji jedan: Ko je za dopisivanje. Ja se checkiram i onda krene prva prepiska. Znate vec, ko si, sta si, odakle si i tako to. Caskamo tako par dana, odrzava se konverzacija (u medjuvremenu presli na fejs :D) i posle jedno mesec dana se upoznamo. Bila je cica zima, nasli se kod cuvenog konja na trgu republike, onako zabundani, samo se oci vide i meni i njoj. Krenemo tako po kalemegdanu, ona prica ja vise cutim nego pricam (sta cete, takav sam uvek kad upoznajem nove ljude). Pomenu ona kroz razgovor da bi zelela da se uda. I, tad je bila pecena :D Posle se vidjali jos, pao i prvi zagrljaj na klizanju i ostalo mozete pretpostaviti. Vencali smo se posle malo jace od godinu dana od upoznavanja.

Hehe neka mi jos neko kaze da ovaj forumcici nije koristan. :)  Jos samo da saznam koja se persona krije ispod svetlece kape i samu tajnu svetlece kape pod nikom RYLAH. :kriminalac: 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пошто ми је @Сања Т. упитила челенџ на оној теми о фотографијама дана, ево да и ја испричам своју историју.

Дакле, најприје да вам свима упутим извињење на недостатку романтике, али ја заиста немам појма како и када сам упознао тј први пут срео своју супругу (а ни она). Упознали смо се преко заједничких пријатеља/кумова који су били у вези (она је, нормално, била пријатељица од куме, а ја пријатељ од кума). То би могла бити нека 2003. година, отприлике. Дакле, осим недостатка сјећања на први сусрет а самим тиме изостанка љубави на први поглед и лептирића у стомаку, нисмо се нешто ни претјерано дружили а ни сретали првих пар година, да бисмо, пар годиа касније, прво почели да се срећемо, а касније заједно идемо на концерте 357 који су, свако мало гостовали у Бањалуци. Али и то је било онако другарски, између тих хепенинга се нисмо ни видјели ни чули, углавном.

Елем, све је почело након једног концерта Хладног пива, када смо договорили кафу, на коју смо чекали једно мјесец дана усклађивања термина. За мене је и тада све било пријатељки, негдје у то вријеме отприлике доживио корпирање и педалирање катаклизмичко епских размјера од једне сестре (сестре из цркве, а и сестре јер је ракла да на мене гледа као на брата;  не у Џејми - Серсеи Ленистер фазону). Тако смо ми ишли по кафама, излетима, манастирима, кинима... отприлике од августа до октобра док мени није постало јасно шта се дешава и шта осјећам. Е, ту се тачно сјећам тренутка, једне рано јесење, благо прохладне вечери у рафтинг клубу Кањон, приче готово од ријечи до ријечи и најљепших плавих очију и како су се мени буквално отвориле очи и како сам помислио да је све оно што сам икада тражио на погрешним мјестима (погрешним људима тј женама) ту испред мене.

Наравно, пошто сам изузетно смотан када су жене у питању, требало ми је до октобра да предузмем одлучујући корак, а и тада га је она предузела :) И данас ми зна приговорити у смислу :" Да сам ја чекала на тебе, и би се сада дружили." :)

И сада иде оно најбитније, послије свега 3 седмице "правог" забављања, ја одем у Русију на 10ак дана, да будем крштени кум сину од пријатеља који се тамо "удао". И ту негдје, држећи малог кумића у наручју док сам му давао флашицу млијека сконтам како бих и ја хтио то исто. И код свете Матроне купим прстен са плавим полудрагим каменом у боји њених очију. Плашио сам се мало да ће помислити да сам луд ако је запросим након једва мјесец дана везе, па сам то планирао учинити накада касније.

Међутим, ту је опет моја смотаност дошла до изражаја: док сам из торбице вадио друге поклончиће које сам спремио за њу, на под ми испадне и прстен. Па када је већ испао, сагнем се да га подигнем и ето прилике, када већ клечим да упутим судбоносно питање. :) Тако се заручисмо послије само мјесец дана везе.

А ево и слике, чисто да не помислите да измишљам, као ономад када сам био у вези са измишљеном дјјевојком док ме није преварила са измишљеним пријатељем :)

waWZbK3.jpg

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Goku рече

Пошто ми је @Сања Т. упитила челенџ на оној теми о фотографијама дана, ево да и ја испричам своју историју.

Дакле, најприје да вам свима упутим извињење на недостатку романтике, али ја заиста немам појма како и када сам упознао тј први пут срео своју супругу (а ни она). Упознали смо се преко заједничких пријатеља/кумова који су били у вези (она је, нормално, била пријатељица од куме, а ја пријатељ од кума). То би могла бити нека 2003. година, отприлике. Дакле, осим недостатка сјећања на први сусрет а самим тиме изостанка љубави на први поглед и лептирића у стомаку, нисмо се нешто ни претјерано дружили а ни сретали првих пар година, да бисмо, пар годиа касније, прво почели да се срећемо, а касније заједно идемо на концерте 357 који су, свако мало гостовали у Бањалуци. Али и то је било онако другарски, између тих хепенинга се нисмо ни видјели ни чули, углавном.

Елем, све је почело након једног концерта Хладног пива, када смо договорили кафу, на коју смо чекали једно мјесец дана усклађивања термина. За мене је и тада све било пријатељки, негдје у то вријеме отприлике доживио корпирање и педалирање катаклизмичко епских размјера од једне сестре (сестре из цркве, а и сестре јер је ракла да на мене гледа као на брата;  не у Џејми - Серсеи Ленистер фазону). Тако смо ми ишли по кафама, излетима, манастирима, кинима... отприлике од августа до октобра док мени није постало јасно шта се дешава и шта осјећам. Е, ту се тачно сјећам тренутка, једне рано јесење, благо прохладне вечери у рафтинг клубу Кањон, приче готово од ријечи до ријечи и најљепших плавих очију и како су се мени буквално отвориле очи и како сам помислио да је све оно што сам икада тражио на погрешним мјестима (погрешним људима тј женама) ту испред мене.

Наравно, пошто сам изузетно смотан када су жене у питању, требало ми је до октобра да предузмем одлучујући корак, а и тада га је она предузела :) И данас ми зна приговорити у смислу :" Да сам ја чекала на тебе, и би се сада дружили." :)

И сада иде оно најбитније, послије свега 3 седмице "правог" забављања, ја одем у Русију на 10ак дана, да будем крштени кум сину од пријатеља који се тамо "удао". И ту негдје, држећи малог кумића у наручју док сам му давао флашицу млијека сконтам како бих и ја хтио то исто. И код свете Матроне купим прстен са плавим полудрагим каменом у боји њених очију. Плашио сам се мало да ће помислити да сам луд ако је запросим након једва мјесец дана везе, па сам то планирао учинити накада касније.

Међутим, ту је опет моја смотаност дошла до изражаја: док сам из торбице вадио друге поклончиће које сам спремио за њу, на под ми испадне и прстен. Па када је већ испао, сагнем се да га подигнем и ето прилике, када већ клечим да упутим судбоносно питање. :) Тако се заручисмо послије само мјесец дана везе.

А ево и слике, чисто да не помислите да измишљам, као ономад када сам био у вези са измишљеном дјјевојком док ме није преварила са измишљеним пријатељем :)

waWZbK3.jpg

Majstore i tim pricas kako nisi romantican? Ma daj prospaj tu pricu negde druge! Ne peva se za dzabe "Tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac" :)

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш то @Trifke...а и овај мој Босанац ;)

Хехехе, мила мајко....и ја овог мог запросила- рекла сам отприлике: Ако си стварно мислио да се венчавамо, нека то буде сад. Он ме погледа, онако- дал сам нормална; па кад се уверио да и нисам баш- онда је пристао :smeh1:

@Goku ja романтичнију причу нисам скоро прочитала...прееедивно :sunce:

Дивни сте, прелепа нам Гокуица :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, djordje.pesic рече

Pomenu ona kroz razgovor da bi zelela da se uda.

Kao slučajno :smeh1:.

Cool, žena treba da zna šta hoće, ne da zavlačite jedno drugo :D. I ti si cool jer nisi pobeg'o :dobro:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Драшко рече

Bila je luda tehno žurka, imao sam jednu ribu, pa drugu, pošto sam malo popio počeo sam da ih mešam....a to nije dobro

Kada je svanulo, probudio sam se u sobi punoj mirisa cveća, kroz poluotvorene francuske prozore dopiralo je sveže Sunce i miris obližnje pekare, iz kuhinje se čuo umilan glas "hoćeš kafu?"

"Da" odgovorio sam, ne znajući ni kome odgovaram dok se nije pojavila na vratima sa poslužavnikom punim kafe, voća i peciva....njene oči su ispunile sobu....udahnuo sam još jednom miris lavande i prestao da izmišljam na ovu temu pa ti se Trifke izvinjavam

:)

12:smeha: А ја баш хтела да те питам, из ког ти је филма сценарио....:) 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Natasa. рече

Kao slučajno :smeh1:.

Cool, žena treba da zna šta hoće, ne da zavlačite jedno drugo :D. I ti si cool jer nisi pobeg'o :dobro:

Сећаш се слика са венчања, они су били убедљиво најопуштенији и најкуљи млада и младожења у историји. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Natasa. рече

Kao slučajno :smeh1:.

Cool, žena treba da zna šta hoće, ne da zavlačite jedno drugo :D. I ti si cool jer nisi pobeg'o :dobro:

Taman posla da pobegnem :D Nasao sam ono sto sam trazio :sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Goku

Mnogo cool priča :dobro:.

Ja sam sve sredila online, i to ovde. Nekome se svideo moj žustri temperament...posle dve godine braka nisam više žustra, sad sam samo Ciganka, karaburmski Ganci...al nema veze...to mu je što mu je :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Natasa. рече

@Goku

Mnogo cool priča :dobro:.

Ja sam sve sredila online, i to ovde. Nekome se svideo moj žustri temperament...posle dve godine braka nisam više žustra, sad sam samo Ciganka, karaburmski Ganci...al nema veze...to mu je što mu je :smeh1:.

добро си прошла, боље и Ганци, него транџа Ганци са Темза потока (поток код Мирјевца) :smeh1:

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Упознали се средином 90-их. Тачније, у зиму 95-е. 

Она старија од мене две године и била тако у том неком њој подобном друштву. Свидела ми се на први поглед. Мој комшија из зграде се дружио са њеним другарицама и њом. 

Тако смо се и упознали. Тада. И после се нисмо видели... Више од пола година...

Ја иш`о тако мало да ратујем ("Љубинка сине, оде тата у рат! :))) )

Кад се завршило оно прво бомбардовање, пређем ја код класића у насеље Мејдан ( @Goku зна о "чем" причам). Јбга, није било воде ни струје, ал` телефони радили :))) 

Преко поменутог комшије прибавим број телефона њеног у "српској Атини" где је приводила крају студије и кад беше прошла она фрка после "Бљеска" и "Олује" ја ју звах тако... Неколико пута...

Она се баш изненадила...

И тако. Водисмо неке телефонске разговоре и обећасмо једно другом да ћемо се обавезно видети кад прође рат.

Онда "касапин" постаде "гарант мира на Балкану" и ја се вратих негде уочи НГ.

Видели се за Игњатије, 2. јануара 1996. године. И одмах "пошли" :)))

И тако се баш забављали интензивно три месеца. Негде до краја марта (ја искористио све годишње одморе и слободне дане), а после се морадох вратити у Лађевце.

Чим сам дошао на посао, проверих статус своје молбе за прекоманду. Видим-одобрено. Батајница.

Углавном, пређем на Батајницу крајем 1996-е. Онда већ било лакше. Нови Сад није далеко.

И истина, дуго смо се "забављали". Мсм-"водали". Мсм., нисмо се нешто "тражили" (капирали смо да је то ТО), али просто, као оно чекали прилику... После опет дошли неки удеси и ратови; углавном венчасмо се 10. октобра 1999. године. И ево нас, живи и здрави и даље...

Није нека романтика, ал` тако било.

288511_1466918130130_7835494_o.jpg?oh=40

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наша прича помало досадна.

Упознали се на првој години факултета. Он био леп и сладак, али и много фин и стидљив. Онда сам сазнала да свира и да ту није стидљив, имао два бенда, соло гитара. Једном смо нешто свирали заједно и тад сам се заљубила у њега. Е, он је у мене још раније, али пошто је био фин и стидљив, нисам имала појма.

После једне свирке где је растурио импровизацију на Хендриксову солажу, ја га пољубила. То било пре 17 година. Прва сам га и запросила, кад сам дипломирала и помислила да је време да се крене у конкретан живот. Имали смо по 23 године кад смо се венчали.

Овог лета славимо 12-ту годишњицу, имамо троје деце, и мени је све поприлично :sunce:

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...