Jump to content

GORE OD GRĐEG Brutalni napad na autorska prava kreatora Mama voli bebu i Maksimovih avantura

Оцени ову тему


Guest

Препоручена порука

  • Гости

– Advantec Group D.O.O mi je upravo oborio MOJ autorski rad – SVU MUZIKU koju sam komponovao za svoje crtaće „Maksimove Avanture“! Pogledajte screenshot! Na muziku nemaju i MOJE kompozicije nemaju apsolutno nikakva prava. HITNO ZAUSTAVITI ADVANTEC!!! / Advantec Group D.O.O. – napisao je Nikola Tomić.

 

Autor je rekao i da je izvesna firma napravila juče sajt i sebe potpisala kao autora njegovih dela, odnosno crtaća Maksimove avanture.

sajtm.png?resize=662%2C318

 

Podsetimo, pre nekoliko dana su sa Jutjuba obrisane sve epizode Maksimovih avantura. Autor se tada obratio javnosti.

– Dragi prijatelji, roditelji i deco… Sa tugom Vas sve obaveštavam da je dana 13. juna 2017. godine moj Youtube kanal www.youtube.com/djnykk ponovo brutalno napadnut (na identičan način kao 2015. godine), ali ovoga puta od strane Advantec Group d.o.o, firme iz Beograda koja je 30. maja 2017. godine podnela prijavu za zaštitu žiga u pokušaju da prisvoji moj autorski rad i logo “Mama voli bebu – Maksimove avanture” kao svoj u Zavodu za intelektualnu svojinu u Beogradu, te je koristeci takav dokument-prijavu, zloupotrebila da privremeno sruši SVE crtaće “Maksimovih avantura” na kojima sam radio skoro 2 godine i koji predstavljaju moju porodicu (ženu, dete, kucu-Mašu, papagaja, ribice)… Slučaj je predat advokatima i nadamo se najboljem ishodu u što skorije vreme… Hvala Vam svima na razumevanju i podršci! – napisao je.

unnamed-file.jpg?resize=662%2C395

Šerujte ovaj tekst kako bi ga videlo što više ljudi čiji mališani vole Maksimove avanture.

Kako bismo dobili komentar od pomenute firme, pozvali smo, ali se na brojeve telefona istaknute nisu javljali, te smo ostali uskraćeni za drugu stranu priče.

Pročitajte i zašto su sa Jutjuba obrisane sve epizode crtanog filma Maksimove avanture.

 

ИЗВОР: http://www.piplmetar.rs/gore-od-grdjeg-brutalni-napad-na-autorska-prava-kreatora-mama-voli-bebu-i-maksimovih-avantura/2/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Сад нешто размишљам: Има ли нешто што крије Никола, креатор опвих цртаних филмова и музике? Да ли је породао ауторска права овој фирми? Ако јесте, нема разлога да се буни, ако није већ су му украли (не знам на који начин је то могуће), ондаима право да их тужи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Хм... и воо ми је занимљиво:

Никола Томић, који је креатор цртаних филмова, био је један од власника сајта Србовање, чувени сајт...

 

http://srbovanje.net/

 

а ево шта на њему пише, опет проблеми, опет несугласице

Srbovanje na Srbovanju:
Šta se sada dešava?

Nekada jedan od najposećenijih sajtova "Srbovanje.com" koji je nastao daleke 2003. godine, već je dva puta doživeo kompletno gašenje zbog nesuglasica.

Idejni tvorac i autor sajta Nikola Tomic [Nykk Deetronic] je 2006. dobio zabranu pristupa da bi sajt potpuno nestao 2008. godine zahvaljujući nekim ključnim ljudima koji su sprečavali razvoj i komercijalizaciju sajta: Vladimir Zidar - programer, Tamara Zidar i Uroš Nedeljković - administratori.

U međuvremenu se pojavio spam sajt srbovanje.rs da bi ukradeno srbovanje.com postavljeno 2012.

Više informacija o celoj situaciji može se pročitati na Srbovanje Wikipediji.

2011. godine Vojislav Ilić - Drupal programer je najzad uradio redizajn sajta kakav je trebao biti 2003. godine po autorovim nacrtima, međutim porodičnim preseljenjem za Nemačku u decembru 2013. godine sajt se ponovo stopira.

Ovog puta srbovanje.net domen je najzad vraćen originalnom vlasniku nakon čega se kreće u ozbiljan redizajn, proširenje i komercijalizacija. Nadamo se trećoj sreći :)

Nikola Tomić | deetronic.rs | youtube.com/djnykk

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...