Jump to content

Асанж о вјештачкој интелигенцији: Раде на дигитализацији мозга како би га аплоудовали на медијум и „живјели“ вјечно

Оцени ову тему


Препоручена порука

Асанж: Раде на дигитализацији мозга како би га аплоудовали на медијум и „живјели“ вјечно

15 јун, 2017
 
 
asanz-mace.jpg

Оснивач „Викиликса“ Џулијан Асанж, предвиђа предстојећи дистопијски свијет у којем људска перцепција неће моћи да се носи са пропагандом коју ће да контролише вјештачка интелигенција.

Будућност ће се, сматра Асанж који је говорио о пријетњама вјештачке интелигенције у Лондону, веома разликовати од оне коју предвиђају творци вјештачке интелигенције, у којој људи живе у нирвани. Како је рекао, доћи ће вријеме када ће она бити коришћена да прилагођава схватања.

„Замислите „Дејли мејл“ који пише само вјештачка интелигенција, како би то изгледало када би на цијелом свијету постојао само тај лист? У то ће се „Фејсбук“ и „Твитер“ претворити“, рекао је Асанж.

Асанж је упитан да ли ће вјештачка интелигенција и виртуелна реалност да учине друштво рањивим и аполитички расположеним, на шта је одговорио да хоће.

„Наравно да може да се утиче на нас, али не видим то као главни проблем. Људи су увек били под утицајем софистицираних производа, информација и искустава. Технологија само увећава моћ способности пројектовања у ум“, рекао је Асанж.

Оно што ће бити најутицајније, сматра Асанж, је када програми вјештачке интелигенције почну да прикупљају сав материјал претраге на интернету, и почне да предвиђа по 20-30 корака унапријед. Људи неће моћи да прате све што се буде дешавало.

„Знам из извора из Силицијумске долине да научници тамо вјерују да ће ускоро моћи да направе вјештачку интелигенцију тако моћну, и то брзо, да ће људи моћи да дигитализују своје мозгове, аплоудују их на вјештачку интелигенцију и живе вјечно у симулацији, и тако достићи бесмртност. То је нешто попут религије за атеисте. И када смо већ у симулацији, зашто не испрограмирати бесконачне журке са сексом и дрогама“, додао је Асанж, преноси „РТ“.

Он је закључио да је нормална перцепција, коју би неко имао о свом послу, замијењена овим „смијешним, квази-религијским моделом, да ће све водити ка нирвани“.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovaj Asanz je  u poslednje vreme bas poceo da zvuci ko neki frik... ko Miroljub Petrovic...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Ovaj Asanz je  u poslednje vreme bas poceo da zvuci ko neki frik... ko Miroljub Petrovic...

Па брате, свако би одлепио да је, ни крив ни дужан, затворен годинама у једном стану.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je jos uvek naucna fantastika, mozak je najslozenija stvar u univerzumu kazu neki naucnici i njegovo mapiranje je za sad samo teorija i veliki tehnoloski izazov koji vise spada u domen nemoguceg nego moguceg. Vestacka inteligencija tj razni algoritmi ,botovi, asistenti samo zaglupljuju ljude koji su vec dovoljno zagupljeni i udaljeni jedni od drugih i sami od sebe u virtuelnom svetu drustvenih mreza i raznih sajtova koji sire dezinformacije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па једно је кад оћеш, а друго кад те затворе душмани силом и не дају ти годинама да видиш породицу, децу...

Ово што њему раде би у сваком нормалном друштву било сматрано за "сурову и неуобичајену казну". Као самица.

Срамота за цивилизовани свет.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Скоро сам читао да један о водећих људи да ли Епла, Гугла или компаније Илона Маска (ниђе везе знам, али ме мрзи сад да опет гуглам, мање је важно) сматра да уколико поживи још 20-ак година има реалне шансе да живи вечно...

Не знам да ли је идеја да се свест, личност може "аплоадовати" на рачунар, или другачије "забележити" на неки други материјал, носач, осим мозга/тела дефинитивно фантастика, или нешто што се ипак може очекивати у неком будућем тренутку. Да ли се уопште такви научнотехнолошки скокови могу предвидети питам се...

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Super tema...

Mogu li nekako bez Boga i Bozjeg zakona? Pita se covek od Adama do danas.

Na svu srecu, nece da moze. Uploadovanje  na bilo sta sto je stvoreno tj. nastalo (ono sto nije od vecnosti),

promenljivo i uslovljeno ne moze cuvati u vecnom postojanju. 

Dusa (nase duhovno i unutrasnje ja, ono sto zaista jesmo) nece videti smrti,  prelazi  u zivot (i ceka Vaskrs),

samo uploadovanjem na Boga. 

 

 

pricesce-apostola-2-e1428530365599-720x3

Uploadovanje na Logosa Boga Oca

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...