Jump to content

На артемијевском годишњем сабрању скупило се чак сто људи!

Оцени ову тему


Препоручена порука

На много рекламираном "5. Молитвеном црквено-народном сабрању" на имању Грешног Милоја у Лозници код Чачка скупило се судећи по јединој фотографији коју објављује официјелни сајт артемијеваца стотинак људи. Наравно утолико лакше је усвојена "Саборска посланица"(http://www.eparhija-prizren.org/?p=17724):

артемијевци.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Милан Ракић рече

На овој слици има преко 300 људи...

И 16 000 полицајаца града Чикага:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, александар живаљев рече

И 16 000 полицајаца града Чикага:)

šalu na stranu, "skinuh" sliku i prebrojah...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да је само један човек на слици, много је.

Јер је много и једна изгубљена овца. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Милан Ракић рече

šalu na stranu, "skinuh" sliku i prebrojah...

Да, сад сам и ја пребројао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рекосте 300... 

:smeh1:300 movie poster with moving sky background as gif animation

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2) Прекид литургијског и административног општења са лажним пастирима из редова црквене јерархије, који отворено или прећутно прихватају и проповедају јерес екуменизма, сходно 15. канону Прво-другог цариградског сабора.

(...)

Због свега тога издјанике вере и отаџбине, како оне у мантијама, тако и оне на власти, који без страха, стида и зазора растачу духовно и земљско благо светога Саве, пред Богом, пред нашим светим прецима и пред нашом светлом историјом, позивамо на одговорност. Овом приликом им упућујући исте оне речи које је свети владика Николај Српски упутио негдашњим потписницима издајничког конкордата са Ватиканом из ондашње, такође „проевропске“, власти, а које гласе: тешка је рука Немањића Саве.

Јесу они овде донели одлуку да и формално прекидају општење са СПЦ и сад и званично признали да нису део СПЦ, то јест да су секта? Интересантно је и да је ово одржано у форми "Сабора", што још више потврђује да се сад и формално одвајају полако од СПЦ.

цела "саборска" посланица на http://www.eparhija-prizren.org/?p=17724

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само природан ток ствари. Следеће је оснивање сопственог "синода".

Међутим њихово лукавство је овде очигледно. Они неће сами да преко својих уста превале те речи да су у прекиду јединства, јер су причали да су они СПЦ, да се нису одвојили, итд., итд. Овом својом "посланицом" они позивају друге да се с њима УЈЕДИНЕ око "прекида литургијског и административног општења...". Да се уједине око прекида! Буди Бог с нама! 

А све то јер кукавички и гордељиво неће да погладају чињеници у очи, да су постали секташи.

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, RYLAH рече

Јесу они овде донели одлуку да и формално прекидају општење са СПЦ и сад и званично признали да нису део СПЦ, то јест да су секта?

Ово је урађено 2015., документом "Богословско образложење, смисао постојања и мисија Епархије рашко-призренске и косовско-метохијске у прогонству", у одељку: "Прекид литургијског и административног општења са јасно опредељеним и декларисаним екуменистом – патријархом Иринејем":

"Наравно, ми клирици не можемо молитвено општити са члановима Српске православне цркве (и осталих помесних цркава захваћених екуменизмом) који су из редова клира, јер је њима „више дато“ те се више од њих и очекује, тј. од њих очекујемо поменуто прекидање литургијског и административног општења са патријархом Иринејем и осталим екуменистички опредељеним епископима..."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ђорђе Р рече

"Наравно, ми клирици не можемо молитвено општити са члановима Српске православне цркве (и осталих помесних цркава захваћених екуменизмом) који су из редова клира, јер је њима „више дато“ те се више од њих и очекује, тј. од њих очекујемо поменуто прекидање литургијског и административног општења са патријархом Иринејем и осталим екуменистички опредељеним епископима..."

Примећујете ли помак између овога горе и онога што пише у последњој "посланици"?

Раније су од клирика очекивали прекид општења. А сада од народа очекују да уради то исто и да им се придружи у њиховом "прекиду општења". То јест, раније су јавно позивали у раскол само клирике, а сада позивају и обичне вернике. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Vedran рече

Примећујете ли помак између овога горе и онога што пише у последњој "посланици"?

Раније су од клирика очекивали прекид општења. А сада од народа очекују да уради то исто и да им се придружи у њиховом "прекиду општења". То јест, раније су јавно позивали у раскол само клирике, а сада позивају и обичне вернике. 

Све њихове присталице, које ја познајем, су то већ урадиле, и пре овог позива. Такве инструкције су добили, а које су претворили у дело, у "катакомбама".

За мене је то добра појава, јер постоји нада, да када се умање приходи од ових "верника", да ће СПЦ мало осетити по џепу, па ће се мало окренути унитрашњој мисији. Та нада је вероватно узалудна, пошто то није велики број људи, па се неће толико финансијски осетити. А дотле, наше владике играју своје игрице, Игре престола, живећи у својој удобности, окружени ласкавцима, отуђени од своје духовне деце.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ђорђе Р рече

За мене је то добра појава, јер постоји нада, да када се умање приходи од ових "верника", да ће СПЦ мало осетити по џепу, па ће се мало окренути унитрашњој мисији. Та нада је вероватно узалудна, пошто то није велики број људи, па се неће толико финансијски осетити. А дотле, наше владике играју своје игрице, Игре престола, живећи у својој удобности, окружени ласкавцима, отуђени од своје духовне деце.

То се неће десити, али је добро у целој овој причи што је велики део оних који су ионако правили смутњу по црквама отишли. Заправо, од нормалних је врло мало отишло, али је велики део оних који су прекидали Литургије, причали о последњим временима, о антихристу, екуменизму, црном и белом папи и осталим глупостима запалио код Марка и дружине му. Кад се та прича после Маркове смрти распадне, ти ликови неће ни да се враћају, сем ретких који ће да се ипак покају кад схвате шта су урадили, него ће да лутају од секте до секте или да траже "тврррррде старце" у неким забаченим манастирима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, RYLAH рече

причали о последњим временима, о антихристу, екуменизму, црном и белом папи и осталим глупостима

"чипованим" личним картама? `ел се на то мисли?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...