Jump to content

Препоручена порука

Цитат

Како јављају сарадници "Борбе за веру", у понедељак, 29.5.2017. године, патријарх Иринеј је сменио све свештенике професоре који су, са владиком Максимом, подржали сатанистичку теорију еволуције. Свима њима који су у чину ђаконском и свештеничком су одузете све црквене службе-одузете су им парохије, храмови где служе, истерани су са радија "Словољубве", из новина "Православље" итд. Једино што им патријарх није одузео је место на Богословском факултету, што није било могуће због аутономије овог факултета у оквиру Београдског универзитета.
Ради се о свештенику Александру Ђаковцу, који је држао чувени екуменистичк-новотарски форум "Верујем", свештенику Вукашину Милићевићу, познатом по теорији да је Бог створио и ванземаљце и бих их радо кристио ако се појаве, ђакону Здравку Јовановићу, ђакону Зорану Деврњи и свештенику Владану Перишићу, који је већ одавно протеран у Дубровник код бискупа Гргура Херцоговачког.

Дакле, без икаквих санкција прошао је једино владика Максим - предводник еволуционистичке параде са Богословског фактултета у Београду.

 

У прилог томе иде и ово

 

 

t2.jpg

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo ne treba nikoga da cudi. Drugacije bi bilo pravo iznenadjenje. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, "Tamo daleko" рече

Izvor clanka je validan?

Ne znam ali cuo sam da se prica da jeste + slika.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Без благослова не може се ништа радити. Из личног и искуства пријатеља знам да је Свјатејши патријарх г. Иринеј врло широкогруд и ургентан у додељивању благослова када је у питању интелектуална дјелатност на добро Цркве (осим за новчана средства у чему је оправдана циција:)) . Тако да не видим да ће ту бити проблема. Е, сад контекст у коме је ово познато црквено правило морало да се понови, може да буде споран. Када сте на Поукама на мјесту сте које има благослов, тако да ћемо Маркове блогове радо да читамо и убудуће:mahmah:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam reputaciju "borbe za veru", ali ako je napisano tacno, mislim da ovakva etiketiranja I stav Sinoda nikako nije pedagoski, ili pastirski. Podseca na ideolosku stranku...; sta ce nam to sve!?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, МилошБГ рече

Ради се о свештенику Александру Ђаковцу, свештенику Вукашину Милићевићу, ђакону Здравку Јовановићу, ђакону Зорану Деврњи и свештенику Владану Перишићу.

:(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, МилошБГ рече

Како јављају сарадници "Борбе за веру", у понедељак, 29.5.2017. године, патријарх Иринеј је сменио све свештенике професоре који су, са владиком Максимом, подржали сатанистичку теорију еволуције.

:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, александар живаљев рече

Из личног и искуства пријатеља знам да је Свјатејши патријарх г. Иринеј врло широкогруд и ургентан у додељивању благослова када је у питању интелектуална дјелатност на добро Цркве (осим за новчана средства у чему је оправдана циција:))

:smeh1:

Баш сам хтео овај други део да додам, ал си већ написао...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово је одлично саопштење СПЦ, а то како су расколници то протумачили никог није брига. Може се брисати наслов.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Misliš ne lupetajte mnogo. :) Ovo što iznose raskolnici nema čime da se poredi, Boga pitaj šta se s njima dešava.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Milan Nikolic рече

Ovo što iznose raskolnici nema čime da se poredi, Boga pitaj šta se s njima dešava.

Они су се одвојили од Цркве па се радују сваком сукобу јер би хтели да и други секташе са њима.

Али шипак. :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...