Jump to content

Упокојио се наш брат Крис Корнел

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 42
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ко је овај лик?

Нисам школовала, али су ми тотално глупи ови наслови "упокојио се наш брат". Чији брат? Ако је од некога са форума, онда дубока сућут, а а друге стране, наша браћа свакодневно буду "упокојени" и ником ништа.

Ми се Срби баш много ложимо.

Упокојеном свака част на музичком делу, али ми је све остало дегутантно.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
пре 20 минута, verum est in beer рече

Ко је овај лик?

Нисам школовала, али су ми тотално глупи ови наслови "упокојио се наш брат". Чији брат? Ако је од некога са форума, онда дубока сућут, а а друге стране, наша браћа свакодневно буду "упокојени" и ником ништа.

Ми се Срби баш много ложимо.

Упокојеном свака част на музичком делу, али ми је све остало дегутантно.

Наслов је примерен, ако знамо да је човек крштен у Православној Цркви. Друга ствар је што је самоубиство у питању. Колико чујем депресија је у питању. Мени је много, много жао њега, много волим његову музику, одрастао сам уз RATM, Audioslave, Soundgarden

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, R2D2 рече

Наслов је примерен, ако знамо да је човек крштен у Православној Цркви

То што је крштен у православној цркви буквално ништа не значи, крштени су и многи који су били зло свету, као што из наших примера знамо.

Поента је да је ова тема "заузела" више простора и "туге" од теме о нпр. убијеним коптима или било којем другом уништеном животу.

Да је тема била о томе како се самоубио или да је умро познати музичар, па ајде, био је "познат", али да се упокојио наш брат, то ми је тотално безвезе.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Управо сада, verum est in beer рече

То што је крштен у православној цркви буквално ништа не значи, крштени су и многи који су били зло свету, као што из наших примера знамо.

Поента је да је ова тема "заузела" више простора и "туге" од теме о нпр. убијеним коптима или било којем другом уништеном животу.

Да је тема била о томе како се самоубио или да је умро познати музичар, па ајде, био је "познат", али да се упокојио наш брат, то ми је тотално безвезе.

Ако знаш да је покретач теме рокер, онда, понављам, наслов је свакако добар :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, R2D2 рече

Ако знаш да је покретач теме рокер, онда, понављам, наслов је свакако добар :)

Онда је требао да каже у једнини, ако му је као брат.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није поента мог писања овај лик који се убио, него наши наслови иложење. Исто тако би било и да је умро нпр Том Хенкс, исто би се ложили како нам је умро брат и било би сто хиљада Господи помилуј, а ми у ствари не гледамо оне наше праве браћу и сестре у Христу. Све боли уво за побожну "баба Стану", али им је нека ултра гига мега звезда тотално кул, иако ће је после 2 дана заборавитити. А сећање мислим да је веома битно.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, R2D2 рече

Ето, и мени је брат, зато ми не смета множина.

Јесте, испало је да сам мало оштрије писао, а то ми није била намера, као ни то да имам нешто против постављача теме, него да се некако везујемо за познате личности без разлога. 

Извињавам се ако сам некога повредио, није била намера. 

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па то је природно, ми људи нисмо тако створени да ствари доживљавамо пропорционално објективном значају већ на основу емоција.

На пример, 3000 људи је погинуло у 9/11 ево после скоро 20 година још су сви у паници, читава армија окупирала аеродроме, претресање, малтретирање... А сваки дан погине више људи у саобраћају и ником ништа. Свако од нас седне у кола сваки дан без проблема и било каквог страха, а хиљаду пута је већа шанса да погинеш тако.

Тако и са овим...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...