Jump to content

Вук Драшковић оклеветао патријарха Павла!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Vuk-Draskovic-SPO-Foto-Marko-Todorovic-1

У емисији Ћирилица код Миломира Марића на Хепи ТВ Вук Драшковић је оклеветао СПЦ и патријарха Павла.

– Ја сам 94 године, не могу вам рећи све. Не могу јер морам ипак од бруке штити цркву којој припадам. Од римског папе донео поруку. Били смо под међународним санкцијама, то је 94 година. Да ја свој углед, заложим овде код нашег патријарха и наше цркве да позову папу у посету Србији, а он гарантује следеће:
Да ће патријарх и папа римски, Пољак, заједно служити литургију по православном обреду у цркви коју наш патријарх одабере.
И да ће у присуству свих водећих светских медија и камера, папа клекнути  испред храма светог саве на оно место где су спаљене мошти светог Саве и упутити апел свету да укине санкције Србији. – рекао је Драшковић.

Даље Вук наводи како је ову „информацију-поруку“ пренео Синоду и патријарху како каже сав срећан да и он донесем добру вест да помогнем Србији. Затим додаје да не може да верује са каквом лакоћом и образложењем је то одбијено.

– Да је јеретик онај ко саслужује са јеретиком. И то је по неком правилу број 10 које су ми показали, то су одлуке Никејског сабора из 325 године, којим сабором је председавао цар Константин. 800 векова пре шизме, пре раскола, међу хришћанима. То се односило(мисли на правило) на пагане, они су тумачили да се то директно односи на римског папу и по цену да не буде Србије и српског народа, то се не може прихватити- Изјавио је Драшковић у Ћирилици.

 

 

http://vidovdan.org/2017/05/05/vuk-draskovic-oklevetao-patrijarha-pavla/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

На страну то колику будалетину изиграва овај Вук манити али овако безочно оклеветати патријарха Павла и СПЦ без да ико реагује је изгледа могуће само у Србији.

Врхунац његовог безобразлука је тврдња у емисији да је малтене узрок за распад Југославије СПЦ, оноу фазону Слоба Милошевић звао патријарха павла па га питао шта да радимо са овом државом а овај рекао ма руши то до темеља.

Молим Милојкова да у пар теза објасни због чега су ове Драшковићеве тврдње чиста лаж и подметачина.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Каква замлата... Не могу да верујем да смо га схватили озбиљно тамо око `91.

Шта да радиш, били смо млади и зелени.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Жељко рече

а сам 94 године, не могу вам рећи све. Не могу јер морам ипак од бруке штити цркву којој припадам. Од римског папе донео поруку. Били смо под међународним санкцијама, то је 94 година. Да ја свој углед, заложим овде код нашег патријарха и наше цркве да позову папу у посету Србији, а он гарантује следеће:
Да ће патријарх и папа римски, Пољак, заједно служити литургију по православном обреду у цркви коју наш патријарх одабере.
И да ће у присуству свих водећих светских медија и камера, папа клекнути  испред храма светог саве

Вук не може и да сам себе не слаже. Но, има нас још који имамо меморију памћења. У току бомбардовања 1999. Вук је дао интервју НИНу у коме се заложио да папа и патријарх заједно "служе литургију" на Врачару. Дакле 1999. и очито без било каквог одобрења самог папе Војтиле, који се јесте срео са разним православним патријарсима, али ни са једним није заједно "служио литургију".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта уради жена од човека ....ма крива је Дана Драшковић... да је он њу на време  у кухињу  протерао, другу песму сад би певао. А штета брате добар је писац....   

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма он само безуспешно покушава да поново некако дође у центар пажње, ко матора певаљка...

Веће су му шансе ако "процури" неки интимни снимак него овако. Мада и за то тешко да би неко био заинтересован... :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Grizzly Adams рече

Каква замлата... Не могу да верујем да смо га схватили озбиљно тамо око `91.

Шта да радиш, били смо млади и зелени.

Ja nisam...ja sam mnogo ozbiljnije shvatio Mirka Jovića12:smeha::))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Grizzly Adams рече

Ма он само безуспешно покушава да поново некако дође у центар пажње, ко матора певаљка...

Веће су му шансе ако "процури" неки интимни снимак него овако. Мада и за то тешко да би неко био заинтересован... :smeh1:

Јасно је то, а јасно је и да ја Марићу дебело платио за ову емисју плус сам је бирао госте који ће да говоре: Тако је вуче, свака част Вуче, аферм ти Вуче, ма нико тако паметан ко наш Вук итд

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Grizzly Adams рече

Ма он само безуспешно покушава да поново некако дође у центар пажње, ко матора певаљка...

Веће су му шансе ако "процури" неки интимни снимак него овако. Мада и за то тешко да би неко био заинтересован... :smeh1:

А има ту још нешто, иако и другосрбијанци знају да Вук лаже, ипак пошто нико ово не демантује, они ће се после позивати на те изјаве као аутентичне историјске догађаје.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Жељко рече

А има ту још нешто, иако и другосрбијанци знају да Вук лаже, ипак пошто нико ово не демантује, они ће се после позивати на те изјаве као аутентичне историјске догађаје.

Да, да, треба му скресати и то одмах... Нажалост, неће то ови наши.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Grizzly Adams рече

ако "процури" неки интимни снимак

:tongue:

пре 49 минута, Grizzly Adams рече

Мада и за то тешко да би неко био заинтересован... :smeh1:

brrr

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 38 минута, Жељко рече

Јасно је то, а јасно је и да ја Марићу дебело платио за ову емисју

Досадио Марићу градски превод (а коме не би) :ani_biggrin: ја га некада давне ?????  више пута виђала у градском превозу.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...