Jump to content

Сабрање браће и сестара (Кана Галилејска у 21.веку) након читања канона Св. Деспоту Стефану Лазаревићу у парохијском дому Вазнесењске Цркве у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

     Увек ме један филм враћа на исту причу а тај филм је "Велико плаветнило" од Лука Бесона. Кад човек скапира о чему се ради у том филму добија сталан подстицај у животу! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 88
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Изгледа да немаш избора, него да се помолиш се Богу, одеш у какву дискотеку, звекнеш које пићенце, нађеш неку која ти се свиђа, добро се изглумиш и налажеш и онда је полако преваспитаваш у православље. :D Не пева се бадава на венчању ,,свјати мученици иже добрје.....,,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Србендиловић рече

  Искрено, не видим шта би било незгодно! Све сам лепо био објаснио у објавама. Оно што је идеја јесте да може се рећи слободно, проблем, пада породичних вредности тј. брака и све везано за то решавамо у Цркви почевши од неудатих, неожењених. Тај проблем би се могао сликовито поредити са зубобољом коју треба решити на најбезболнији и најбезбеднији начин. Сигуран сам да је Црква у свему нај кад је решавање тог проблема у питању па између осталог најбезбеднија и најпријатнија, чак и спрам наших личних домова да не претерујем. Ако нешто знам живећи у Београду четрдесетак година онда јесте то да овде никоме није ништа незгодно кад су паре у питању и лична корист а да кад требамо себе саме да погледамо како изгледамо под светлом Христове истине онда нам је све незгодно и непријатно и ништа неваља! Постали смо Гадаринци који Христа протерују зарад крда свиња! Нек се нико не нађе увређеним на ове моје речи јер ми то није био циљ и нека ово буде само моје мишљење! 

......Ouuuukej; odjavljujem se sa teme.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Џуманџи рече

......Ouuuukej; odjavljujem se sa teme.

Е не мооожее, не даааамо...:D

Него следеће недеље кад буде акатист да се појавиш са Србендиловићем....за почетак довољно је двоје...:mahmah:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Џуманџи рече

Pa cemu uvijanje? :D Na to sam ciljala. :D Mada mislim da je ljudima generalno nezgodno da se okupljaju sa tako konkretnim razlogom, mozda i gresim, ali posto ne mozemo da ne govorimo iz svig ugla... :) Meni bi bilo neprijatnio, I guess. 

A zasto se ljudi inace igdje okupljaju ili druze, ako su inace slobodni, tj trazeci... :whackado: Eros... sam zivot.

Pa, zato sam i rekla, bez pritiska ocekivanja. Agapa u toj crkvi u kojoj su redovni akatisti i predavanja uopste nije losa ideja.

Nek ti Daca objasni kako je ona bila suptilna sa organizovanjem druzenja... :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Србендиловић рече

Помоћи ћеш ми само у вези објаве на Црква.нет, како да урадим обавештење! Не могу да ставим објаву са датумом који је прошао. Предпостављам да не иде и да их упућујем да овде погледају све информације? 

Prekopiraj uvodni post, sa malom izmjenom: 07. maja odrzana je... a sledeca bice odrzana....

u grupu Kana Galilejska na Crkva.net, na svom zidu, u grupu Nasa zajednica...1324_womens

http://crkva.net/timeline&u=kana_galilejska_v2&ref=se

http://crkva.net/timeline&u=zajednica&ref=se

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Дијана. рече

A zasto se ljudi inace igdje okupljaju ili druze, ako su inace slobodni, tj trazeci... :whackado: 

Pa ono, ne znam... zato sto zele da se druze? :) Meni je to jedino racionalno, u suprotnom - hajde da se upoznamo da vidimo da li ce nesto da bude, sto je, u sustini, korist. Ne kazem za S.-ovu ideju, vec uopsteno (kako i pitas). :)

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Џуманџи рече

Pa ono, ne znam... zato sto zele da se druze?

Zato sto zele da razgovaraju o Platonu, Spinozi i o bitku trijadologije.

U pauzama kad ne igraju sah i ne rjesavaju integrale.

Omladina, i inace slobodni pripadnici polova kad se nadju zajedno, samo o ove 4 stvari razmisljaju. :))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Дијана. рече

Prekopiraj uvodni post, sa malom izmjenom: 07. maja odrzana je... a sledeca bice odrzana....

u grupu Kana Galilejska na Crkva.net, na svom zidu, u grupu Nasa zajednica...1324_womens

http://crkva.net/timeline&u=kana_galilejska_v2&ref=se

http://crkva.net/timeline&u=zajednica&ref=se

 За следеће одржавање тешки су изгледи без да се још неко укључи. То у принципу неби требао да буде проблем али јесте јер је тешко остварива повратна информација. Неке промене морају да буду од претходног пута а без ослањања на само куцкање речи овде по тастатури. Просто, мора бити нешто конкретније. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro, kazes konkretnije. Na sta mislis? Na koga mislis?
Onda, tvoj poziv je bio malo konfuzan i nije objavljen na vreme. Drugo, neophodan je kontinuitet tih druzenja da bi sto vise ljudi culo i doslo. Ta druzenja moraju biti malo osmisljena, na primer da imas par tema na umu koje ce podstaci ljude da razgovaraju i da se opuste i upoznaju (ne samo da tema bude teologija jer to kasnije nije samo nesto oko cega ce im se zivot vrteti). Ti, kao domacin, moras da u prvo vreme ulozis ogroman trud a kasnije ce vec ici lakse :)

 

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Србендиловић  само напред...уз тебе смо...:dobro:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobro, kazes konkretnije. Na sta mislis? Na koga mislis?
Onda, tvoj poziv je bio malo konfuzan i nije objavljen na vreme. Drugo, neophodan je kontinuitet tih druzenja da bi sto vise ljudi culo i doslo. Ta druzenja moraju biti malo osmisljena, na primer da imas par tema na umu koje ce podstaci ljude da razgovaraju i da se opuste i upoznaju (ne samo da tema bude teologija jer to kasnije nije samo nesto oko cega ce im se zivot vrteti). Ti, kao domacin, moras da u prvo vreme ulozis ogroman trud a kasnije ce vec ici lakse [emoji4]
 
 

Хвала ти Данијела! Ове твоје речи сматрам великим подстицајем!
Конкретније мислим да је потребно још неко од људи да се активно укључи те да би све што си ти поменула било оствариво. Мислим да сам не би могао то да остварим без да је за то још неко заинтересован.
Као што сам поменуо, идеја је потекла по угледу на Оца Ивана који у својој Цркви у Крушевцу са савојим парохијанима чита акатист Св. Ксенији те након тога остају у парохијском дому на дружењу. Њој се моле између осталог и за безбрачне да ступе у брак. Дружење у парохијско дому им неслужи да би било ко ту проводаџисао илити правио атмосферу било коме непријатну. И сам отац Иван се оградио од тога на духовној трибини коју је имао у Београду. Парохијски дом је ту за Агапе као најприродније окупљање и дружење Хришћана. Самим тим прилика да се млади ту упознају, мислим на безбрачне, и просто имају добре услове да се остваре као људи.
У Београду сматрам да понајвише има места за изласке младих али они, мислим, не пружају такве услове за све оне истинске Православне Хришћане који би да се остваре у Св. тајни Брака тј. да у томе пронађу своју животну срећу и добију благослов Цркве.
Ја нисам још увек свештеник да би могао у потпуности тако нешто да организујем у Вазнесенској цркви али могу да учиним колико сам у могућности. Отац Арсеније (старешина Вазнесењске цркве) је вољан да помогне али је потребно да има заинтересованих људи!
Да напоменем да је Вазнесењска црква у самом центру града Београда те је тако доступна да људи могу да долазе из било ког дела града па чак ако долазе још удаљеније.
Београд јесте већи град од Крушевца по свом обиму али невидим разлог зашто и у њему неби било овако нешто оствариво. Једноставно, већа заинтересованост! [emoji4]

Sent from my SM-G531F using Pouke.org mobile app

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da bi bilo zainteresovanih, mora biti i ponude :)

Pa izvoli @Србендиловић sta nudis? :)

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Danijela рече
Da bi bilo zainteresovanih, mora biti i ponude [emoji4]
Pa izvoli [mention=17123]Србендиловић[/mention] sta nudis? [emoji4]


Оно што се испуњава подједнако са условима који су у Цркви код Оца Ивана у Крушевцу јесте читање канона Св. Деспоту Лазаревићу које је сваког Недељног дана у 17 часова у Вазнесењској Цркви у Београду. Након тога је обезбеђено време боравка у парохијском дому Вазнесењске Цркве у трајању од пола сата. Тих пола сата је за почетак сасвим довољно а касније би и то могло бити промењено на дуже. У сваком случају остаје могућност договора одласка после Цркве на још неко место. И моја маленкост је ту да помогне, колико сам у могућности.
Оно што је недостатак јесте што на пример Отац Иван може у потпуности да буде домаћин у својој Цркви као свештеник а док то ја нисам у могућности. Надам се да не морам детаљније да објашњавам због чега је то тако и да је у Цркви прави домаћин у потпуности Бог а не било ко други.
Из тог разлога, назовимо домаћинство, треба још по неког човека да би било по јеванђелским речима. Где је двоје или троје сабраних у моје име онде сам и ја јак илити са њима. [emoji4]

Sent from my SM-G531F using Pouke.org mobile app
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sa srecom ti bilo.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...