Jump to content

Сабрање браће и сестара (Кана Галилејска у 21.веку) након читања канона Св. Деспоту Стефану Лазаревићу у парохијском дому Вазнесењске Цркве у Београду

Оцени ову тему


Препоручена порука

Драга браћо и сестре, са благословом старешине Вазнесењске Цркве у Београду Оцем Арсенијем Арсенијевићем, дана 07.маја 2017 год. биће организовано сабрање у парохијском дому Вазнесењске Цркве (Адмирала Гепрата 17, Београд), након читања канона Св. Деспоту Стефану Лазаревићу. Служба читања канона Св. Деспоту Стефану Лазаревићу почиње у 17 часова. 

Повод илити боље речено идеја овог саборног окупљања браће и сестара у Вазнесењској Цркви потекла је од духовног предавања Оца Ивана у истој, дана 29.марта 2017 год. под називом "Кана Галилејска у 21. веку". Уже речено, тема тог предавања су били проблеми младих људи и свих који се тако осећају а пред којима је животно остварење у породичном животу под духовним окриљем Цркве. Као већи проблем се показало то да је тешко пронаћи могућности простора и времена у једном здравом и природном окружењу где би како је већ било речено, млади, могли на један спонтани и неусиљени начин да се упознају и првенствено на један људски начин зближе а самим тим превазиђу животне изазове, те када је и у питању Св. тајна Брака.

Из тог разлога су учињени напори у решавању тог проблема те у организовању оваквог саборног окупљања. Морам напоменути да је потребно да се људи са својом добром вољом придруже, појаве, подрже ово саборно окупљање на првом месту приликом молитве читања канона Св. Деспоту Стефану Лазаревићу а након тога и у парохијском дому. Све ово је напоменуто из разлога што се са свим овим, чини, само почетни корак ка оживљавању једне "добре приче" у окриљу наше Свете Цркве. Навешћу речи Св. влад. Николаја Велимировића који каже да кроз обожење душа долази слога а самим тим и једно животно умножење. 

Дакле, да неби било некаквих забуна, наравно да се подразумева увек једно пристојно Црквено понашање какво је увек приликом сваке Агапе која се организује у Цркви. 

До Недеље ће се додавати додатна обавештења као одговори на евентуална питања или као допуна горе наведеном. :) 


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 88
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

:dobro::sunce:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Све до сад а то је неких недељу и по дана отприлике, нисам се одлучивао да напишем како је прошла недеља тј. да ли су се људи (неудате, неожењени) окупили у парохијском дому Вазнесењске цркве након читања канона Св. Деспоту Стефану Лазаревићу!

Sent from my SM-G531F using Pouke.org mobile app

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дошло је неких тридесетак људи на читање канона али нико од њих није дошао и због дружења у парохијском дому, морам рећи нажалост. Волео би да након овога могу написати неке речи које би у потпуности биле адекватне и на свом месту тј. да има нешто добро да се каже!

Sent from my SM-G531F using Pouke.org mobile app

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Истина, људи су о томе могли да сазнају само преко објаве на овом сајту. Једино је то била могућност да се људи обавесте о сабрању. Искрено сам се надао да ће барем пар људи да се појави и да колико су у могућности помогну да се ова идеја даље развија(како обавестити већи број људи итд.)
Најнезгодније је што о свему овоме непостоји никакава повратна информација. Чак и у овој објави на сајту нико није реаговао сем Џеси којој сам овим путем захвалан што је са две лепе речи успела да улепша читаву причу да неби остала недоречена и потпуно празна.

Sent from my SM-G531F using Pouke.org mobile app

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Остаје нада да се ова отшкринута врата неће у потпуности затворити и да ће бити људи који ће покренути једну лепу причу!


Sent from my SM-G531F using Pouke.org mobile app

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iskreno, iz teksta nisam ni razumela konkretan razlog okupljanja. [emoji4] Veoma je konfuzno.

У Србији, сматрам, у данашње време има много људи неудатих и неожењених а самим тим и у нашој Цркви. Вапи се за тим ( или се барем мисли тако ) да се створи једна добра атмосфера где би могли сви неудати, неожењени да се упознају на један што природнији начин у потпуности примерен свима који себе сматрају Православним Хришћанима.

Sent from my SM-G531F using Pouke.org mobile app

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, Србендиловић рече


У Србији, сматрам, у данашње време има много људи неудатих и неожењених а самим тим и у нашој Цркви. Вапи се за тим ...
 

Мој батице,у овој земљи се вапи за бољим и човека  достојним животом, и док се то не доведе у ред, биће све мање бракова,ту ни сабор светих Ангела неће помоћи...

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Џуманџи рече

Iskreno, iz teksta nisam ni razumela konkretan razlog okupljanja. :) Veoma je konfuzno.

Agape, sa misijom "Kana Galilejska". Šta nije jasno? :)))  Agapa u Bg kao ideja uopšte nije loša, ne mora biti pritiska očekivanja. Divna je ideja da se ljudi koji su inače na forumu aktivni pišući ili samo čitajući, upoznaju i druže. 

Srbendilovicu, ne demorališi se, vjerovatno treba vremena da se za ovo i sazna. Objavi obavještenje na svom statusu i na Crkva.net. Istraži i koja je kafana u blizini ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Дијана. рече

Agape, sa misijom "Kana Galilejska". Šta nije jasno? :)))  Agapa u Bg kao ideja uopšte nije loša, ne mora biti pritiska očekivanja. Divna je ideja da se ljudi koji su inače na forumu aktivni pišući ili samo čitajući, upoznaju i druže. 

Pa cemu uvijanje? :D Na to sam ciljala. :D Mada mislim da je ljudima generalno nezgodno da se okupljaju sa tako konkretnim razlogom, mozda i gresim, ali posto ne mozemo da ne govorimo iz svig ugla... :) Meni bi bilo neprijatnio, I guess. 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Зосима рече

Мој батице,у овој земљи се вапи за бољим и човека  достојним животом, и док се то не доведе у ред, биће све мање бракова,ту ни сабор светих Ангела неће помоћи...

А шта нам онда остаје! Себе лично немогу ничим оправдати да се ништа неможе учинити. Од одустајања, човек, стварно нема никакве користи. Барем неморам одустати због самога себе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Дијана. рече

Agape, sa misijom "Kana Galilejska". Šta nije jasno? :)))  Agapa u Bg kao ideja uopšte nije loša, ne mora biti pritiska očekivanja. Divna je ideja da se ljudi koji su inače na forumu aktivni pišući ili samo čitajući, upoznaju i druže. 

Srbendilovicu, ne demorališi se, vjerovatno treba vremena da se za ovo i sazna. Objavi obavještenje na svom statusu i na Crkva.net. Istraži i koja je kafana u blizini ;)

Управо је тако као што си све написала! :D

      Нисам деморалисан али сам за себе да изигравам пролеће не иде:D. Као што рекох требало би још неко да се укључи. 

      Помоћи ћеш ми само у вези објаве на Црква.нет, како да урадим обавештење! Не могу да ставим објаву са датумом који је прошао. Предпостављам да не иде и да их упућујем да овде погледају све информације? 

     

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Џуманџи рече

Pa cemu uvijanje? :D Na to sam ciljala. :D Mada mislim da je ljudima generalno nezgodno da se okupljaju sa tako konkretnim razlogom, mozda i gresim, ali posto ne mozemo da ne govorimo iz svig ugla... :) Meni bi bilo neprijatnio, I guess. 

  Искрено, не видим шта би било незгодно! Све сам лепо био објаснио у објавама. Оно што је идеја јесте да може се рећи слободно, проблем, пада породичних вредности тј. брака и све везано за то решавамо у Цркви почевши од неудатих, неожењених. Тај проблем би се могао сликовито поредити са зубобољом коју треба решити на најбезболнији и најбезбеднији начин. Сигуран сам да је Црква у свему нај кад је решавање тог проблема у питању па између осталог најбезбеднија и најпријатнија, чак и спрам наших личних домова да не претерујем. Ако нешто знам живећи у Београду четрдесетак година онда јесте то да овде никоме није ништа незгодно кад су паре у питању и лична корист а да кад требамо себе саме да погледамо како изгледамо под светлом Христове истине онда нам је све незгодно и непријатно и ништа неваља! Постали смо Гадаринци који Христа протерују зарад крда свиња! Нек се нико не нађе увређеним на ове моје речи јер ми то није био циљ и нека ово буде само моје мишљење! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

    Ради још бољег разумевања, написао би још пар речи. Мени лично је дојадило у животу па између осталог и кад су мушко, женски односи у питању да је човек са сваким и са свима а да у ствари није ни са ким и да је потпуно сам, празан, никакав по истом принципу кад је човек свукуда а у ствари је никуда! Није Бог погрешио када је успоставио моногамну Свету тајну брака. Брак је светиња. Знам да ово звучи много тешко и велико, неоствариво као да се целог живота пењемо на неку огромну планинчину или да целог живота гађамо неку мету којој никако да погодимо циљ. Шта нам остаје сем тога да се целог живота трудимо и молимо Христу да нам помогне и да не одустајемо као онај мрав који је кренуо у Јерусалим! 

     

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...