Jump to content

Зоран Ђуровић: Свети Јован Златоусти: Васкрсли смо са Христом и на небу седимо са Њиме

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Што не јави оче пре пар недеља кад сам примио плату? Сад могу да му уплатим око пет стотина динџи. Мејби иљадарку. Требо је раније да виче. Јел му онај жиро рачун валидан?

Јесте! Хвала унапред...

viber_image.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 65
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Није све, скрпићемо. Ја уплаћујем сутра. Контактираћу га преко моба.

:skidamkapu:

viber_image.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, aстрофизичaр рече

Јесте! Хвала унапред...

Ок. Сутра пре подне. Идем сад на фејс да упишем број.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

Ок. Сутра пре подне. Идем сад на фејс да упишем број.

0641866011

viber_image.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече

Poslao sam ti poruku. Pošalji broj žiro računa.

Послао... Хвала!!!

:skidamkapu:

viber_image.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Ivan Marković рече

Није све, скрпићемо. Ја уплаћујем сутра. Контактираћу га преко моба.

Хвала брате, а само да знаш да сам видовит и био сам сигуран да ћеш послати паре. Ти си овако гадне нарави (као и Ава), али добро срце куца у теби. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Zoran Đurović рече

Bilo bi lepo da konacno pocnemo da zivimo hriscanstvo u punom svetlu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Zoran Đurović рече

Хвала брате, а само да знаш да сам видовит и био сам сигуран да ћеш послати паре. Ти си овако гадне нарави (као и Ава), али добро срце куца у теби. 

Али има ли Божије милости и на Вама двојици?:) Не оправдавамо се само добрим дјелима, али упркос Предшједниковим настојањима још нијесмо толико лутеранизовани да им негирамо сотиоролошку вриједност.

Аво, врло је занимљиво што си спојио ова два приступа у једном тексту: пуноћу Божије милости и милосрдни рад. Чиме се ми, заправо спасавоамо, или смо већ спашени=васкрсли, по Теби? Једно фарисејско питање, знам да таква волиш:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, александар живаљев рече

Чиме се ми, заправо спасавоамо, или смо већ спашени=васкрсли, по Теби? Једно фарисејско питање, знам да таква волиш:)

Кушачу проклети!12:smeha:

Ко је спашен спашен је; као из Јеванђеља: што писах, писах. Бог крунише своја добра дела у којима ми учествујемо. Јер и вера и добро су од њега. То и Зл тамо вели. Ниједно тело се неће хвалити пред Богом, али он не ради са нама као са камењем (Августин). Дакле, наша дела су надахнута од Бога и реално јесу наша. Али да се разумеју у Лукином кључу: И кад све испуните, говорите да сте залудне слуге Господње. Јер сам наш проблем који смо направили око Павла и Јакова, говори о томе како очајнички желимо да се утемељимо на самима себи. На НАШИМ делима. Али ми нисмо своји. То је фундаментална грешка. Зато имамо ово отварање код Зл и Аг. Само та диспропорција омогућава нама достојанство. Не одузима нам заслуге, али даје да се види да је Бог тај који делује кроз нас.

Павле је ствари поставио из своје перспективе, али су многи узели да га погрешно тумаче, па зато "Јаковљева" реакција. Јер се он директно осврће на неке Павлове примере. Али то није критика Павла јер маши у старту. Као сада ови који мисле да ја велим: Спашени смо, све 4 увис! - Ништа даље од мог става. Ми не знамо ко је спашен, јер је Бог тако уредио ствари, и зато остаје да живимо овај живот као подвижници.       

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, александар живаљев рече

пуноћу Божије милости и милосрдни рад.

Само да додам о диспропорцији. Бог је онај који је хтео нас, а не ми њега. Зато та диспропорција постоји. Нама је ненормално и немогуће да схватимо божанску љубав, јер Бог може да благује у свом блаженству без потребе да себи компликује живот. То треба да схватимо: да је Бог манијак! А манијак је из преобиља љубави. Зато нас је створио. Али не као украс него као неке шмекере који су тамо са њиме на престолу. Стварност коју живимо као да нас пориче. И зато нама остаје да верујемо Јн када каже: Бог је љубав. Јер ми на основу наше памети не можемо да кажемо то. Не само људски злочини који се дешавају, као атомске бомбе или конц-лагери, него и природни феномени као земљотреси, цунами, лавине... који збришу и убију и малу децу и наше најмилије. Ја верујем да је Бог љубав зато што ми то Писмо каже, а не моја логика и искуство. Нама се Бог јавио у телу. Све је физика.    

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 56 минута, Zoran Đurović рече

и зато остаје да живимо овај живот као подвижници.       

Сјајно је што се Ти не подвизаваш на Универзитету:mahmah:: блесне Ти десет тема докторских дисертација у тренутку. Остаје нама да се подвизавамо у Твојој дописној школи:) Од срца благодарим на овим дивним одговорима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, александар живаљев рече

Али има ли Божије милости и на Вама двојици?:) Не оправдавамо се само добрим дјелима, али упркос Предшједниковим настојањима још нијесмо толико лутеранизовани да им негирамо сотиоролошку вриједност.

Аво, врло је занимљиво што си спојио ова два приступа у једном тексту: пуноћу Божије милости и милосрдни рад. Чиме се ми, заправо спасавоамо, или смо већ спашени=васкрсли, по Теби? Једно фарисејско питање, знам да таква волиш:)

Garantujem ti zivotom svojim da je avina teologija toliko zivotna i delatna da bi mogla da se uporedi sa strašću narkomana koji u tom zlom slucaju razara sebe do kostiju dok Zoran nasuprot gradi sebe ovde iskljucivo za nebo a nebo se brate ovde ne može osetiti bez punoce sve duše tvoje svog srca tvog i delatnosti mesa koski tvojih koje da bi nebo osetile moraju biti u stalnom pokretu. Kao sto narkoman ne posustaje da se razori tako ava radi sve drugo nego sto se moze nazvati salonskom teologijom. Ava jede i pije sa gresnicima prica njihovim jezikom a prorokuje Sinom, to isto je Sin radio. Ava nema nekad hleba da jede a na trpezu nam sluzi ovakvu nebesku hranu. Avini tekstovi su podviznicki jer sve je svrseno sve je gotovo pozuri covece da delima dostignes kraj, da nebom zivis u ovom svetu, sto ne znaci da lezis na oblaku i duvas narglu nego da ti je telo ispunjeno nebom i da imas snage da poneses velike terete na noge uvek lagane i nebeske.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У тај исти дан приступише му садукеји, који говоре да нема васкрсења, и упиташе га

Мат.:3:7Мат.:16:6Мар.:12:18Лука:20:27Дела:4:1Дела:23:81 Кор.:15:122 Тим.:2:17

 

24

Говорећи: Учитељу, Мојсеј рече: Ако умре ко без дјеце, да узме брат његов жену његову и подигне сјеме брату своме.

1 Мој:38:85 Мој.:25:5

 

25

У нас бјеше седам браће; и први оженивши се умрије, и не имавши порода остави жену своју брату своме.

 

26

А тако и други, и трећи, све до седмога.

 

27

А послије свију умрије и жена.

 

28

О васкрсењу, дакле, којега ће од седморице бити жена? Јер је за свима била.

 

29

А Исус одговарајући рече им: Варате се, не знајући Писма ни силе Божије.

Јован:20:92 Пет.:3:16

 

30

Јер о васкрсењу нити се жене нити се удају, него су као анђели Божији на небу.

Псал.:3:20Зах.:3:51 Кор.:7:29Откр.:5:11Откр.:7:1Откр.:7:11

 

31

А за васкрсење мртвих нисте ли читали шта вам је рекао Бог говорећи:

 

32

Ја сам Бог Авраамов, и Бог Исаков, и Бог Јаковљев? Бог није Бог мртвих, него живих.

 

Nisam siguran ali mislim da ovde Hristos ne govori samo kakve ćemo mi biti vaskrsle građe ili tvari, nego mi ovo ulazi u promišljanje da je seme našeg vaskrsenja ODOZGO da se što bi rekao Pavle ovde sadi golo zrno koje umire.

Sadukeji su ovde kušali Hrista kako je moguće opšte i verovati u vaskrsenje kad je i Zakon i Proroci dozvoljavao naprimer ovakve zemaljske stvari ..... 

Hristos im reče već ranije Mojsej je znao za palu prirodu čovekovu i znao je da čovek ovde ne može zasaditi večnost, već večnost dolazi ovako kako im je Hristos i rekao Odozgo: Nećete se ni ženiti ni udavati za seme, već ćete biti kao anđeli u svemu tvoreći volju božju.

I gore će biti muško i žensko ali u Bogu i sve Bogu blagodatno voljno Njegovo tvorićemo.

Ne podiže se seme ni rod odozdo nego Odozgo ga podiže Otac nebeski kroz Sina u Duhu Svetome.

Vaskrsenje je sigurno Odozgo.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...