Jump to content

Никодим (Богосављевић) објавио нову књигу "Против учења еп. Игнатија (Мидића)"

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 5 часа, Zoran Đurović рече

Када би земља била округла, Бог не би могао да види шта раде они одоздо јер је он одозго!

Није ваљда то написао! 

joooj

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 105
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Управо сада, Vedran рече

Није ваљда то написао! 

joooj

Јесте, ја га скенирао и ставио на мој фб. Чак су га се други равноземљаши одрекли поводом тога. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, александар живаљев рече

Послиједње смјешно-тужно-полуписмено иступање на Критском сабору против научне медицине, такође би код католика и Руса одмах "попило" пензију,

О чему се овде ради, нисам упознат. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Zoran Đurović рече

Јесте, ја га скенирао и ставио на мој фб. Чак су га се други равноземљаши одрекли поводом тога. 

Дајте Аво и ође сличицу ако није проблем.Нијесу сви на тијем фацебукама.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прочитај ти то пажљиво да би могао да коментаришеш... :)

И држи се за нешто да не паднеш тамо где стојите наопачке... :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Препоручујем док читате, оно што праве оне часне сестре из недавне теме.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Брате, ја сам прочитао ону његову о равној земљи... ја сам своју чашу испио, и чистилиште и сва митарства прошао! - Ти ако си зло намислио на свој живот, читај тих 500 страница, јер ја једва преживех 150 његових равноземљашких... 

Хаха! Мени је доста био онај чланчић о сусрету Партијарха и Папе! 12:smeha:

Него сви знамо да се Ава чува за будућу књигу о једном Митрополиту. 12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ivan Marković рече

da više nemam želju...bar neko vreme. 

Немој да те "чује" лепша половина :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 23 часа, Александар Милојков рече

Ма биће то доступно на интернету...

Ако буде доступно на интернету у следећа три месеца имаш од мене килограм печења и шта иде уз то кад се видимо некад :)

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Огњен рече

 

Ако буде доступно на интернету у следећа три месеца имаш од мене килограм печења и шта иде уз то кад се видимо некад :)

Што ја? Па нећу ја дизати на интренет ту књигу сигурно. Нити бих је читао. :) Гворио сам принципа ради. Ако желиш да критикујеш онда треба и да прочиташ. У противном, нисмо доследни.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Александар Милојков рече

Што ја? Па нећу ја дизати на интренет ту књигу сигурно. Нити бих је читао. :) Гворио сам принципа ради. Ако желиш да критикујеш онда треба и да прочиташ. У противном, нисмо доследни.

Зашто ти? Па зато што си оптимиста :) Написао си да ће бити на нету а ја сам просто сигуран да неће. :)  

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

И држи се за нешто да не паднеш тамо где стојите наопачке... :smeh1:

Вас су грдно преварили! Не стојимо ми наопачке него ви. ;)

То је све велика завера само зато да се о(т)пустите и онда да се стропоштате у провалију. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Александар Милојков рече

Гворио сам принципа ради. Ако желиш да критикујеш онда треба и да прочиташ. У противном, нисмо доследни.

Ovo, gospodo, da uramite i ponavljate svako veče pred spavanje. Mora da važi za svakoga. Kao što i svako mora da bude podložan kritici. Bilo Nikodim, ili Ignjatije, ili Isak Njutn, ili Miroljub Petrović, Aristotel, Ajnštajn..(dodati po želji)...ukoliko se ne ispoštuje ovo pravilo idemo ili u emocije ili ideologiju. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Vedran рече

О чему се овде ради, нисам упознат. 

Рекли су: Православни начин живота као начин спасења света

 
IMG_1362.JPG
 
„Савремени свет је већ сам створио један зачарани круг из кога се све теже може извући. Еколошки проблеми, све мање извора енергије будући да су они прекомерно исцрпљивани и уништавани, појава безброј нових непознатих болести које су управо производ овакве научне медицине, све више угрожава- ју човека. Многи нагомилани друштвени проблеми међународног карактера, а који су и сами производ потрошачког светског система, озбиљно прете да дефинитивно униште свет. У оваквој стварности шта треба чинити да би се свет спасао? Одустајање од производње нових лекова је исто толико опасно колико и њихово настављање. Производња све нових технологија којом ће се ублажити еколошка криза, проузрокује нову. Да ли уопште, питамо се, има начина да свет изађе из кризе у коју је запао? Једино решење, чини се, лежи у промени самих темеља на којима је савремена цивилизација и створена. То свакако није лако; захтева другачије вредновање живота и света, тражи један другачији начин живота. А тај другачији начин живота, ма колико неуверљиво звучало, може да понуди једино Право- славље. Живот који ће у своме темељу имати Православну литургију. Стога, сва- ко враћање Православном предању, а то и није враћање, то је спасоносни ход напред, представља наду у спасење света.“
 
 
Њ. П. Еп. Игнатије (Мидић)

 

Опширније о реакцији председника Етичког комитета Српског лекарског друштва имаш у доњој теми. Етички комитет се сагласио да ова осуда научне медицине спада у његову надлежност, али је уважио и моју молбу да се кроз дијалог допусти епископу Игнатију да појасни своје становиште. На такав службени љубазни позив, од њега старијих редовних професора Универзитета, епископ Игнатије се није удостојио ни да одговори.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...