Jump to content

Razni video snimci na temu avijacije

Оцени ову тему


Препоручена порука

Malopre sam odgledao ovaj, bzvz sam naisao na njega, i bas je dobar, a kol`ko viidim nemamo temu za ovo.

A ako ima, da zamolim Milana samo da prebaci poruku tamo... :)

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Diamond DA42" je mali cetvorosedi avion, niske cene i finih letackih sposobnosti. Dvomotorac je, i to ide na dizel. :)

http://www.aircharterservice.com/aircraft-guide/private/diamondaircraftind.-germany/diamondda42twinstar

Diamond%20DA42%20Twinstar%20ex%20pic_tcm

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...

Лари Пејџ најавио... УСКОРО!!!

kitty-hawk-flyer-feature-1440x810.jpg

Не знам кол`ко ће да кошта, ал много добро изгледа ова играчка...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Mиљан Л. рече

МИ 28-УБ сад креће на прво борбено тестирање колико се ја информисах, у Сирији

To mozda ova bas konkretna verzija, inace, Mi-28 i Ka-52 su u Siriji vec vise od jedne godine...

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Muramasa рече

30-tih bio glavni RAF-ov trenažni avion

ne samo britanski no i naš

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Muramasa рече

Zato ne fantaziram o mlaznim gutačima goriva za koje bi obuka bila paprena, nego o ultralight kategoriji.

...

A, pa onda ti treba ovo sto je Milanche postavio gore iznad...

...

On 5/14/2017 at 21:47, Милан Ракић рече

Лари Пејџ најавио... УСКОРО!!!

kitty-hawk-flyer-feature-1440x810.jpg

Не знам кол`ко ће да кошта, ал много добро изгледа ова играчка...

 

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Muramasa рече

Moj neki ideal je da jednog dana zaradim svoj ranč, da imam poveću garažu sa hangarom u kojoj bi se nalazile ovakve igračke, poput Tiger Moth-a i Colomban Cri-Cri-a, koje mogu sam da izguram napolje, na nabijenu zemljanu pistu i pokrenem i koje neće mnogo koštati u smislu goriva i održavanja i da mogu sam da ih održavam.

Zato ne fantaziram o mlaznim gutačima goriva za koje bi obuka bila paprena, nego o ultralight kategoriji.

Ma бре знаш која је простоћа направити данас летилицу на основу познатих карактеристика, рецимо на (ALICE) пропелант алуминотермне реакције са читавим П.Л.Ц. системом за контролу X-Y ствари тј. свега. Чак може и пар ракета са неким микроконтролерима и навођењем прецизним да се намести:D. Само пара да има човек за материјал и израду (са пар радника) и нема фрке, штанцујем вештачки интелигентну небеску лимузину за годину дана детаљног рада:D.

Нaправиш да може вертикално да слети и узлети, кад узлети, преко П.Л.Ц. мењањем положаја издува усмерит потисак лимузине у жељени смер и нема сметњи. То је по мени неки рад, не да купујеш лименке енглеза и немаца и зезаш се са њиховим системима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Muramasa рече

Ja sam dobar sa mikrokontrolerima (etf-ovac), poznajem fiziku, ali sa avijacijom bih krenuo od PPL obuke i oprobanih i ne mnogo skupih modela, pa bih tek onda počeo da se igram.

физика и механика су ми од руке, са електроником нисам нешто претерано поткован, али знам шта ми треба. Баш сад радим неку инвертивну контролу рада пумпи за електране, ту су микро-секунде битне па филозофирам са чиме да радим, дал да радим са ардуином или да узмем транзистор, релеје и интегрисано коло, суштински је проста операција јер је инвертивно покретање није сензорска контрола али ипак не сме да одступа време претерано.

пре 40 минута, Muramasa рече

Inače, imam ideju da pravim vtol dronove koje bi pokretao JetCat 3 i koji bi nosili gornje receivere AR-15ice, kao Charlene.

То са дроновима не може да буде тешко, ако је добар технички концепт. Аеродинамика данас са добрим виртуелним симулацијама иде лагано, суштински је битна само за већу искориштеност горива и ефикасније покрете ако су велике брзине. Мени је најлакше да израчунам силе које треба довести у ред да би нека форма летела, усудио бих се да варим, лемим и спајам, чак бих био тест пилот. Али комуникацију и електронску навигацију не бих могао да покријем сам а да јој верујем, нема шансе...

Која је функција, онако да лети или мислиш неке задатке и карактеристике да му убациш? Типа камера или шта знам постава пице као у Њујорк. Гледах негде на ТВ да је у дубаи катар кренуо дрон такси, нисам веровао 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...