Jump to content

Ухапшен Калиф Исламске Државе Абу Бакр ел Багдади

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ухапшен лидер ДАЕШ-а Абу Бакр ел Багдади?

Лидер ДАЕШ-а Абу Бакр ел Багдади ухапшен је током покушаја бекства из Мосула, саопштавају арапски медији, позивајући на начелника прес-службе при Комитету за безбедност и инфорамције УН Хејтама Абу Саида

Абу бакар ел Багдади / Фото printscreen youtube

Лидер ДАЕШ-а Абу Бакр ел Багдади ухапшен је током покушаја бекства из Мосула, саопштавају арапски медији, позивајући на начелника прес-службе при Комитету за безбедност и инфорамције УН Хејтама Абу Саида.

Ел Багдади је ухапшен у тренутку када је прелазио границу између Ирака и Сирије.

Јуче се такође појавила информација да је код Мосула убијен један од Ел Багдадијевих помоћника — Хасбул ел Кавкази, познат под надимком Кавкаски Емир.

Подсетимо, почетком марта Ел Багдади се члановима ДАЕШ-а обратио говором у којем је признао више пораза у последње време.

Раније, средином фебруара, медији су саопштили да је лидер терориста рањен током ваздушног напада у Ираку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Малопре прочитах на Б92. Ако није ратна пропаганда, каже се да су да регуларна сиријсја армија и Руси ухватили док је прелазио из Ирака у Сирију.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, RYLAH рече

Малопре прочитах на Б92. Ако није ратна пропаганда, каже се да су да регуларна сиријсја армија и Руси ухватили док је прелазио из Ирака у Сирију.

Зато и не јављају западни медији... Трамп ће да се поједе од муке... :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zasto mi se moza po glavi da ce on na kraju dobiti azil u SAD samo dok se dogovore oko uslova pustanja....:scratch_head:

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Grizzly Adams рече

Зато и не јављају западни медији... Трамп ће да се поједе од муке... :smeh1:

Мислим да ће свима да лакне. А Трамп је замазао очи крволоцима са оних пар пројектила, па их одма после бацио на Северну Кореју.

Не кажем да одобравам такве акције, ал мислим да је њему до тога да му се Сирија како било скине с врата, јер тај сукоб нит разуме нит би хтео да га ту увуку.

  • Волим 1

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Grizzly Adams рече

Зато и не јављају западни медији... Трамп ће да се поједе од муке... :smeh1:

Ima toga, ali jos vise od toga ce mediji da se pojedu od muke jer im ovo direktno unistava narativ o "zlim rusima", umanjuje one gluposti o Trampovoj "ruskoj konekciji" i  kod javnog mnjenja u velikoj meri daje Trampu zeleno svetlo da se udruzi sa rusima protiv ostatka Isisa. 

Nisam bas u "4D chess" kampu, ali cini mi se da stvari koje se desavaju u zadnje vreme uopste nisu slucajne i bez dogovora izmedju velikih igraca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Grizzly Adams рече

Зато и не јављају западни медији... Трамп ће да се поједе од муке... :smeh1:

Dobro, istine radi, ovaj "kalif" je stara obavestajna investicija Zapada, nije ga Trubko tamo postavio. Mada ga jeste nasledio... :)))

A ako su ga stvarno Rusi i Sirijci u`vatili, obr`o je chichak.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, RYLAH рече

Не кажем да одобравам такве акције, ал мислим да је њему до тога да му се Сирија како било скине с врата, јер тај сукоб нит разуме нит би хтео да га ту увуку.

Искрено се надам брате. Јер сам, и поред своје огромне љубави према идеалу Америке, већ почео да размишљам да се поново селим...

Стварно је доста било више.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Justin Waters рече

Zasto mi se moza po glavi da ce on na kraju dobiti azil u SAD samo dok se dogovore oko uslova pustanja....:scratch_head:

Pa obzirom da je to njihov covek, to bi bilo logicno. Ali ce onda Rusi da traze stosta u zamenu tu na terenu, tako da ih opet imadu u saci.

Pod uslovom da nije provala nego prava vest, naravno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, uros рече

Nisam bas u "4D chess" kampu, ali cini mi se da stvari koje se desavaju u zadnje vreme uopste nisu slucajne i bez dogovora izmedju velikih igraca.

Ма ја скоро да јесам у "4D chess" кампу јер верујем да он све то ради промишљено и са циљем, али мој проблем уопште није са тим да ли је промишљено или не. Већ што је неморално.

Ал` су ти концепти данас изгледа застарели...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

A ako su ga stvarno Rusi i Sirijci u`vatili, obr`o je lesnike.

Господ да ми опрости што сам се обрадовао тој помисли на тренутак...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko vidim, i na vojnom forumu potvrdjuju ovu vest...

...

renoje2 ::http://www.pravda.rs/lat/2017/04/18/uhapsen-vodja-islamske-drzave-bagdadi-konacno-dolijao/ 
 

Hehe 
Uhapsile ga Ruske i Sirijske snage kod granice sa Irakom Very Happy

...

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2017-godina_458.html

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Grizzly Adams рече

Искрено се надам брате. Јер сам, и поред своје огромне љубави према идеалу Америке, већ почео да размишљам да се поново селим...

Стварно је доста било више.

Нема морала нигде брате, то је у политици, а посебно овој високој, категорија која никад није ни постојала. Ако би се према томе управљао, био би номад.

Него ради да побољшаш свет око себе, пре свега себе, толико можемо, а остало није на нама.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...