Jump to content

Прва исповест, нејасноће

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 16 минута, Lady Godiva рече

Још сте чули како је казано старима: Не куни се криво, а испуни шта си се Господу заклео.

А ја вам кажем: не куните се никако: ни небом, јер је престо Божји;

Ни земљом, јер је подножје ногама Његовим; ни Јерусалимом, јер је град великог Цара.

Ни главом својом не куни се, јер не можеш длаке једне беле или црне учинити.

Дакле нека буде ваша реч: да - да; не - не; а шта је више од овог, ода зла је.

Јеванђеље по Матеју 5, 33-37

Схватио сам да је погрешно кунути се... Али да ли сам ја то урадио само тиме што сам се прекрстио

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 11 months later...

Mene je pred pričest pitao sveštenik jesam li se ispovedao ranije, rekoh da nisam nikada onako što bi rekli detaljno a on mi je napomenuo da to moram obavezno što pre uraditi u dogovoru sa lokalnim sveštenikom, svakako mi je očitao molitvu za oprost i ujutru sam se pričestio.

Interesuje me ima li neki vodič, uputstvo za ispovest koju želim da uradim valjano i što god mogu više detaljno, kao i eventualno neki hram u Beogradu i okolini koji bi preporučili?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, nebica933 рече

Interesuje me ima li neki vodič, uputstvo za ispovest koju želim da uradim valjano i što god mogu više detaljno, kao i eventualno neki hram u Beogradu i okolini koji bi preporučili?

За почетак имаш 10 заповести а читај и јеванђеље по Матеју па полако. Питање је колико има смисла да детаљно исповедаш нешто што ни не разумеш. За храмове и свештенике у Београду не знам.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...