Jump to content

Primena novog zakona na staro oružje - istorijsko oružje proizvedeno do kraja 2. Svetskog rata

Оцени ову тему


Препоручена порука

Нови закон о оружју из 2015. након почетка примене од 2016. и регулисањем трофејног оружја, донео је важне ставке за оружје произведено до краја 2. Светског рата.

Нови закон је донео примену да оружје од ,,историјске вредности'' буде оружје произведено до краја 2. Светског рата.

По члану 3. став 25: ,,старо оружје јесте оружје које има историјску вредност или које је произведено пре 1900. године''.

Историјска вредност припада колекционарству. МУП је најавио да ће нови закон побољшати колекционарство и тако се примењује.

Потребно је обавестити све власнике таквог оружја да своје оружје пререгиструју у категорију Ц. Такође, треба подстаћи на очување таквог оружја.

Набавка таквог оружја могућа је ,,без претходног одобрења за набављање оружја издатог од надлежног органа'' (члан 14.). Дакле, купопродаја и регистрација је слободна за лица старија од 18 година.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да бисте регистровали историјско оружје у категорију Ц потребно је да оружје има потврду ,,старог оружја'' овлашћеног предузећа или установе за делатности са оружјем. Са потврдом и доказом о пореклу оружја (претходни оружни лист [или, ако је већ оружје регистровано у категорији Ц, онда купопродајни уговор и копија потврде о пријави држања оружја на име продавца]) доноси се оружје у полицију ради регистрације у категорију Ц.

Све је једноставније и јефтиније него што се чини. Потврда о старом оружју је 1.800 дин и регистрација у полицији 800дин.

Овако изгледа примерак историјског оружја које сам купио недавно, и фељтон о њему: :)

DSC00503.jpg.d90ad85d004f75e6802cd68a17488ebd.jpg

DSC00504.jpg.f72e50a0e4e370b964896b7fbe480859.jpg

 

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Milan Nikolic рече

Да бисте регистровали историјско оружје у категорију Ц потребно је да оружје има потврду ,,старог оружја'' овлашћеног предузећа или установе за делатности са оружјем. Са потврдом и доказом о пореклу оружја (претходни оружни лист [или, ако је већ оружје регистровано у категорији Ц, онда купопродајни уговор и копија потврде о пријави држања оружја на име продавца]) доноси се оружје у полицију ради регистрације у категорију Ц.

Све је једноставније и јефтиније него што се чини. Потврда о старом оружју је 1.800 дин и регистрација у полицији 800дин.

Овако изгледа примерак историјског оружја које сам купио недавно, и фељтон о њему: :)

DSC00503.jpg.d90ad85d004f75e6802cd68a17488ebd.jpg

DSC00504.jpg.f72e50a0e4e370b964896b7fbe480859.jpg

 

 

Јеси ли истраживао чији је? Мсм, којем пилоти је припадао?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ту немам никаквих информација. Само знам да је један стари мој презимењак присвојио тај пиштољ крајем рата, а наследила га је његова унука од које сам купио пиштољ.

Знао сам да ћеш Ракићу обратити пажњу на ову тему. :) Лепо звучи то за пилота, јако ми драго што имам тај пиштољ, спасио сам га од пропадања.

Иначе, мој пиштољ је изнутра у фабричком стању, цев блиста и кад је сува. Не изгледа лоше ни споља.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ово је свима познати Валтер ПП. Његова верзија ППК је у сваком Џејмс Бонд филму:

 

Тај пиштољ сам купио ових дана:

DSC00563.jpg.a15c996cafc1ffc0af629df5a954e57e.jpg

 

Врло је занимљив овај пиштољ. Он има многе иновације и велики утицај на модерне пиштоље.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Milan Nikolic рече

Ово је свима познати Валтер ПП. Његова верзија ППК је у сваком Џејмс Бонд филму:

Стварно револуционарно за то доба! :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Расклапао сам га ових дана и стварно сам одушевљен генијалношћу механизма и карактеристика. У тако малу величину спаковали су тзв. ,,дабл екшн'' (двострука акција као на модерним пиштољима као што је ЦЗ-99), затим ,,дикокер'' (безбедно спуштање ударача као такође на модерним пиштољима) и индикатор метка у цеви (такође врло популарна карактеристика), што чини пиштољ изузетно безбедним.

Нисам ни знао да све то има, тек недавно сам истражио. Некако сам изненађен тиме колико су Немци стварно напредни. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...