Jump to content

Хумор као афродизијак за жене: Смијех је секс без додира!

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 18 минута, Lady Godiva рече

Једно је тачно, шале и смех су блуд исто толико колико и лепа одећа. Значи нимало.

Karelin je to :D:D

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Lady Godiva рече

Једно је тачно, шале и смех су блуд исто толико колико и лепа одећа. Значи нимало.

Много тога проистиче из блуда. Па и музика и филмови . По аскетском и монашком опиту. А по нашем мирјанском ,, опиту ,, све може. Само сам хтео да поставим овај текст ради упоређивања. ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, ГрешниСлуга рече

По аскетском и монашком опиту

Sta znaci asketski i monaski opit? Kakav je to opit? :) 

пре 48 минута, ГрешниСлуга рече

А по нашем мирјанском ,, опиту ,, све може. 

Sta znaci da po tom i tom opitu nesto ili sve moze? 

Sta Pavle govori u Rim. 14:14? :)

Edit: nasla sjajan klip koji lepo ilustruje ovo o cemu govorimo: 

 

Credit goes to @Лапис Лазули :sunce:

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li je neko malo više  izučavao tu teoriju Danine N.,da li je svaki smeh seks bez dodira,ili samo neke vrste smeha.

Znači ako učestvujemo u nekoj temi o smehu,onda ona može biti protumačena iz perspektive teorije izvesne Danine N.da mi u stvari učestvujemo u temi o seksu.

Svi znamo da tehnologija brzo napreduje,ali izgleda i neke teorije,kao npr.najnovija istraživanja na planu smeha:D 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 22.8.2018. at 11:08, ГрешниСлуга рече

Много тога проистиче из блуда. Па и музика и филмови . По аскетском и монашком опиту. А по нашем мирјанском ,, опиту ,, све може. Само сам хтео да поставим овај текст ради упоређивања. ?

Блуд, блуд, блуд. Свуда блуд око мене!

Мислим да свако види оно што жели да види.. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Духовни човјек умује по духу 
Пуните око духом а не спољашњом фасцинацијом испред вас, која отуђује пажњу од вас! Схватате, живот је унутар вас, какав живот? Молитвени живот! Све молитвом провјеравамо, да , сваку мисао, ријеч и дјело. Ту, у тој атмосфери припреме за молитву човјек може да уочи многе мисли које не гледа, које у небудном стању пролазе кроз нас. То вам је подешавање пажње од ума ка духу и ту тражење Бога Невидљивога; иако невидљив може се осјетити и Његова благодат коју несебично даје као одговор на молитвену пажњу у духу у овим последњим временима. И тако у тој молитвеној будности на наш унутрашњи живот ми можемо примијетити сујетну, блудну, углавном отуђивачку мисао како протиче кроз нас; али чим угледа ђаво, који убацује мисли пасивне у нас, атмосферу припреме за молитву он бјежи; бјежи од молитве као везе са унутрашњим Богом. Ви сте чули да Бог срце скрушено неће одбацити; то вам је смјерност мисли ка унутрашњем свијету (срцу) у ово доба надмености и уздигнутости изнад пажње на себе -скрушености срца има у пустињи самоће далеко од људи који би можда у нама изазвали гордост; али лијек за гордост јесте молитвена пажња и при сваком послу кад радимо, чинимо као да се прпремамо за молитву. Јер ако нијесам скрушенога срца онда сам ја већи и од себе и од тебе; та сујета и надменост духа у немолитвеној атмосфери приказује мене као ја сам нешто велико, вриједно изузетног поштовања; да, у немолитвеној атмосфери мени је важно мјесто у друштву и то гледајући себе као лажну величину , а није ми важно мјесто у Богу гдје мир духа влада. Знате оно човјек се изненада домогне гомиле пара или постане директор некога предузећа и он већ није он; он живи у немирима духа јер дух се покренуо ка духовима злим. Док духови зли у надмености духа пребивају, надмени човјек (који се издиже изнад људи..) умује по свијету; тјелесни човјек умује по тијелу, усељавајући у себе злога духа; док духовни човјек умује по духу. Видите, умовање по чулном јесте предавање срца, које је центар живота, нечему вани што је напунило око; док кад ти у око упадне спорт, рецимо, ти умујеш по спорту!? Мисаони поглед је кад ти у око упадне отуђивач, рецимо, да ти будност помути; а ти мисаони поглед усмјериш на дух у бистром оку и молитвено стражиш на вратима вјечности, што јесу врата срца! Жалац у тијелу је кад човјек умује по тијелу; јер блудна мисао јесте умовање по тијелу, али се умовање ту не завршава – на дјелима се завршава! И зато пуните око духом да вам и дјела буду духовна! Иван Ђуровић

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...