Jump to content

Kako nas pametni telefoni spijuniraju

Оцени ову тему


Препоручена порука

@illuminated Хвала на одговору!

@Justin Waters Мени гугл у духовном смислу наравно није свет али другима јесте. У практичном смислу хтео ја то или не, јесте. Ја сам пре много година обрисао све друштвене мреже и због тога себи отежао живот 1000 пута, па сам се после полако враћао у колосек јер колико год лоше мишљење ја о томе имао то је тековина цивилизације, и ако је неко у свету а не у манастиру, готово да их мора имати (говорим као неко ко је прешао оба екстрема, од тога да сам по цео дан висио на друштвеним мрежама до тога да годинама нисам имао ниједну).

Гугл не мора бити само у чистом облику, свуда се он налази на овај или онај начин. Кад сам обрисао мреже и деинсталирао гуглове апликације мислио сам да ја уствари не користим гугл што је било нетачно, јер сам после сазнао да је то суштински немогуће, морао би да престанеш користити технологије скроз. То је чак рекао и Сноуден ја мислим. Ако те занима како конкретно користиш Гугл и кад га не користиш, то можеш погледати овде:

https://www.techtransparencyproject.org/articles/quitting-google

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Владимир Бошковић рече

@illuminated Хвала на одговору!

@Justin Waters Мени гугл у духовном смислу наравно није свет али другима јесте. У практичном смислу хтео ја то или не, јесте. Ја сам пре много година обрисао све друштвене мреже и због тога себи отежао живот 1000 пута, па сам се после полако враћао у колосек јер колико год лоше мишљење ја о томе имао то је тековина цивилизације, и ако је неко у свету а не у манастиру, готово да их мора имати (говорим као неко ко је прешао оба екстрема, од тога да сам по цео дан висио на друштвеним мрежама до тога да годинама нисам имао ниједну).

Гугл не мора бити само у чистом облику, свуда се он налази на овај или онај начин. Кад сам обрисао мреже и деинсталирао гуглове апликације мислио сам да ја уствари не користим гугл што је било нетачно, јер сам после сазнао да је то суштински немогуће, морао би да престанеш користити технологије скроз. То је чак рекао и Сноуден ја мислим. Ако те занима како конкретно користиш Гугл и кад га не користиш, то можеш погледати овде:

https://www.techtransparencyproject.org/articles/quitting-google

Онај коме је гугл важан у духовном смислу, баш га сажаљевам. Професионалци који морају корстити гуглове ствари су друго, и ја нажалост морам користит њиндоњс јер на линкусу нема алтернативних КЕД и ГИС програма, за сада постоји само добра алтернатива офису. Да могу и по том питању користио би линукс драге воље. 

Поента није да се скроз утекне од гугла, то није ни могуће јер се гугл екосистем проширио до неслућених размјера, али је поента да се да подршка свима који могу да им буду алтернатива и да се направи један баланс и равнтожеа на интернет пољу. И да они који то раде уопште нису одсјечени од свијета. Емаил сервис, клауд сервис, слике на нету, браузер све већ сад има одличних алтернатива, док су за сад јутјуб и до неке мјере гугл претраживач без неке алтернативе. Гугл као и све тек компаније више интересује шта радиш на мобилном телефону него рачунару, јер је ту већа потенцијална зарада, и сада са појавом телефона без ГМС нуди се одлична алтернатива: 

image.png.f49283bd00c1b4bb5ec0613205dc1889.png

Ја сам се прикључио овој алтернативи, набавивши телефон без гугл сервиса и за сад ми ништа недостаје, а драго ми је доприносим да оваквих линкова буде све више и више на осталим сајтовима. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Justin Waters рече

Онај коме је гугл важан у духовном смислу, баш га сажаљевам. Професионалци који морају корстити гуглове ствари су друго, и ја нажалост морам користит њиндоњс јер на линкусу нема алтернативних КЕД и ГИС програма, за сада постоји само добра алтернатива офису. Да могу и по том питању користио би линукс драге воље. 

Поента није да се скроз утекне од гугла, то није ни могуће јер се гугл екосистем проширио до неслућених размјера, али је поента да се да подршка свима који могу да им буду алтернатива и да се направи један баланс и равнтожеа на интернет пољу. И да они који то раде уопште нису одсјечени од свијета. Емаил сервис, клауд сервис, слике на нету, браузер све већ сад има одличних алтернатива, док су за сад јутјуб и до неке мјере гугл претраживач без неке алтернативе. Гугл као и све тек компаније више интересује шта радиш на мобилном телефону него рачунару, јер је ту већа потенцијална зарада, и сада са појавом телефона без ГМС нуди се одлична алтернатива: 

image.png.f49283bd00c1b4bb5ec0613205dc1889.png

Ја сам се прикључио овој алтернативи, набавивши телефон без гугл сервиса и за сад ми ништа недостаје, а драго ми је доприносим да оваквих линкова буде све више и више на осталим сајтовима. 

Јасно све, само кажем да сам ја то пре радио, а онда кад сам схватио да ти и упркос томе узимају податке, престао сам, можда и нисам у праву

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Владимир Бошковић рече

Јасно све, само кажем да сам ја то пре радио, а онда кад сам схватио да ти и упркос томе узимају податке, престао сам, можда и нисам у праву

Није поента у избјегавањеу прикупљања података. То је немогуће избјећи, било који сајт на прву да посјећуеш ће да ти прикупља податке преко колачића. 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Justin Waters рече

Није поента у избјегавањеу прикупљања података. То је немогуће избјећи, било који сајт на прву да посјећуеш ће да ти прикупља податке преко колачића. 

 

То и хоћу да кажем, ал колико знам то и јесте разлог што се Гугл сатанизује.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Владимир Бошковић рече

То и хоћу да кажем, ал колико знам то и јесте разлог што се Гугл сатанизује.

Me`s cini brate da si ti nesto pobrkao loncice. Njih niko ne satanizuje, nego su sami dosli u poziciju top negativca upravo time sto te prodaju za dobru lovu, a tebi sve vreme trube kako te oni ne prate i ne ugrozavaju tvoju privatnost.

Drvo se po plodovima poznaje, jesmo li to zaboravili? Nadam se da nismo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uradite jedan brzi eksperiment da vidite koliko vas google prati:

 

- Otvorite Google maps

- Kliknite gore levo na one tri linijice (meni)

- U meniju izaberite opciju "your timeline"

- Izaberite godinu, mesec i konkretan dan

 

To sto vam se pokaze su detaljne informacije o tome gde ste se kretali tog dana. Da li ste putovali peske ili kolima i koliko su trajale etape tih kretanja. Nema zapisa za svaki dan, tako da ako nema podataka probajte neki drugi, ili drugu godinu ili mesec.

E sad... Zahvaljujuci tome (izmedju ostalog) imamo vrlo preciznu google navigaciju koja u svakom trenutku zna gde su zakrcenja na putu ( a to zna zato sto prati kretanje svih telefona i na osnovu toga zakljucuje o stanju u saobracaju).

Na ovakvu vrstu pracenja ste pristali instaliranjem njihovih proizvoda a jednim klikom mogu da se iskljuce ako vam se ne svidja da google zna gde ste u svakom trenutku. Ja nisam iskljucio kod sebe jer mi se svidja usluga koju dobijam kao rezultat (najsavrsenija navigacija koja u realnom vremenom poseduje sve relevantne informacije u vezi sa stanjem na putevima i u saobracaju) 

 

Meni licno ne smeta skupljanje podataka, jer na kraju krajeva reklame ce mi svakako izlaziti, pa ajd onda nek mi izlaze relevantne reklame od kojih mogu i nesto korisno da kupim.

 

JEdino je problem ako oni te podatke medjusobno razmenjuju i trguju... tu je po meni jedini prestup. Sa ovim ostalim "pracenjem" nemam problem jer mi nije nametenuto. Mogu da biram da li ga zelim.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Владимир Бошковић рече

То и хоћу да кажем, ал колико знам то и јесте разлог што се Гугл сатанизује.

Па не баш због тога. Додуше ФБ и Тњитер су тренутно с разлогом сатанизовани не због тога што прикупљају податке, него због звоје цензуре засноване на политичком опредјељењу једној струји која је врло велика опасност за свијет. Гугл нема неку друштвену мрежу, али је без сумње на истој таласној дужини као и поменути двојац. Друга је ствар још што Гугл има скоро многопол на интернету, то многи осјећају да би требало да постоји оправдана једна или више алтернатива. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Justin Waters рече

Па не баш због тога. Додуше ФБ и Тњитер су тренутно с разлогом сатанизовани не због тога што прикупљају податке, него због звоје цензуре засноване на политичком опредјељењу једној струји која је врло велика опасност за свијет. Гугл нема неку друштвену мрежу, али је без сумње на истој таласној дужини као и поменути двојац. Друга је ствар још што Гугл има скоро многопол на интернету, то многи осјећају да би требало да постоји оправдана једна или више алтернатива. 

A kako tviter mozemo da optuzimo za cenzuru a Pouke npr ne mozemo? I jedno i drugo su privatni sajtovi. Nisu registrovani kao mediji i oba imaju svoja pravila ponasanja koja ako prekrsis ides na blok?

Da li je bila cenzura svaki put kad su na primer mene banovali sa Pouka i da li bi mi nesto vredelo da sam isao da se zalim ustavnom sudu ili nekoj instanci? Pa ne bi jbg...

Ili ako je problem u uticaju u smislu da tviter ima veci globalni uticaj od pouka onda nudim misaoni eksperiment. Zamisli da Pouke dobiju milijardu korisnika do sledece godine. Da li bi onda pouke, bez obzira na svoju politiku rada koja je pravosalvna  po svojoj sustini, morale na svojim stranicama da dozvoljavaju  materijale koji se klasifikuju kao skrnavljenje (uvredljivi matreeijali prema isusu, crkvi i svestenstvu)? Da li bi u tom slucaju banovanje mene koji sam npr ispsovao patrijarha bila cenzura i da li bi u tom slucaju pouke morale da snose neku odgovornost sto su me banovale?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, cloudking рече

A kako tviter mozemo da optuzimo za cenzuru a Pouke npr ne mozemo? I jedno i drugo su privatni sajtovi. Nisu registrovani kao mediji i oba imaju svoja pravila ponasanja koja ako prekrsis ides na blok?

Da li je bila cenzura svaki put kad su na primer mene banovali sa Pouka i da li bi mi nesto vredelo da sam isao da se zalim ustavnom sudu ili nekoj instanci? Pa ne bi jbg...

Ili ako je problem u uticaju u smislu da tviter ima veci globalni uticaj od pouka onda nudim misaoni eksperiment. Zamisli da Pouke dobiju milijardu korisnika do sledece godine. Da li bi onda pouke, bez obzira na svoju politiku rada koja je pravosalvna  po svojoj sustini, morale na svojim stranicama da dozvoljavaju  materijale koji se klasifikuju kao skrnavljenje (uvredljivi matreeijali prema isusu, crkvi i svestenstvu)? Da li bi u tom slucaju banovanje mene koji sam npr ispsovao patrijarha bila cenzura i da li bi u tom slucaju pouke morale da snose neku odgovornost sto su me banovale?

Није ријеч само о цензури него и о политички обојеној цензури. 

Узми примјер Трампа  који је најупечатљиви. Означили су му све објаве у којима је тврдио да су избори покрадени. Не знам шта је био критеријум, али рецимо да стоји то да је износио тврдње без икаквих доказа. И пошто је био предсјеник, у складу са тадашњом политиком су само означавали, у супротном би брисали. 

Дакле критеријум је да је износио неистине, и да је због тога означавано. Ок, шта ћемо сам равноземљашима? Уредно имају налог, и уредно сваки дан шире лажи о томе како је земља равна а боље доказано да је округла од исхода америчких избора. Али у њиховом случају није проблем, слобода говора, у Трамповом, кршење правилника. 

Даље, налог РТ, ЦГТН, Спутњик и тако даље су сви редом маркирани као "стејт афилејетид медиј". Ок имаш своју политику да такве медије означаваш тако, а зашто онда Флет Ерт Сосајети, не означиш као "псеудонаучно удружење" ?

Када је била жива исламска држава, тњитерови канали су били неометано легло исламистичке пропаганде, иако су лако могли да погасе све те канале да су хтјели, очигчедно не, али су зато угасили профил актуелног америчког предсједника што је изазвало неодобравање и самих европских политичара који му нису наклоњени. Ок, угасили су га са оправдањем да су му објаве опасне за људе. Ок, како да не, па и равноземљашке су опасне, чак шта више неки људи су од увјерења да је земља равна, изгубили живот настојећи правити ракете у кућној радиности да их вине у небеса да би се увјерили да је хоризонт и и на тој висини раван. 

Ето повуци потегни, тњитер је иако приватан, јако недемократичан (пуна су им уста деморкатије) и корумпиран (пуна су има уста правде) платформа, а заправо су дебело политички острашћени. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Данас ми искочи реклама на овом шугавом фејсбуку. 

Свакако ништа нисам претраживао онлајн, али јесам помињао фасаду на приватном чету у месинџеру два сата прије тога. 

Просто невјероватно...колико су болесни. 

image.png

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам да ли је неко поставио већ на овој теми али постоји оперативни систем /е/ који је одгугловани Андроид, чак продају и телефоне са њим већ преинсталираним.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
WWW.SK.RS

Jedna od pogodnosti koju je najnovija verzija iOS-a isporučila svim vlasnicima Appleovih telefona tiče se njihove privatnosti. Ask App Not to Track (Settings > Privacy > Tracking)...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, obi-wan рече
WWW.SK.RS

Jedna od pogodnosti koju je najnovija verzija iOS-a isporučila svim vlasnicima Appleovih telefona tiče se njihove privatnosti. Ask App Not to Track (Settings > Privacy > Tracking)...

Ko bi rekao da ću pohvaliti Apple 😀

  • Хахаха 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...