Jump to content

Ogradjivanje od zla, slucaj Kacavende

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pozdrav svima! Ne vodi me bas zivotni tok do foruma, i retko stizem da procitam ili se ukljucim, i zao mi je sto postvaljam ovako tesku temu, posle duze pauze, ali sam bas uznemirena, jer sam upravo pogledala svedocenje Bojana Jovanovica. Pitam se da li je moguce da Istina zanima vise neke urdnike emisija u medijima, nego SPC-u, cija je glava Onaj koji Put, Istina i Zivot? Kako je moguce da se SPC nikada nije ogradila od Kacavende? (u smislu da nije javno istupila i rekla da su njegovi postupci MRAK I ZLO) Sigurna sam, da nisu izasli oni grozni snimci, da bih pomislila kako je u pitanju kleveta, ali sad zgrozena verujem u sve sto ovaj covek prica, ali i dalje ne mogu da verujem da su se mnoge stvari znale i zataskavale, da patrijarh Pavle nije zeleo da ispita sta mu se desava u Crkvi, Kako su smeli da cute o svemu, da zrtvuju decaka? Pa cak i da mladog Milica nije ubio Kacavenda, cak i da je sam izvrsio samoubistvo, ko i ne bi u tim nevinim godinama, u takvom strasnom paklu i sizofreniji i licemerju? Da li je moguce da jedan covek toliko dugo manipulisao strahom, podmicivanjem, ucenama?

Covek koji ne zna da napravi jasnu grancu izmedju dobra i zla, nema autoritet. Crkva se nije ogradila od zla u ovom slucaju, i kakav autoritet ona moze da ima u narodu? Zar je moguce da su nam ljudi na vrhu crkve toliko naivni, da misle da ukoliko zataskaju ovaj slucaj, da ce time sacuvati kredibilitet? Po recima Bojanovim, oni uopste nisu zainteresovani za grob nastradalog decaka, samo da bi sacuvali ugled. Kakav ugled moze da ima institucija, koja se tako neodgovorno ponasa?

Ako se crkva ne ogradi od ovog uzasa, mnogi cemo se ograditi od nje, kao takve, i drzati se onoga sto je Gospod govorio za fariseje, da slusamo njihove reci, ali da se ne ugledamo na njihove postupke.

Znam da je pokojni patrijarh grdio zene koje su nasminkane, pricala mi je jedna zena, koja ga je poznavala, a zatvarao je oci pred Sodomom i Gomorom u vladicanskom dvoru, a eto, ako je istina, sta se  desvalo u toku njegovog pogreba u patrijarsiji, a verujem da jeste, to je ravno paklu. Mnogo sam ga cenila, kao svetitelja, ali posle ovoga vise ne na taj nacin. Bog da mu dusu prosti.

Ostaje, ostati sa Gospodom i jevandjeljem, i verovati u neko bolje vreme za crkvu, jer ipak u te ljude u mantiji narod gleda, veruje im...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Nina 777 рече

Kako je moguce da se SPC nikada nije ogradila od Kacavende?

Zato sto Kacavenda zna kakvog putera ima u ostaloj jerarhiji Crkve i onda se svi drze kompromisnog rjesenja, niko o nikome previse da govori i ne vodi neke postupke. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Justin Waters рече

Zato sto Kacavenda zna kakvog putera ima u ostaloj jerarhiji Crkve i onda se svi drze kompromisnog rjesenja, niko o nikome previse da govori i ne vodi neke postupke. 

Dakle nije samo radi ugleda crkve i da ne sablazne vernike, vec i da se ne razotkriju i nedel drugih.

NIje valjda da svi imaju puter na glavi? Verujem da je bilo cestitih. Zasto pokojni Pavle nije reagovao, svi smo ga dozivljavali kao sveca, verujem da je bio veliki podviznik, ali nije smeo dozvoliti da se zlo toliko namnozi, do smrti bogoslova Milica. Svet covek ne osudjuje nikog, ali se suprotstavlja zlu, i u sebi i u svetu oko sebe.

Za najvece gluposti svestenici se kaznjavaju i prebacuju iz mesta u mesto, sa sve porodicama, a u slucaju zloupotrebe maloletnih lica, bluda, podvodjenja, ubistva/samoubistva nikom nista. O traumama onih koji su dospeli u ovaj pakao, i da ne govorim.

Ne mogu da verujem, ovo je kao u drzavi, hvataju sitne lopove, a mafija sigurno gazi. Tuzno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Nina 777 рече

Zasto pokojni Pavle nije reagovao, svi smo ga dozivljavali kao sveca, verujem da je bio veliki podviznik, ali nije smeo dozvoliti da se zlo toliko namnozi

Је ли ти сестро стварно  мислиш да је блаженопочивши патријарх Павле ишта од тога знао ?

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Је ли ти сестро стварно  мислиш да је блаженопочивши патријарх Павле ишта од тога знао ?

Ne mogu da tvrdim nista sto nisam videla, ali u emisiji koju sam odgledala i ostavila link ovde, Bojan tvrdi da je vise puta pisao patrijarhu, i kada ga je na kraju primio nije hteo da ga cuje. Ili je znao ili je zatvarao oci, tj. nije mogao da se suoci. Ocigledno je da je na snimku maloletno lice sa Kacavendom i u istinitost toga ne mozemo vise sumnjati, to je zakonom kaznjivo ponasanje, a kamol i po Bozijim zakonima. Ocigledno nije hteo da se bavi ovim problemom. Cak i da nije znao, on je kao patrijarh trebao da ispita. To su veoma opasne stvari, rizicne po zivot, sto se i pokazalo na kraju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Рапсоди рече

Је ли ти сестро стварно  мислиш да је блаженопочивши патријарх Павле ишта од тога знао ?

Ако није знао знао чији су аутомобили код Патријаршије, зар би знао за ово.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Рапсоди рече

Је ли ти сестро стварно  мислиш да је блаженопочивши патријарх Павле ишта од тога знао ?

Јок. Знала цела Босна, пола Србије, сви верници, свештеници, монаси, епископи, милиција, медији, ал само Патријарх није знао.

Зашто није ништа предузео, то је већ друго питање, и то само Сабор зна, ал не постоји могућност да није знао.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, st.anger рече

ako je osoba mlađa od 15

Ja sam mislila ako je mladja od 18.

Ali sve jedno. Ocigledno su ih dovodili, podvodili, manipulisali..Bojan tvrdi i da je bilo nasilja, tj.silovanja, a to svakako jeste i u drzavi kaznjivo, za crkvu da ne govorimo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Nina 777 рече

Dakle nije samo radi ugleda crkve i da ne sablazne vernike, vec i da se ne razotkriju i nedel drugih.

NIje valjda da svi imaju puter na glavi? Verujem da je bilo cestitih. Zasto pokojni Pavle nije reagovao, svi smo ga dozivljavali kao sveca, verujem da je bio veliki podviznik, ali nije smeo dozvoliti da se zlo toliko namnozi, do smrti bogoslova Milica. Svet covek ne osudjuje nikog, ali se suprotstavlja zlu, i u sebi i u svetu oko sebe.

Za najvece gluposti svestenici se kaznjavaju i prebacuju iz mesta u mesto, sa sve porodicama, a u slucaju zloupotrebe maloletnih lica, bluda, podvodjenja, ubistva(samoubistva) nikom nista. O traumama onih koji su dospeli u ovaj pakao, i da ne govorim.

Ne mogu da verujem, ovo je kao u drzavi, hvataju sitne lopove, a mafija sigurno gazi. Tuzno.

Ima tu svega naravno, ali je moje misljenje da se oko ovakvih stvari jako pazi da se ne pokrene domino efekat. Nemaju svi, ali ima njih dovoljno da ako bi se stvorio domino efekat zaista bi to narusilo ugled Crkve i ujedno osramotilo mnoge glave. Za Patrijarha Pavla kazu da je bio mlak i nezainteresovan za probleme koji su se stvarali, a da je sam doprinosio guranjem pod tepih. Ta idealizovana slika o njemu kao svecu koji hoda i vozi se gradskim autobusom, i nosi iznosane cipele je izgleda bila samo vrh ledenog brijega nazalost. 

Ljudi koji cine jerarhiju Crkve dolaze iz naroda, tako da stanje nije nista drugacije nego u drzavi. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Рапсоди рече

Је ли ти сестро стварно  мислиш да је блаженопочивши патријарх Павле ишта од тога знао ?

Чак и да није знао, а мале су за то шансе, јер сви су знали, требало је да зна.

Све док будемо имали патријархе и епископе из редова монаштва, биће оваквих проблема.

Не знам што им лепо не дозволе да се ожене, бар као опцију. :-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, RYLAH рече

Зашто није ништа предузео, то је већ друго питање,

Заиста не знам, да ли је знао и колико је знао и какав је уопште протокол кретања поште насловљене на Патријаршију и ко је могао и да ли је могао да исту прима уместо њега, све је могуће, па и да је све знао. Али да ништа није предузео, то није ни најмање могуће. Из простог разлога, што предузети нешто, може да буде и у форми молитве.     

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, st.anger рече

to ti je kategorija saxa.ljudi to vole. i sve je dobrovoljno

Nisam sigurna da te dobro razumem. O dobrovoljnosti mozemo govoriti kod punoletnih lica. Ovde je on podmiicivao svestenike da mu dovode sto mladje mladice, jer su i zene i stariji momci  nedovoljno cisti za njega, pa i da su imali 16,17,18...nije li ocigledno koliko je bolesno? ovo je paganstina, ko u Antickoj Grckoj da smo, bez Bozijeg zakona i puta, a sve pod mantijom i krstom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...