Jump to content

75 година од Новосадске рације

Оцени ову тему


Препоручена порука

414.jpg

 

23. јануар 2017. године

 

12.00 часова Кеј жртава рације - Помен невино пострадалим служи Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј уз саслужење епископâ Српске Православне Цркве и свештенства Епархије бачке.

 

У име Јеврејске заједнице Србије, молитвени помен ће одржати господин Исак Асиел, врховни рабин Србије.

 

20.00 часова Српско народно позориште - Свечана академија Деца бесмртности

 

 

http://www.eparhija-backa.rs/sr/novosti/najava-75-godina-od-novosadske-racije

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16114623_1414372135279997_22351983713458

Na današnji dan 1942. godine počela je Novosadska racija, u kojoj su mađarski fašisti izvršili pogrom nad Srbima i Jevrejima iz Novog Sada i okolnih bačkih sela (Čuruga, Gospođinaca, Đurđeva, Titela, Žablja). U naredna tri dana u vodama Dunava nestalo je preko 1.500 Novosađana, a ukupan broj ubijenih i nestalih tokom Racije iznosi preko 4.000 ljudi (2.842 Srba, 1.250 Jevreja, 64 Roma).

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...