Jump to content

Čisteći ulice završio fakultet u petoj deceniji, voli knjige i nada se nastavku studija

Оцени ову тему


Danijela

Препоручена порука

Arslan Bajramoski radnik je "Gradske čistoće". I dok mu je posao da čisti gradske ulice, slobodno vreme koristi za sopstveno obrazovanje. Arslan je zaljubljen u knjige i godišnje pročita 50 knjiga zbog čega ga zovu i Aca Filozof. Arslan Bajramoski radnik je "Gradske čistoće". I dok mu je posao da čisti gradske ulice, slobodno vreme koristi za sopstveno obrazovanje. Arslan je zaljubljen u knjige i godišnje pročita 50 knjiga zbog čega ga zovu i Aca Filozof.

 

Iako_je_akademski_gradanin_ne_smeta_mu_d

Iako je akademski građanin ne smeta mu da i dalje čisti ulice

Pre četiri godine upisao je i fakultet. U petoj deceniji dobio je stipendiju i postao student ekonomije. I, verovali ili ne, školu je završio u roku, iako su mu govorili da odustane. 

"Ljudi koji su prijatelji i oni koji su završili škole rekli su mi da neću ništa izgubiti, samo dobiti", priča Aca za Exploziv"ž. 

Najveći problem nisu mu bile knjige i obimno gradivo, već trema. 

"Na prvoj godini kad sam imao sociologiju iako sam znao perfektno i više nego perfektno, bio sam odsečen, iako znam i više nego što treba", objašnjava ovaj student. 

Dao je 29 ispita i završni rad. Iako je dobio diplomu, još uvek radi sa metlom. Imao je ponudu za posao magacionera, ali je zbog problema sa kolenima odbio. 

"Ako bude bolji posao bude, ako ne, opet dobro", skroman je Arslan.

Dok čeka bolji posao, za koji su nadležni u Gradskoj čistoći naveli da je u planu, Arslan je dobio priliku da svoje studije nastavi. Dobio je školarinu za master studije, koju je sa oduševljenjem prihvatio, ali takođe još od jedne stvari ne odustaje, a to je čitanje. 

"Čitam, letos sam pročitao 'Braću Karamazove', 'Zločin i kaznu', sad trenutno čitam 'Idiota'", ispričao je Aca. 

http://novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlje/čisteći-ulice-završio-fakultet-u-petoj-deceniji-voli-knjige-i-nada-se-nastavku-studija

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:naklon::naklon::naklon:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свака част човеку.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Danijela рече

Arslan Bajramoski radnik je "Gradske čistoće". I dok mu je posao da čisti gradske ulice, slobodno vreme koristi za sopstveno obrazovanje. Arslan je zaljubljen u knjige i godišnje pročita 50 knjiga zbog čega ga zovu i Aca Filozof. Arslan Bajramoski radnik je "Gradske čistoće". I dok mu je posao da čisti gradske ulice, slobodno vreme koristi za sopstveno obrazovanje. Arslan je zaljubljen u knjige i godišnje pročita 50 knjiga zbog čega ga zovu i Aca Filozof.

 

Iako_je_akademski_gradanin_ne_smeta_mu_d

Iako je akademski građanin ne smeta mu da i dalje čisti ulice

Pre četiri godine upisao je i fakultet. U petoj deceniji dobio je stipendiju i postao student ekonomije. I, verovali ili ne, školu je završio u roku, iako su mu govorili da odustane. 

"Ljudi koji su prijatelji i oni koji su završili škole rekli su mi da neću ništa izgubiti, samo dobiti", priča Aca za Exploziv"ž. 

Najveći problem nisu mu bile knjige i obimno gradivo, već trema. 

"Na prvoj godini kad sam imao sociologiju iako sam znao perfektno i više nego perfektno, bio sam odsečen, iako znam i više nego što treba", objašnjava ovaj student. 

Dao je 29 ispita i završni rad. Iako je dobio diplomu, još uvek radi sa metlom. Imao je ponudu za posao magacionera, ali je zbog problema sa kolenima odbio. 

"Ako bude bolji posao bude, ako ne, opet dobro", skroman je Arslan.

Dok čeka bolji posao, za koji su nadležni u Gradskoj čistoći naveli da je u planu, Arslan je dobio priliku da svoje studije nastavi. Dobio je školarinu za master studije, koju je sa oduševljenjem prihvatio, ali takođe još od jedne stvari ne odustaje, a to je čitanje. 

"Čitam, letos sam pročitao 'Braću Karamazove', 'Zločin i kaznu', sad trenutno čitam 'Idiota'", ispričao je Aca. 

http://novaekonomija.rs/vesti-iz-zemlje/čisteći-ulice-završio-fakultet-u-petoj-deceniji-voli-knjige-i-nada-se-nastavku-studija

 

...ma to je super posao! kod nas, ako vezu nemaš ne možeš dobiti taj posao...tek tu se zapošljavaju preko neki stranki i koje kakvih veza...pristojno je plaćen, slobodan vikend i 8 radnih sati dnevno ma milina ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ines

Da skrenem na trenutak s teme, moj drug radi taj posao i nije bas tako sve pesma ko sto ti pises. Toliko.

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ines, tvoj post nema veze s temom i nije u redu da generalizujes ni ljude ni posao. Dok ne budes u njihovoj kozi...

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Срећа је да има посао.

Ово је леп пример како човек увек може да постигне оно што жели, али није пример што се тиче запослења.

Србија је пуна доктора наука, академских грађана, занатлија... који су незапослени.

Чак и на форуму имамо људе који би сваки дан могли да попуњавају ступце наших новина.

Колико год сурово звучало, али он са својом платом у ГЧ, има већу плату од многих људи у земљи Србији.

Овим не умањујем његов успех, чак напротив, али се овде у сваком новинском чланку потенцира посао, а не то што је урадио велику ствар, првенствено за себе.

Ово причам из чистог разлога, што имамо нпр врхунске хирурге, а деца нам се лече смс-ом. Када би сви радили и зарађивали од свога рада, свима би било боље.

Иначе, међу последњима смо што се тиче академских грађана (иако ми та реч одвратно звучи), тј мали број људи код нас завршава факултете, иако имамо брдо и приватних. А са друге стране смо и међу последњима што се тиче села. У сваком случају смо међу последњима, како год да окренеш. Ту никако да нам проради познати српски инат.

Не знам зашто сам вам ово написао, али не може да шкоди.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

treba svi da malo više duvamo u leđa jedni drugima, o kakvom god poduhvatu se radilo

sve je moguće a nismo ni svesni toga dok se ne upustimo

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ustvai ovo je jedna priča o motivaciji. Nema veze sa radnim mestom, ali sa potrebom da budemo zaposleni da. nema veze sa godinama, evo ja pređoh pola stoleća za dva broja, pa sam još na početku. Nema veze sa fakultetom, aliima veze sa težnjom svakog da seizgrađuje, setimo se kako u veri uzrastamo, na primer. Ali, ovaj čovek ma motivaciju. I šta je njegova naveć ljubav? Čitanje..alternativa svemu što sputava i ruši zdrav razum u ovo naše doba . Uvek sam volela alternativu. Kad mi kažu da moram, a ja se okrenem oko sebe. Da vidim ima li tu još nešto...Dakle priča o stereotipima, i jednom od načina kako ih prevazići.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Arslan Bajramoski danas radi u kancelariji

 
Arslan Bajramovski
Arslan Bajramovski Foto: Ana Paunković / Noizz.rs
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Da život može da se preokrene u trenutku, najbolje može da potvrdi Arslan Bajramoski (47), koji je u 2017, kao strastveni ljubitelj knjiga i marljivi student, postao najpoznatiji čistač beogradskih ulica, što mu je konačno donelo napredak u poslu.

Arslanova priča bila je jedna od dirljivijih u 2017. godini, ali i surov podsetnik na društvo u kojem živimo, pa smo se svi radovali kad smo čuli lepe vesti - Arsa je dobio bolji posao. Sad vidimo da ga to nije promenilo.

Bajramoski sad radi na mestu poslovođe mikroreona u "Gradskoj čistoći", a ekipu Blica dočekao je u svojoj kancelariji, uz napomenu da žuri. Kaže, mora na predavanja. Na stolici ranac, na stolu knjige...

Arslan Bajramoski
Arslan Bajramoski Foto: Mitar Mitrović / Noizz.rs
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

- Kada zaokružimo sve u ovoj godini, poenta je da sam zagrizao jer sam želeo da dobijem bolji, to jest lakši posao. Idem korak po korak, pa kako bude - kaže Arslan, koga trenutno dele još četiri ispita i završni rad do master diplome specijalističkih studija.

Uz školovanje i posao, nalazi vremena da sluša predavanja akademika Vladete Jerotića i, naravno, da čita - trenutno privodi kraju knjigu "Idiot".

Arslan Bajramoski
Arslan Bajramoski Foto: Mitar Mitrović / Noizz.rs
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Inače, Arslan je i otac blizanaca, koji sada imaju 21 godinu, ali, kako kaže, još nisu zainteresovani za knjige.

- Valjda je tu genetika učinila svoje. Moj otac je isto tek u 40. upisao srednju školu. Valjda će, kao i nas, da uhvati u tim godinama nešto i njih. Kažem im, ima toliko stvari i na internetu, vi ste Beograđani, pogledajte za početak nešto o svom gradu, na primer epizodu "Beograd - večiti grad", pa da debatujemo. Mene pokojni otac nikada nije terao da učim, govorio je: nemoj da učiš kad te neko tera, već kad sve to bude bila tvoja volja... Ja nisam knjigu pročitao ni u osnovnoj ni u srednjoj školi. Evo sada da dovedete bilo kog mog školskog druga rekao bi vam da sve lažem - objašnjava kroz smeh.

Arslan Bajramoski je u centar medijske pažnje došao zahvaljujući fotki Mirjane Bobić Mojsilović, koja je skrenula pažnju na njegovu neobičnu priču. Više od dve decenije je radio u Čistoći, sve vreme "na metli", uprkos tome što je paralelno nastavio školovanje i 2015. stekao diplomu iz ekonomije. Drago nam je da vidimo da su se posle svega konačno neke kockice složile.

 

https://noizz.rs/noizz-news/arslan-bajramoski-danas-radi-u-kancelariji/jg6kk6f

 

"Grobe moj! Zašto te zaboravljam? Ti me čekaš, čekaš i ja ću se sigurno nastaniti u tebi. Zašto te zaboravljam i ponašam se kao da je grob sudbina samo drugih ljudi a ne i moja?"

sv. Ignjatije Brjančanjinov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...