Jump to content

BEDNICI! Ove fotografije otkrivaju slučaj NAJBEZDUŠNIJIH LOPOVA U SRBIJI

Оцени ову тему


Препоручена порука

Više od 300 praznih novogodišnjih i božićnih paketića koje su deca iz Nemačke poslala svojim vršnjacima u Srbiji pronađeno je pokradeno i razbacano uz Veliki bački kanal u blizini Staparskog mosta u Somboru.

 
Ukradeni paketići
Foto: Privatna arhiva/Facebook / RAS SrbijaUkradeni paketići
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

Somborac Igor Boca koji je ’’Blicu’’ ustupio fotografije koje je napravio na licu mesta kaže da ne može da veruje da se tako nešto desilo.

 

- Neko je pokrao poklone od dece za decu. To je velika sramota! To su možda i neki paketići u vidu pomoći deci slabijeg materijalnog stanja ovde u Srbiji. To mora izaći na videlo i neko zbog toga mora odgovarati – ocenjuje Boca.

Kaže i da je čitav slučaj prijavio policiji, ali da su njima praktično vezane ruke.

- Nakon prijave došli su policajci kod mene da naprave službenu zabelešku. Sve sam im lepo ispričao i kada sam ih pitao šta će uraditi po tom pitanju, kratko su mi rekli: ’’Ne možemo mi ništa jer nije prijavljena krađa paketića. Da je neko prijavio krađu, odmah bi reagovali. Ovako, nema prijave, nema krađe’’ – priseća se Boca.

Poruke mališana vršnjacima u Srbiji
Foto: facebook/privatna arhiva / RAS SrbijaPoruke mališana vršnjacima u Srbiji
share_v1_pintrest_gray_ico.pngshare_v1_facebook_gray_ico.png

U razbacanim kutijama od paketića nalaze se čestitke dece napisane na nemačkom jeziku u kojima čestitaju Božić i Novu godinu vršnjacima u Srbiji.

 

http://www.blic.rs/vesti/vojvodina/bednici-ove-fotografije-otkrivaju-slucaj-najbezdusnijih-lopova-u-srbiji/2drvbn7

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, JESSY рече

e možemo mi ništa jer nije prijavljena krađa paketića. Da je neko prijavio krađu, odmah bi reagovali. Ovako, nema prijave, nema krađe

Ovo mi je malo čudno...
Adresa primaoca na paketima, ako je ima...
Ako je nema, et list, prijava protiv nn lica za zagađivanje životne sredine ili divlju deponiju ili šta već.
Mora, valjda, postojati neki trag kako su paketi ušli u zemlju.
Ovako se isto mogu otkriti paketi radioaktivnog otpada na livadi i šta? Ništa.

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Goku рече

Ovo mi je malo čudno...

:stadaradim:nisam bas mnogo ni razmisljala, odmah me pogodilo kad sam videla da su deciji paketici u pitanju.....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени ово личи да је неки наш баја гастер тамо негдје организовао прикупљање пакетића у "хуманитарне сврхе" а онда када је дошао у Србију  покупио садржај а амбалажу бацио.

У супротном, била би адреса пошиљаоца и примаоца, жиг поште, шта све не...


Зато и нема оштећене стране јер пакетићи, формално никоме и нису били намијењени, одн. вјероватно их је "он" требао подијелити угроженим категоријама. Заправо, у том случају су оштећена само њемачка дјеца која су ово са љубављу спремила.

Али опет, има и те како елемената разних кривичних дјела, од дивље депоније до илегалног увоза робе...

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 36 минута, Goku рече

Мени ово личи да је неки наш баја гастер

Изгледа да су суботари...

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=04&nav_category=16&nav_id=1217015

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovi paketici se vec godinama dele za novu godinu kod nas u Nisu. Koliko ja znam iza te humanitarne ideje stoji adventisticka crkva ali ne mogu da budem siguran.

 

Te paketice skupjaju klinci iz raznih zemalja a ja cu da vam ispricam situaciju koja se meni desila a zbog koje sam na te paketice poceo da gledam sa gadjenjem.

Jedne godine kod mene na poslu (drzavna firma) stigne obavestenje da su stigli paketici za zaposlene i da odemo do kanclarije da ih preuzmemo. Ok, odem ja, da vidim o cemu se radi i tamo vidim ovakve kutije naslagane  u celoj kancelariji. Ja krenem da uzmem jedan, medjutim revnosna radnica administracije me posavetuje "ma uzmi nekolko to bre stiglo u ogromnim kolicinama". Ok, uzmem ja dva (tada nisam imao klince) iisplaniram kojoj deci cu da ih dam.
Iduci hodnikom srecem svoje kolege koji zadovoljno nose po 5-6 kutija naslaganih do ramena sa onim dobrim starim srpskim osmehom koji govori "dzabe je  i sirce slatko"

 

Odem ja  u svoju kancelariju, i krenem da otpakujem taj paketic da vidim kakve je sadrzine. Odmah mi je bilo nesto cudno jer pored slatkisa i par manjih igracaka u paketicu se nalazi i skolski pribor ali i pribor za osnovnu higijenu, cetkica  za zube, maramice, sapuncici i slicno... tada sam ukapirao da se radi o humanitarnom paketu i momentalno mi se smucilo od saznanja da taj paket sasvim sigurno nije namenjen meni a ni bilo kojem detetu koja ja poznajem.

Medjutim, to nije najgore...

Kada sam stigao do kraja paketica, pronasao sam slicno pisamce poput onoga koje se sada pokauzje  u medijima a ispod njega fotografija devojcice od nekih 5-6 godina u kostimu snezane. Pismo je otprilike glasilo ovako "Cao, ja sam Suzan, zivim u Londonu i zelim da ti ovim paketicem pozelim srecne praznike. Nadam se da si dobro i da ce ti ovi pokloni ulepsati novu godinu". Evo ako mi verujete tu sam se rasplakao. Nisam mogao da se pomirim sa cinjenicom da negde  u Londonu postoji neka mala devojcica koja je ubedjena da su pokloni koje je kupovala sa mamom i tatom pomogli nekom drugom detetu koje nema uslove da takve poklone kupi samo i da je nekom drugom detetu ulepsala praznike svojim pismom i fotografijom... a zapravo upravo ti pokloncici stoje preda mnom, odraslim konjem od trijes godina kome su alave azdaje isti utrapile pod devizom "uzimaj bre kad je dzabe"!

Svake godine od tada ti paketici dolaze kod nas u firmu "za dz" i to je onaj period u godini kad pozelim da odem u PM gledajuci koliko su ljudi spremni nisko da padnu samo zbog besplatnog sapuncica i par privezaka iako im realno ni jedno ni drugi ni najmanje nisu neophodni.

U isto vreme, pos***m se na te humanitarne organizacije...

 

PS. Nikada posle toga nisam uzeo ni jedan od tih paketica a ovu pricu sam ispricao svima koje poznjaem pa i mojim kolegama... svi su nastavili uredno da uzimaju te paketice, bez obzira...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Uglavnom iza ovakih poklona stoje protestanti, subotari i njima slicni.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

ma uzmi nekolko to bre stiglo u ogromnim kolicinama

Не верујем ти! Да је рекла, "ма узми то неколико б`е..", па и да поверујем :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, cloudking рече

Te paketice skupjaju klinci iz raznih zemalja...

Све што си написао је потпуно тачно... злоупотреба око ових пакетића постоји одавно, има више од 15 година када сам прво чула, а после и видела о чему се ту ради... Широм Србије су се пунили магацини овим пакетићима, узимао је ко је и колико хтео... у сваком пакетићу се управо налази то што си набројао, као мали пакетић за сиромашну децу са неком честитком или писамцетом деце из неке друге земље.

У оно време, пре 15ак година, пакетиће је прикупљао и делио "Хлеб живота"... сви пакетићи су били у кутијама, увијени у шарене папире

Hleb_zivota_podrska_u_obrazovanju_romske

Углавном су негде на налепници или лепљивој траци имали и овај знак logo.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

и да, на пакетићима нема адресе, него постоји ознака - дечак или девојчица, и оквирни узраст, од-до година... у односу на то су и паковани поклони, играчке и помоћ, за дечака или девојчицу одређеног узраста...

Едит: јесте, и сада су у питању ти пакетићи, сигурна сам да је Хлеб живота... ево фотке са њиховог сајта, то су ти пакетићи које сам видела по магацинима пре 15ак година... то су ови опустошени пакетићи из вести...

za-sajt-4.jpg

za-sajt-2.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kažu da je to ukrao neki propovednik crkve iz Sombora u Novostima.E sad koji je taj...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, АлександраВ рече

и да, на пакетићима нема адресе, него постоји ознака - дечак или девојчица, и оквирни узраст, од-до година... у односу на то су и паковани поклони, играчке и помоћ, за дечака или девојчицу одређеног узраста...

Едит: јесте, и сада су у питању ти пакетићи, сигурна сам да је Хлеб живота... ево фотке са њиховог сајта, то су ти пакетићи које сам видела по магацинима пре 15ак година... то су ови опустошени пакетићи из вести...

za-sajt-4.jpg

za-sajt-2.jpg

Tako je, to su ti paketi, tacno ovako izgledaju.

Otprilike kao kutija za cipele umotana u ukrasni papir. 

I potvrdjujem tvoju informaciju da su razvrstani po polu i uzrastu.

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Goku рече

Мени ово личи да је неки наш баја гастер тамо негдје организовао прикупљање пакетића у "хуманитарне сврхе" а онда када је дошао у Србију  покупио садржај а амбалажу бацио

Braticu, ovo su predrasude, gresis dusu, nasa parohija iz roterdama vec 25 godina neprestano prikuplja i nosi humanitarnu pomoc(a znam i mnogo organizacija iz cele dijaspore)

za Srbiju/Srpsku/ pa i dok se moglo na Kosovo i ako je ikad bilo nepravilnosti i kradje, bilo je sa srpske strane tj. po skladistima i magacinima gde su stajali kamioni, cekajuci za isporuku

od tada nas svestenik uvek ide sa transportom i licno urucuje pomoc :)  jedne prilike je srpsku granicu presao pun natovaren kamion/sleper i kada su ga posle skladistenja dovezli

na odrediste i otvorili, bio je poluprazan, reci vozaca su bile: pa sabilo se, sta da radimo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, uros рече

Najbezdusniji lopov u Srbiji je Mladjen Dinkic, a odmah za njim Aleksandar Vucic. Oni svakodnevno kradu novac od dece na jako mnogo nacina u poredjenju sa cime je ova prica "malo dete". 

 

Dobro be pa ti...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...