Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Зашто расправа око порођаја и епидурала када порођајне муке трају неколико месеци? Порођај је само најтежи део а за жене са високоризичним трудноћама није ни најтежи део јер неке леже све до краја па им порођај дође као ослобођење од мука какав год он био...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 9 минута, Paradoksologija рече

insistiranje na prirodnom porođaju = ljubav prema detetu

:0426_feel:

Zašto, žene, uopšte polemišete o porođaju sa nekim ko se nije porađao ili nije ginekolog?
Ono, ubeđujete se i natežete, njima ni iz džepa ni u džep.
Btw ovo muško naklapanje koja majka voli više svoje dete i koja se bolje povezala sa njim... jadno, momci, jadno. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Paradoksologija рече

Možda se podrazumevalo pogrešno. Možda su mnoge žene ćutale i trpele  sve jer nisu imale uzbora, neke koje su mogle su odvajkada decu uvaljivale dojiljama ili barem babama, a mit o univerzalno postojećoj žrtvenoj ljubavi svake majke je bio tu da sve lepo zabašuri.

A ispravno je ustvari da decu doji njihova nepriroidna majka i da se brine o njima?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Santi рече

:0426_feel:

Zašto, žene, uopšte polemišete o porođaju sa nekim ko se nije porađao ili nije ginekolog?
Ono, ubeđujete se i natežete, njima ni iz džepa ni u džep.
Btw ovo muško naklapanje koja majka voli više svoje dete i koja se bolje povezala sa njim... jadno, momci, jadno. 

Zbog žena koje možda čitaju. Da znaju da ih ukidanje empatije prema sebi neće nužno učiniti boljim majkama sa kapacitetom za ljubav i davanje, često baš obratno.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Branka62 рече

:)))

A female chimp with her granddaughter (left) and son (Credit: Fiona Rogers/naturepl.com)

A female chimp with her granddaughter (left) and son (Credit: Fiona Rogers/naturepl.com)

Праве чимпуше гаје и децу и бабе и није им тешко да и чимпове своје понуде бананама.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Paradoksologija рече

Zbog žena koje možda čitaju. Da znaju da ih ukidanje empatije prema sebi neće nužno učiniti boljim majkama sa kapacitetom za ljubav i davanje, često baš obratno.

A ko je govorio ovde uopšte o bilo kakvom ukidanju ,,empatije prema sebi,,?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Paradoksologija рече

Zbog žena koje možda čitaju. Da znaju da ih ukidanje empatije prema sebi neće nužno učiniti boljim majkama sa kapacitetom za ljubav i davanje, često baš obratno.

Pa ono... mislim da je nakon par strana čitanja sve jasno...

Nemam reči, zaista. Pišem i brišem, sve hoću da se uključim u diskusiju, ali su neke napisane stvari tako jadne, bedne, sadističke...
ne znam šta bih rekla.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, ana čarnojević рече

Ne bih ja svuda tražila mitove i narative. Ljubav majke prema detetu je sveta i žrtvena po svojoj suštini. Sve ostalo je freak show. Bar za mene. 

Žene su trpele razne stvaru, kulturološki, ali ne možeš trpeti takvu i toliku ljubav koja se oseća prema detetu.

Ti ne razumeš,tu ljubav su nametnuli zli patrijarhalci koji su godinama doživljavali ženu kao rasplodnu kravu koja treba da im oteli što više telića....a onda je došla emancipacija i spas epiduralna i bogougodni abortus jer je žena daleko više od te primitivne arhetipske uloge....

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Јанко рече

Ок.

И даље не можеш да се позиваш на хејт...

Различита схватања нису хејт.

Evo neću vaše stavove o ovim ženama više zvati "hejt", zvaću "neinteligentno pljuvanje iz kvaziverskih razloga"...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Santi рече

Btw ovo muško naklapanje koja majka voli više svoje dete i koja se bolje povezala sa njim... jadno, momci, jadno.

Свака нормална мајка воли своје дете. Све остало су про****вања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Santi рече

ali su neke napisane stvari tako jadne, bedne, sadističke...

Ni prva ni poslednja takva rasprava. Meni ova tema izgleda kao nastavak priče o (ne)čitanju deci nekih bajki. A ima smisla pričati, koliko god besmisleno izgledalo, upravo zbog ovoga što kaže Paradoksologija.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Јанко рече

Ти дефинитивно ништа ниси тренирао...

Jesam nešto malo... a ni ti ni ja se definitivno nismo porodili... pa ne znam što je to baš bitno za poruku koju sam napisao...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, GeniusAtWork рече

Свака нормална мајка воли своје дете. Све остало су про****вања.

Bukvalno. 

Cenim da su proseravanja poput ,,Moja žena voli naše dete više nego tvoja vaše''  dokaz zaludnosti određenih tipova ličnosti.

Ono, idi uči dete gde zeka pije vodu i gde je pametna glava...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, GeniusAtWork рече

Свака нормална мајка воли своје дете. Све остало су про****вања.

A el ga doji tako normalna?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...