Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, Paradoksologija рече

I mi :)

Ма иди бегај. Ем смо животиње, ем прелазна врста. Ће нам се шлогну ови саблажњиви. :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

1 hour ago, cloudking рече

Da.

Vrste nisu ovo:

213744-342x342-Color-wheel.jpg

 

nego ovo:

RGB-wheel1.jpeg

I dobro, sta je u centru te sarene tepsije?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, drvce рече

I dobro, sta je u centru te sarene tepsije?

U centru šarene saksije je drvce života :D

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ведран* рече
пре 2 часа, Lady Godiva рече

Боки, шта за тебе представња прелаз из врсте у другу врсту? Како знамо да су неке јединке иста/различита врста?

Када изгуби ноге није нова врста, када добије ноге јесте нова врста. :))

:D

Joj, pa, imali smo noge, mogla je zmija da dobije umesto nogu, recimo, krila i da poleti i da imamo novu vrstu po TE ,....i, po pismu,... :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

:D

Joj, pa, imali smo noge, mogla je zmija da dobije umesto nogu, recimo, krila i da poleti i da imamo novu vrstu po TE ,....i, po pismu,... :smeh1:

По био-гео-тео-логији попа Горана, та летећа змија, потопмак нелетећих змија, бих био ја - "пород аспидин". 12:smeha:

Сасвим нова врста. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3.10.2018. at 17:38, Јанко рече

Хајде да ти објасним као ЕТФовац.

Бесконачно није препрека. Са тим баратамо у диференцијалима и интегралима.

Јанко, ниси ти овде уопште разумео оца Горана. Не говори он о бесконачности која се користи у анализи и која је квантитативно неиздиференцирана. Он говори о трансфинитним бројевима. То јест о мерама потенције бесконачних скупова. И хоће да каже да се алеф нула и број континуума разликују иако су оба бесконачна тако да је број континуума већи од алефа нула. Имаш ту и хипотезу континуума која је за сада нерешива за људкси ум...ваљда је на то мислио.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3.10.2018. at 17:58, Јанко рече

Дакле, бића су фул-функционална за све стварности збирно.

Нисам сигуран да те разумем...јел мислиш на бића која постоје у свим могућим световима? Али то су онда нужна бића. Или мислиш пак на дупликате, односно двојнике по могућим световима?

On 3.10.2018. at 17:58, Јанко рече

и у свакој од паралелних стварности (које зависе од наших слободних избора)

Али самим чином слободног избора долази до колапса свих могућих стварности у једну актуалну. Тј. до колапса таласне функције.

On 3.10.2018. at 17:58, Јанко рече

А реалност је трен-за-треном, тј збир диференцијалних вредности тих паралелних стварности зависно од наших слободних избора.

? Да не мислиш на извод таласне функције?

И требао си ово мало конкретније и боље да му  објасниш. Овако не видим шта си тачно хтео рећи. А и ја тачно не разумем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.10.2018. at 13:26, Zoran Đurović рече

Благодатни огањ не постоји. Курајев сасвим јасно изнео седочанства Јерусалимског Патријарха

Па кад каже Курајев:ani_biggrin:...мора бити да је тако и никако другачије...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.10.2018. at 14:05, Кратос рече

Znači Crkva laže,stub istine je ustvari lažov?

Нормално...Црква лаже, само падрова пинк екулибанска секта прича истину.:ani_biggrin:. Није ни свестан у какве хуле упада.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3.10.2018. at 17:58, Јанко рече

Разумео.

Знаш где је друга квака? У слободи.

АКО направи после мотора напред ( који се показао као лош) мотор напред, онда је ОЧИГЛЕДНО ИНТЕРВЕНЦИЈА, тј ЗНАШ да има Бога, не верујеш. Отпада слобода да му кажеш ТИ НЕ ПОСТОЈИШ, јер ЗНАШ да постоји.

Е сад прва квака. Интелигентни дизајнер је (просто теоријски разматрамо) направио мултиверзум и у свакој од паралелних стварности (које зависе од наших слободних избора) неке од карактеристика тих бића имају своју функцију. Дакле, бића су фул-функционална за све стварности збирно. Појединачно, изгледају слабо функционална... А реалност је трен-за-треном, тј збир диференцијалних вредности тих паралелних стварности зависно од наших слободних избора.

Теоријски разматрамо...

Ааа, сад мислим да разумем. Ти стојиш ма позицији Еверетове интерпретације колапса таласне функције па хоћеш да кажеш да су бића створена како треба у збиру свих историја иначе не. Не мислим да је то начин да се функционално Божје стварање усклади са еволуцијом, јер не видим било какав физички смисао квантног мултиверзума. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Ivan Marković рече

Ааа, сад мислим да разумем. Ти стојиш ма позицији Еверетове интерпретације колапса таласне функције

Иване, папе ти, јеси ли ти нешто попио вечерас?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Zoran Đurović рече

Овде са може мало приближити и Ј извештај, јер Бог није обликовао елементе у неку статуу од блата која би била нежива, него је била животиња, али јој онда удувава дах у ноздрве и он постаје свесно, разумно биће. 

Попе каже се: "да створимо човека по лику нашему и по подобију нашему". Тако да ти се човек никако не у клапа у т.е.

А ти пази да својом философијом не похулиш мало ако већ ниси.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bokisd рече

:D

Joj, pa, imali smo noge, mogla je zmija da dobije umesto nogu, recimo, krila i da poleti i da imamo novu vrstu po TE ,....i, po pismu,... :smeh1:

 

пре 7 часа, Ведран* рече

По био-гео-тео-логији попа Горана, та летећа змија, потопмак нелетећих змија, бих био ја - "пород аспидин". 12:smeha:

Сасвим нова врста. :))

Postoji vrsta zmija kija je eviluirala jedrenje sa drveta na drvo. Rasiri svoju kozu koja sluzi kao jedro, spljosti se po duzini i prelebdi s jednog drveta na drugo.

Na telefonu sam, mora sami proverite dal vas lazem...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

 

Postoji vrsta zmija kija je eviluirala jedrenje sa drveta na drvo. Rasiri svoju kozu koja sluzi kao jedro, spljosti se po duzini i prelebdi s jednog drveta na drugo.

Na telefonu sam, mora sami proverite dal vas lazem...

знам за ове летеће змије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

 

Postoji vrsta zmija kija je eviluirala jedrenje sa drveta na drvo. Rasiri svoju kozu koja sluzi kao jedro, spljosti se po duzini i prelebdi s jednog drveta na drugo.

Na telefonu sam, mora sami proverite dal vas lazem...

Е та нема везе са мном. Та ми није нешто чиста, чим се пентра и лети по дрвећу познања.

Те нису еволуирале. :)))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...