Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 7 минута, Благовесник рече

или Дарвин или Бог.

I Bog i Darvin, simple as that.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 20 минута, о.Горан рече

Чим сам споменуо "корисне идиоте", одма` дижу два прста хах.

Da, poceo sam da komentarisem na ovoj temi bas kad si to pomenuo. :)

Uvek me zabavi kada vidim sta sve tvoj mozak ume da dovede u uzrocno posledicni odnos.

Цитат

Дакле, зашто бих означавао аутора кад знам да ће гугл "паметњаковићи и свезналице" (од којих би Авокадо освојио највише поена на неком такмичењу, мада му пар њих дише за вратом) то ионако да нађу па да не губим време.

Mozda zato sto nije moralno kititi se tudjim perjem?

Nego, koliko ti to treba vremena da otkucas necije ime i prezime kad to nazivas "gubljenjem vremena"? 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Avocado рече

Ne zna to riba niti priroda... ali i ne mora da zna. Dovoljno je da se slucajnom mutacijom tu pojave dve crne mrlje koje podsecaju na oci.

Авокадо по овоме испада да и ти случајно имш осећања, ум и мозак и све остало што те чини личношћу.

Прелистао сам скраћени текст о еволуцији и видим да прелазних форми нема, све је шпекулација и претпоставка које је не могуће доказати зато што понуђени фосили просто нису довољни за тако нешто. Има само микро еволуције у оквиру родова једне врсте и то сви добро знамо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Просечан србенда рече

Авокадо по овоме испада да и ти случајно имш осећања, ум и мозак и све остало што те чини личношћу.

Zavisno od toga kako definises "slucajno" mozes da kazes i da sasvim slucajno postojim ali da zanemarimo to... pa sta ako je to sve slucajno?

 

пре 7 минута, Просечан србенда рече

Прелистао сам скраћени текст о еволуцији и видим да прелазних форми нема, све је шпекулација и претпоставка које је не могуће доказати зато што понуђени фосили просто нису довољни за тако нешто.

Ne znam kako bih to komentarisao jer ne pruzas nikakvo objasnjenje zasto ono sto naucnici smatraju prelaznim formama nisu po tvom misljenju prelazne forme... ne iznosis cak ni tvrdnju kako bi po tebi prelazne forme trebalo da izgledaju ako je TE valjana teorija.

 

пре 7 минута, Просечан србенда рече

 Има само микро еволуције у оквиру родова једне врсте и то сви добро знамо.

A koje su sustinske nekvantitivne bioloske razlike izmedju tzv. mikro i makro evolucije?

Oba predstavljaju promene u nizovima nukleotida u DNK samo je kod "mikro" u pitanju manji broj promena.

Jesam li nesto propustio? Jel su kreacionisti konacno nasli neki bioloski mehanizam koji bi zaustavio promene DNK nakon sto dostignu odredjeni broj ili je to i dalje prazna prica?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цитат

Дарвин је био верујући човек.

Дарвин је уписао богословију под притиском ауторитативног оца пошто је већ напустио медицину( није подносио крв) искључиво због друштвеног статуса. Он јесте завршио некако Англиканску богословију у Кембриџу 1831.г., али у својим списима каже да су му те три године ( 1828-1831) биле "горе него протраћене" и да му је дружење са „распуштеним младим људима ниских побуда било врло одговарајуће". 

Такође, он је написао следеће:

"Ја нисам желео да напустим своју веру. Ја сам сигуран у то зато што се сећам како сам инвентивно сањарио о старим писмима међу славним Римљанима и рукописа откривених у Помпеји, или на неким другим местима која су потврђивала, на врло убедљив начин, све што је било написано у Библији.

Али, ја сам приметио, да и поред широког обима моје имагинације да измислим доказе, било је све теже да убедим себе да верујем. Та невера је са врло успореном стопом гмизала преко мене. Стопа је била толико спора да нисам осећао забринутост"( Живот и писма Чарлса Дарвина).

 

Цитирам га у још једној реченици где он каже "агностицизам најближи његовим уверењима". Хакслију пише осмог августа 1860. у писму: „Мој добри и љубазни агенту који служи за ширење „библије" - тј, ђавоље библије.". Иначе, Хаксли је био тај који је галамио у јавности, док је овај био теоретичар будући да је био финансијски обезбеђен цео живот.

 

Ето нешто о Дарвиновој великој побожности.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Justin Waters рече

Vidi vidi, umiješ da pitaš nešto sad sam ostao preneražen. 

Ne nije živio 175 godina, niti je Adam živio 980. 

Наравно да питам, да видим да ли сте савладали лекције које сам поставио да научите нешто паметно пошто много не знате.

Е сад нас просветли па кажи колико тачно су онда година живели пошто кажеш да нису живели 175 и 930. Ако знаш колико нису онда знаш и колико јесу живели година. Адам свакако није живео 980 година, то нико не спори.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, о.Горан рече

Ако знаш колико нису онда знаш и колико јесу живели година.

Kreacionisticka "logika". :0212_rolleyes:

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Један од најбољих клипова на тему теорије еволуције

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, о.Горан рече

Е сад нас просветли па кажи колико тачно су онда година живели пошто кажеш да нису живели 175 и 930. Ако знаш колико нису онда знаш и колико јесу живели година. Адам свакако није живео 980 година, то нико не спори.

Avram je živio tačno 86 godina.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Благовесник рече

Само да се оградим од ове теме "Поставите питања везана за еволуциону биологију"  тј. да објасним коментаре на овој теми, овде али и на другим местима пре десетак година и нешто мало више. Наиме, овако, мој циљ је био следећи: предвидео сам да ће велики број људи и верника, чак ових многих што су здушно заступали теорију Интелигентног дизајна и Креационистички концепт стварања, деценију после тога постати еволуционисти, мене је још тада био страх, на пример, за брата Ђуниса,  grigorijе22 :) и друге, да не дође време да са одбацивањем креационизма  не одбаце и Христа, Спаситеља. Некима ћу успети да докажем Божје покретање стварања и сам прст Његов у том току, али шта са онима који се убеде у Теорију еволуције? Шта с њима :(A биће их пуно, размишљао сам са том интуитивном преtпоставком... Отуда ћете наћи онакве коментаре, где ни ејдног тренутка ја нисам био померен са својих креациономислећих ставова и уверења. Мислим, на пример, на овакве и друге коментаре, доказујући на такав начин да и онај који размишља у оквирима теорије еволуције, може увидети истину Тајне Христове и спозанти да је Христос светла тачка и у еволуциономислећем мраку:

 

"Ради се о томе да они не признају те доказе... Мислим, овде је о еволуцији најбоље говорити у светлу Хришћанске вере и откривења...А како Братија еволуционисти виде васкрс  мртвих. Да ли прихватате да се ту ради о креационизму? ... Хајде да видимо шта нам је свима заједничко у поимању Православне хришћансле вере, и вама еволуционистима и нама креационистима... Створена природа, суштина која поред створености ни из чега нема и онај плус - обоженост тј. сједињеност са Божијим Логосом. Свет је створен да постане такав, а не да је то могао бити пре остварења сједињења (приношења) са Богом. Отприлике то би био одговор неког побожнох (хришћанског) еволуционисте. ...  Гледано по некој логици, ако је Адам могао да  заблагодари и принесе творевину (себе) Богу Оцу кроз сједињење са Богом Логосем, то је могао и свако од његових потомака.Међутим,тиме би Адам (и Ева) и сви пре тог потомка били одсечени од спасења. Рађањем у одвојености од Божанског Логоса,наша створена природа је разједињена, зато након пада Адамовог спасење није могло доћи од било којег његовог потомка, било којег човека чак иако би се сјединио са  Божанском природом,већ само  од Бога Логоса оваплоћеног!Такође,ни спасење појединца, тог неког људског потомка да се и сам најискреније приносио Богу,а било их је веома много још након Каина до Ноја, од Ноја до Аврама, и после њега,спасење више није било могуће  због оскрнављења људске природе,која иако се рађањем дели, преноси се одговор природе Богу дат преко човека који се огледа у греху (промашају) тзв. прародитељски грех.Немогуће је спасење без спознања од Дрвета Живота тј. познања Бога Логоса и Еванђеља, које следи након - Покајте се.Зато сам Божански Логос силази (спушта се, унижава, кенозис...) да сабере расуто и разједињено,самим Собом научи и спаси, из Својих пречистих руку принесе твар Богу Оцу,тј. оно што Адам није учинио.И зато га апостоли називају Господом, али и Новим Адамом.И управо то, Новог Адама, видимо у животу Господа нашег Исуса Христа..."

 

Stvar je u tome sto mnoga naucna otkrica iz geologije, paleontologije i astronomije mogu da su uklope sa Biblijom, dok evolucija ne. U proslosti nauka je uvek naucnike dovodila do vere a danas to nije slucaj. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, grigorije22 рече

A Rokfeler ziveo 102 godine. :ani_biggrin:

 

пре 4 минута, grigorije22 рече

A Rokfeler ziveo 102 godine. :ani_biggrin:

Pa kako je kome pala kocka. Jos je Avram i dobar, ovaj drugi je pio djeciju krv i presadjeno mu srce 7 puta od donora kome je srce izvadjeno tacno kada je bio pun mjesec nad Wll Street-om. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Просечан србенда рече

Авокадо по овоме испада да и ти случајно имш осећања, ум и мозак и све остало што те чини личношћу.

Да, Авокадо је атеиста и еволуциониста, и верује у тако нешто.

Бог даје слободу свима да верују како хоће... 

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Јанко рече

Да, Авокадо је атеиста и еволуциониста, и верује у тако нешто.

Бог даје слободу свима да верују како хоће... 

Ne deklarišem se kao "evolucionista"... to mi je podjednako besmisleno kao da se deklarišem kao "gravitacionalista", "ajnštajnovski relativista", "bakcilista", "big bengovac" i slično... prihvatanje pojedine naučne teorije kao validne ne određuje moj identitet... prihvatam celu nauku kao sjajan metod otkrivanja univerzuma...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Justin Waters рече

Avram je živio tačno 86 godina.

Просветли нас, како знаш да је живео толико. А Адам?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...