Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, Кратос рече

Verujem da Bog ima takve sposobnosti

Какве способности? Као овај писац којег си замислио? Да ли то верујеш зато што си читао у Писму или из Предања или зато што можеш замислити да је тако?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da smisli knjigu zapamti i upiše na papir?

A je li možda ima po tebi i neku veću sposobnost ili bi da se ograničiš na tom savršenstvu?

Pitaj avu jer on Boga ograničava prema svojim sposbnostima jer ako ava ne može pa ne može ni Bog :))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Pitaj avu jer on Boga ograničava prema svojim sposbnostima jer ako ava ne može pa ne može ni Bog :))

Mislim da si pobrkao ava je rekao samo da takav umetnik ne postoji a ti si uzeo primer.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Ovo sto pricate o nacrtima i scenarijima za buducu knjigu, je definisano u dogmatici kao Predznanje Bozije. Ili koliko se secam, ono, kako se kaze,... predvecni Savet Svete Trojice gde su se ti nacrti crtali.  :slikanje:
 

Бокси, ја сам те управо био похвалио да крећеш да употребљаваш разум. Немој да ме негираш. Какво предзнање у Бога? Какву манијачку категорију темпоралности хоћеш да уведеш у Бога? Јер предзнање је замишљање и промишљање нечега што ћеш урадити. И то захтева време. И ти тим немуштим и неспретним језиком би убацио време у Бога, а онда би то значило да је он променљив, да време није створено као ни свет и простор. Уопште ниси свестан импликација речи које изговараш. Уводиш време као апсолутну категорију, мада није јасно од када то време тече пошто је апсолутно, а онда је у једном моменту Богу пало на памет да створи свет јер се досађивао... Не хулите, људи. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

Какве способности? Као овај писац којег си замислио? Да ли то верујеш зато што си читао у Писму или из Предања или зато што можеш замислити да је тако?

Da vidi delo u njegovoj punoći i pre njegovog ostvarenja.Toga ima i u Pismu i Predanju.Ne mogu ja to da zamislim,ali mogu da pravim određene analogije koje su samo obrisi onoga što Bog može,refleksija.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, grigorije22 рече

Inace sto se tice andjela to su bili obicni ljudi. U to vreme nije bila razvijena angeologija kao u Hriscanstvu, pa su andjeli zapravo predstavljali glasnike.

Čisto ljudski glasnici u grčkom se zovu keruksi. Angel jeste glasnik, ali u mnogo širem smislu od keruks. To može da bude čovek, ali i ne-čovek, pa i Bog. Jedan problem je što na osnovu Septuaginte mi nemamo ovu jasnu semantičku razliku jer se termin angel koristi i za angele kao bića (u ontološkom smislu) i za anđele kao funkcije (glasnici, prenosioci vesti od Boga ljudima). Ja sad nisam brojao da li se i koliko u Bibliji upotrebljava keruks umesto angel. Činjenica je da mi možemo samo na osnovu konteksta da razlikujemo kada su anđeli Bog (Hristos-Jahve),  kada su anđeli kao bića (npr. Gavrilo) a kada su ljudi (npr Ev-anđelisti, tj. dobro-vesnici). Nipošto se za većinu anđela u Bibliji ne bi moglo reći da predstavljaju obične ljude. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Mislim da si pobrkao ava je rekao samo da takav umetnik ne postoji a ti si uzeo primer.

To kažu i ateisti.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Кратос рече

 

пре 8 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Mislim da si pobrkao ava je rekao samo da takav umetnik ne postoji a ti si uzeo primer.

To kažu i ateisti.

 

12:smeha:

Бабе, жабе, ВСБ пишеш џабе :cheesy3:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

12:smeha:

Бабе, жабе, ВСВ пишеш џабе :cheesy3:

Амин, нема стрептомицина... дечко је глуп, а то ни Исус није могао да излечи. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Амин, нема стрептомицина... дечко је глуп, а то ни Исус није могао да излечи. 

Mora da je i Tesla bio glup jer je mogao da vidi uređaje pre nego što ih je napravio....aj blamiraj se još malo....:)) 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Zoran Đurović рече

Могу ли нешто да те питам?

Pitaj.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Кратос рече

Ne mogu ja to da zamislim,ali mogu da pravim određene analogije

Шћедосмо да ти рекнемо да ти аналогије не ваљају.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Кратос рече

Pitaj.

Да ли човек који је несвестан своје несвести може бити свестан своје несвести? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...