Jump to content

Vernici i ateisti ovog foruma - kako jedni druge kategorišete?

Оцени ову тему


Препоручена порука

1 hour ago, Juanito рече

Ниједан амин за овај пост. Изгледа да више нису никоме занимљиви најобичнији нормални ставови о свету и људима. Све мора да буде неки циркус и ”ријалити” да би привукло пажњу. 

Ajoj, pa ovo je bilo zatraženo kao skroz neozbiljna tema da se smejemo svojim kategorisanjima nakon što ih je par zabavnih bilo na temi o trolovima.

A da je bila ozbiljna tema o tome kako ljude ne delimo po veri i volimo i poštujemo sve, garant biste i ti i verum upali i zezali se :D

 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hm... I sama ne volim svrstavanje ljudi u kategorije, jer je svaka licnost duboko jedinstvena; opet tu je uticaj drustva, kulture, vaspitanja, usvojenih ideja itd. Cini mi se da se mogu uslovno izdvojiti dva tipa prema prirodi (ne)vjerovanja i tipu licnosti, to podrazumijeva i vjernike. Prije sam zapazala da su neki ateisti veoma dobri i osjecajni ljudi koji su dosta patili u zivotu, i nemogucnost poimanja smisla i racionalizovanja stradanja ih je dovelo do ideje o zlom Bogu i odbijanja, odbacivanja Boga. (Ivan Karamazov i sam Dostojevski, 'nema strasnije patnje od patnje zbog Boga'). Takvi ljudi stvarno postoje i oni su nesvjesno veoma blizu Bogu, ali nisu imali dozivljaj milosti i prosvetljenja. Ovakav tip covjeka je dosta rijedak, ako se preobrati postaje (uslovno receno) svetitelj. Mislim da je Dost. napisao nastavak Karamazova, da bi Ivan ozdravio od svog bunta na Boga, spoznavsi da ni sam nije imun na zlo zbog kog je okrivljavao Boga. Drugi je tip racionalan, koji razmisljajuci o materijalnom svijetu dolazi do zakljucka da nema metafizickih pojava, tj. pojava neobjasnjivim prirodnim naukama. On je i inace po tipu licnosti racionalniji, hladniji, mirniji (recimo, misleni tip po Jungu). Dakle, jedan je tip licnosti kod kog su volja, strast, emocije naglaseni, i on je strastven nevjernik, u bici za svoju ideju. On strastveno vjeruje u svoje nevjerovanje i zeli da se odbrani od uticaja i da druge ubijedi u svoje nevjerovanje. Ako se preobrati, postaje revnitelj. Ovaj drugi, misaoni tip ne namece drugima ni vjeru ni ateizam, ako sam filozofskim promisljanjem ili dodirnuvsi ambis ocaja i besmisla maltene svjesno dodje do vjere jer ima potrebu da osmisli postojanje i nekako ga klasifikuje, moze se zadrzati na tom filozofskom i ritualnom aspektu vjere ne preobrazavajuci svoju unutrasnjost. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Paradoksologija рече

Ajoj, pa ovo je bilo zatraženo kao skroz neozbiljna tema da se smejemo svojim kategorisanjima nakon što ih je par zabavnih bilo na temi o trolovima.

A da je bila ozbiljna tema o tome kako ljude ne delimo po veri i volimo i poštujemo sve, garant biste i ti i verum upali i zezali se :D

Ја вернике и атеисте категоришем на жене и остале и онда мисионарим међу женама из оба табора. То је мој животни позив.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Додао би том списку и верујуће левичаре (или либерале, зависи од нијансе убеђења :) )

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5 minutes ago, Ненад. рече

Додао би том списку и верујуће левичаре (или либерале, зависи од нијансе убеђења :) )

 

Tacno... nigde pink pravoslavaca!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam iznad svih kategorija. Veca od mene je jos samo Milunka.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 hours ago, Juanito рече

Ниједан амин за овај пост. Изгледа да више нису никоме занимљиви најобичнији нормални ставови о свету и људима. Све мора да буде неки циркус и ”ријалити” да би привукло пажњу. 

To je zato sto taj post u stvari i jeste misljenje svih ovde. Medjutim, ako stanemo na tome - zatvori se tema, i onda nema socijalizacije.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/21/2016 at 20:52, Kratos рече

Bog je prvi ateista ali gnostik.On ne veruje u neka viša bića od sebe a i zna da ih nema.:ani_biggrin:

Ako je tacno da smo bogoliki, onda to sto zna da ih nema ne podrazumeva i da ne veruje.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/21/2016 at 23:18, Juanito рече

 

 

Можда да вам да број од тог дечка, па да се и вама отворе нови хоризонти? :) 

Decko je nepouzdan.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/21/2016 at 19:32, Џуманџи рече

1. Много, супер, дивни људи: Авокадо и drvce.

2. (мени мање познати) занимљиви: Vasa и Мурамаса... И Odahaviing

Мсм да сам много креативнија кад су верници у питању, но боље да шшшутим. :D

Едит 2: колико год пута да едитујем не потрефим никове (лат./ћир.) :D Контате.

I za ovaj post, bez obzira na neozbiljnost teme, steta je da se ne nadje jos lajkmina.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 11/22/2016 at 7:22, Arsenija рече

Ateisti - lepi i ruzzzzni .

Форумски атеисти / верујући тајно и верујући...још корак до вере /    :)))

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Od kada sam dosao na ovaj forum glavna podela forumasa za mene bila na liberale i tradicionaliste. Cak mislim i da sam teoloske teme i stavove koje sam ovde citao nekako nesvesno vrednovao na osnovu politickog stava forumasa, i ako to nema puno smisla.

I sad se pitam zasto mi je to toliko bitno, u svakodnevnom susretu sa ljudima to mi svakao nije primarna podela, a ni ovo nije politicki forum. Mozda neko ima ideju zasto?

Tu je i druga podela na Juana i ostalu buraniju :).

 

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, sqny рече

Od kada sam dosao na ovaj forum glavna podela forumasa za mene bila na liberale i tradicionaliste. Cak mislim i da sam teoloske teme i stavove koje sam ovde citao nekako nesvesno vrednovao na osnovu politickog stava forumasa, i ako to nema puno smisla.

I sad se pitam zasto mi je to toliko bitno, u svakodnevnom susretu sa ljudima to mi svakao nije primarna podela, a ni ovo nije politicki forum. Mozda neko ima ideju zasto?

Tu je i druga podela na Juana i ostalu buraniju :).

 

Дез бре сто година, Скјуни! Шта је с тобом?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...