Jump to content

Vernici i ateisti ovog foruma - kako jedni druge kategorišete?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ova tema bi mogla i u Razbibrigu, ali hajde da počnemo ovde.

Na temi Naši trolovi pojavile su se nekolike kategorije u koje @Muramasa svrstava vernike - recimo ovde:

S druge strane, i @Дијана. pomenu neke svoje kategorije forumskih ateista (ali taj post ne mogu da nađem - upomoć?)

Elem, sigurno svi imamo neke svoje kategorije 'onih drugih'. Koje su vaše i ko spada u njih? :D

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Скоро све класификације атеиста, агностика и верника на овом форуму се преклапају и преплићу на разне начине. Једино је јасно да верници верују, а атеисти не верују, све остало је скроз измешано. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Juanito рече

Скоро све класификације атеиста, агностика и верника на овом форуму се преклапају и преплићу на разне начине. Једино је јасно да верници верују, а атеисти не верују, све остало је скроз измешано. 

Ateisti isto veruju,samo oni veruju da Bog ne postoji.A svi su agnostici ako u pogledu znanja o Bogu.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

38 minutes ago, Paradoksologija рече

Elem, sigurno svi imamo neke svoje kategorije 'onih drugih'. Koje su vaše i ko spada u njih? :D

1. Много, супер, дивни људи: Авокадо и drvce.

2. (мени мање познати) занимљиви: Vasa и Мурамаса... И Odahaviing

Мсм да сам много креативнија кад су верници у питању, но боље да шшшутим. :D

Едит 2: колико год пута да едитујем не потрефим никове (лат./ћир.) :D Контате.

Измењено од Џуманџи

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Атеисте делим на оне који су поверовали и оне који још нису.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја све категоришем као људе.

Мени је све једно да ли је неко атеиста или верник, важно да је нормалан. Има и верника и ових других који нису под винклу, а има и дивних људи.

Ја никога несврставам по верској основи, пошто је све то релативно.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam u koju kategoriju bih sebe svrstala. Za neke izraze sam prvi put čula na ovom forumu, i to od vjernika, i dan danas ne shvatam šta ti izrazi znače, i čemu služe.
Mislim da bi se slatko smijali, da oni isti čuju moje molitve, ili rasprave sa Tatom. Da, ja vjerujem...ne gubim nadu, pogledam prema nebu kada mi se obara dan, ali se od srca nasmijem kada vidim sliku Adama i Eve sa pupkom.
Poštujem sve vjere, i shvatam da svi imaju istu bazu... kao da su sve svete knjige prepisivane i imaju istu osnovu.
Ne idem u crkvu a gradila sam jednu... ponekad me naljuti nešto što osjetim ili doživim od sveštenih lica, ali opet, nisu uspjeli da mi oduzmu ono - Ja vjerujem.

Ovdje ne zamjeram ateistima na ponašanju. Znaju biti nekada grubi, i lako zloupotrijebe gostoprimstvo ove kuće, ali opet, nije strašno. Zamjeram onima koji znaju one riječi, koje pomenuh na samom startu, i koje znače nešto njiima u toj svoj njihovoj predanosti vjeri, a opet, tako lako zavuku lošu misao ili osudu drugome, da mi dođe da vrisnem - E ja nisam vjerujuća kao ti, i ne žalim!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Juanito рече

Скоро све класификације атеиста, агностика и верника на овом форуму се преклапају и преплићу на разне начине. Једино је јасно да верници верују, а атеисти не верују, све остало је скроз измешано. 

Otprilike mislim isto.

Ako bi baš morao da "kategorišem" vernike onda bi to bilo 1. oni koji veruju i 2. oni koji misle da veruju.

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људе гледам ко људе, па онда их делим на добронамерне и злонамерне...... Али када све то сузим на форумске атеисте, онда главна подела је на антитеисте, оне који се боре против Бога и Цркве, сматрају религију злом итд.... и на атеисте, оне који само не верују у Бога и нису велики противници Њега, Цркве, верника.... Првих и немамо толико. На крају сваки атеиста је "категорија" за себе, као и верник.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Категорично сам против категорисања! :laugh1:

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog je prvi ateista ali gnostik.On ne veruje u neka viša bića od sebe a i zna da ih nema.:ani_biggrin:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Postoje samo dve kateogrije vernika, oni koji su na direktnoj telefonskoj liniji sa bogom i oni koji nisu. U prvu grupu spada Obi a u drugu svi ostali... :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Meni se čini da ateiste delim po načinu funkcionisanja na forumu:

1. trolovanje (al' iskreno i neuvredljivo) kao reakcija na uočeni pokušaj da ga neko preobrati (Muramasa)

2. prozivanje (totalno iskreno i emotivno, premda nekad uvredljivo) za licemerje i dvostruke standarde (cloudking)

3. opšte funkcionisanje na svim temama, gde postojanje ili nepostojanje vere u natprirodno ne igra neku posebnu ulogu pri razgovoru sa ljudima (Avocado, drvce, cloudking počesto)

 

Imam i kategorije za vernike, čini mi se, ali se u zahtevu za otvaranje ove teme to nije pominjalo :D

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...