Jump to content

ПИСМО ЈЕДНОГ ПАПУЧАРА

Оцени ову тему


Препоручена порука

PISMO JEDNOG PAPUČARA: Ja sam partner svojoj ženi, a ne gost koji samo jede, spava, kupa se!

 

Muškarci koji vole i poštuju svoje supruge su obično od strane drugih muškaraca okarakterisani kao papučari. Mnogi se stide tih "titula" ali to ne bi trebalo! Jedan muškarac je dao svoju ispovest i na ovome svako treba da mu čestita!

 

film-ljubav-foto-profimedia-1455447860-8

 

Jedan moj prijatelj je došao kod mene na kafu, sedeli smo i ćaskali, pričali o životu… "Odoh na sekund da operem tanjire koji su ostali u sudoperi", rekoh mu.

Pogledao me je kao da sam mu rekao da sam pošao da konstruišem svemirski brod. Reče mi, diveći mi se, ali pomalo zbunjeno:

"Dobro za tebe sto pomažeš svojoj ženi, kada ja to uradim, moja žena to ne ceni. Jedne nedelje sam obrisao pod, ni hvala."

Vratio sam se da sednem sa njim i objasnio da ja ne pomažem svojoj ženi.

"Mojoj ženi ne treba pomoć, treba joj partner.

 

 

veza-par-ljubav-foto-shutterstock-146495

 

Ja sam partner u kući i zbog tog partnerstva su podeljeni zadaci, ali se sigurno ne radi o pomoći u kući.

 

Ja ne pomažem svojoj ženi da očisti kuću, zato što i ja živim tu i moram i ja da je čistim.

Ja ne pomažem svojoj ženi da kuva, zato što i ja hoću da jedem i moram i ja da kuvam.

 

muskara-kuhinja-kuvanje-foto-shutterstoc

 

Ja ne pomažem svojoj ženi da opere sudove posle jela, zato što sam i ja koristio te sudove.

 

Ja ne pomažem svojoj ženi oko dece, zato sto su to i moja deca i moja je uloga da budem otac i roditelj.

Ja ne pomažem svojoj ženi da siri i pegla veš, zato sto je to i moj veš i moje dece.

Ja nisam pomoć u kuci, ja sam deo kuće.

A sto se tiče cenjenja, pitao sam ga kada joj je poslednji put, nakon što je završila sa čišćenjem kuće, pranjem veša, nakon što je promenila posteljinu na krevetu, okupala decu, skuvala, organizovala i tako dalje, rekao hvala? Ali hvala tipa: "Wow! Ženo moja! Fantastična si!"

 
Čini ti se apsurdnim? Izgleda ti čudno?

 

A kada si ti, jednom u 100 godina, očistio pod, očekivao si minimum nagradu za izvrsnost, sa puno slave.

Zašto? Da li si ikada mislio o tome, prijatelju?

Možda zato što je, po tebi, sve to njena obaveza? Možda zato što si navikao da se sve to obavi a da ti ne moraš prstom da mrdneš?

Dakle ceni kao što bi voleo tebe da cene, na isti način i istim intezitetom.

Pruži ruku, ponašaj se kao pravi partner, a ne kao gost koji je došao samo da jede, da spava, da se opere.

OSEĆAJ SE KAO KOD KUĆE U SVOM DOMU.

 

http://www.kurir.rs/zabava/zena/pismo-jednog-papucara-ja-sam-partner-svojoj-zeni-a-ne-gost-koji-samo-jede-spava-kupa-se-clanak-2484891

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

:trtmilo:

Tekst je bljaque, bez ostatka. Zenama ne trebaju nikakvi "partneri" ili neki drugi vanzemaljci, zenama trebaju muskarci. Normalni i odgovorni muskarci. Nista drugo. Ne znam kad ce vec jednom da pogode nesto s ovim clancima.

...

@svi-koji-ce-odma`-da-navale-sa-nesuvislim-odgovorima-a-da-pri-tome-i-ne-razmisle-ni-jedan-minut, kriptofeministi i ostali

Ja kad god mogu delim poslice sa zenicom, nekad je i sasvim zamenim, a nisam joj nikakav "partner". Zamislite...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш лепо што су се највећи мушкаеци међ папучарима препознали :D :D :D

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Снежана рече

Muškarci koji vole i poštuju svoje supruge su obično od strane drugih muškaraca okarakterisani kao papučari.

Јест да и такви зараде неосновану ову славну обућарску титулу, али "папучар" се такође и односи на мушкарца који "нема кичму", нема става према својој вољеној која га шалта како она жели. Бејах и ја некад папучли ефендија :D

А сад морам наћи свој изгубљени IQ поен...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nijedna žena se još nije oglasila, pa da razbijem led :)

 

U pravu je obi wan. Ženama trebaju muškarci, ni manje ni više od toga. Ne treba meni da mi se mota oko krpa i sudova (u većini slučajeva ionako samo smeta), ali mi treba da mi obezbedi krpu i detedržent i da se nađe kad je potrebno. Da me zaštiti kad treba. Sudove može da pere kad sam bolesna :)

A onako usputno, žene su same sebi uskočile u stomak kad su tražile tzv. prava, pa eto nam prava: radi sve ovo gore navedeno, plus idi 8 sati na posao, rodi dete i nemoj očekivati da ti pere sudove i mlati pajalicom po kući, jer ima preča posla. I pusti ga da završava ta preča posla...

"Lepota je u oku onog ko gleda, tako nas i Bog vidi s one strane neba." - Marčelo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Debora рече

Nijedna žena se još nije oglasila, pa da razbijem led :)

 

U pravu je obi wan. Ženama trebaju muškarci, ni manje ni više od toga. Ne treba meni da mi se mota oko krpa i sudova (u većini slučajeva ionako samo smeta), ali mi treba da mi obezbedi krpu i detedržent i da se nađe kad je potrebno. Da me zaštiti kad treba. Sudove može da pere kad sam bolesna :)

@Paradoksologija

Ово је твој проблем (материјал за деконструкцију), а не мушкарци...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 hours ago, Снежана рече

Баш лепо што су се највећи мушкаеци међ папучарима препознали :D:D:D

Послато са 5022X уз помоћ Тапатока

Mi smo sandalicari, papucari su zastareli modeli...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dobar je tekst samo mozda prenaglasen, jer ovakvih balvana kojima je mrzak bilo kakav kucni posao oko spremanja, ciscenja ili kuvanja i na koga tekst cilja je sve manje na svu srecu. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Debora рече

Nijedna žena se još nije oglasila, pa da razbijem led :)

 

U pravu je obi wan. Ženama trebaju muškarci, ni manje ni više od toga. Ne treba meni da mi se mota oko krpa i sudova (u većini slučajeva ionako samo smeta), ali mi treba da mi obezbedi krpu i detedržent i da se nađe kad je potrebno. Da me zaštiti kad treba. Sudove može da pere kad sam bolesna :)

A onako usputno, žene su same sebi uskočile u stomak kad su tražile tzv. prava, pa eto nam prava: radi sve ovo gore navedeno, plus idi 8 sati na posao, rodi dete i nemoj očekivati da ti pere sudove i mlati pajalicom po kući, jer ima preča posla. I pusti ga da završava ta preča posla...

Cekaj sad kad ti dodje Parapsihologija, pa kad te propusti kroz tastaturu... pevaces ti sutra drugu pesmu, i to na engleskom!...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pravi muškarac je cokula a ne papuča.Jaka komanda u kući gde ga uvek čekaju topao dom,ručak i osmeh njegove drage u domu koji blista.Od kako su papuče u modi od doma i porodice ne osta ništa.:ani_biggrin::D

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Debora рече

Nijedna žena se još nije oglasila, pa da razbijem led :)

 

U pravu je obi wan. Ženama trebaju muškarci, ni manje ni više od toga. Ne treba meni da mi se mota oko krpa i sudova (u većini slučajeva ionako samo smeta), ali mi treba da mi obezbedi krpu i detedržent i da se nađe kad je potrebno. Da me zaštiti kad treba. Sudove može da pere kad sam bolesna :)

A onako usputno, žene su same sebi uskočile u stomak kad su tražile tzv. prava, pa eto nam prava: radi sve ovo gore navedeno, plus idi 8 sati na posao, rodi dete i nemoj očekivati da ti pere sudove i mlati pajalicom po kući, jer ima preča posla. I pusti ga da završava ta preča posla...

Ti si zrela za dekonstrukciju.Oštro pero paradoksalne gospođe neće imati milosti u razmontiravanju ovih predrasuda koji ti je nametnuo zli muški patrijarlni način vaspitavanja.:smeh1:

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...