Jump to content

"Đaci me gledaju bledo, pitaju me što ih smaram"


JESSY

Препоручена порука

3 minutes ago, Нифада рече

Нисте срели сјајне професоре,учитеље и вероучитеље у Србији и Р.Српској :) Но,има времена

Svaki profesor, ucitelj ili verocitelj koji se zadovoljava ovakvim PRISTUPOM U RADU SA DETETOM i nije sjajan.

Dajte mi resenja u PRISTUPU a ne politicke i moralne pamflete u ionako ranjenoj i bolesnoj drzavi.

DAJTE POJEDINACNE PRIMERE KOJE CE NEKO PRETOCITI U SISTEM RADA I NAPRAVITI REORGANIZACIJU U PRISTUPU NA CASU KOJI DRZITE I DOK PUCAJU NA VAS. BUDITE DECI PRIMER A NE SMOR :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре било какве реформе школства, потребне су велике реформе у породици...

данас родитељи долазе у школу и траже боље оцене илити наређују да им се дају (неоправдано), правдају ужасно много изостанака...деца већ имају написана оправдања, па кад им затреба, само их презентују...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, JESSY рече

пре било какве реформе школства, потребне су велике реформе у породици...

данас родитељи долазе у школу и траже боље оцене илити наређују да им се дају (неоправдано), правдају ужасно много изостанака...деца већ имају написана оправдања, па кад им затреба, само их презентују...

Pogledaj istini u oci jess.

U tu skolu ce ici i moje dete, nemoj mene da gledas unapred tako, da treba da reformisem moja ljudska nacela koja prenosim deci. I tvoje dete jess i tvoje dete izlazi iz tvoje kuce prvo. \\

 

Vidis_ ?   Istina je drugacija a to moze jedna slika da ti pokaze> POGLEDAJ UCIONICU DJAKE I UCITELJA NA SLIKAMA OD PRE 100 GODINA I VIDECES POTPUNO PRESLIKANU DOSADNU VEC SCENU U DANASNJIM UCIONICAMA SAMO STO JE DANASNJA SLIKA U BOJI. NISTA SE NIJE PROMENILO U PRISTUPU I RADU.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Svaki profesor, ucitelj ili verocitelj koji se zadovoljava ovakvim PRISTUPOM U RADU SA DETETOM i nije sjajan.

Dajte mi resenja u PRISTUPU a ne politicke i moralne pamflete u ionako ranjenoj i bolesnoj drzavi.

DAJTE POJEDINACNE PRIMERE KOJE CE NEKO PRETOCITI U SISTEM RADA I NAPRAVITI REORGANIZACIJU U PRISTUPU NA CASU KOJI DRZITE I DOK PUCAJU NA VAS. BUDITE DECI PRIMER A NE SMOR :)

Постоје деца коју разноврсност приступа у обради теме може да покрене и мотивише.Постоје они који немају интерес за школу,јер су већ дошли у школу са стеченим навикама и вредностима.Мотивација,заинтересованост ученика за учење није само ствар школе,наставника,него и породице,друштва.Медијски се промовише један модел живота који не фаворизује школу као неопходну за успех.наставник ,професор,свакако треба да се усавршава,али то неће бити довољно ако се не крене од реформе породице,односно реформе у самим главама људи.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Vidis_ ?   Istina je drugacija a to moze jedna slika da ti pokaze> POGLEDAJ UCIONICU DJAKE I UCITELJA NA SLIKAMA OD PRE 100 GODINA I VIDECES POTPUNO PRESLIKANU DOSADNU VEC SCENU U DANASNJIM UCIONICAMA SAMO STO JE DANASNJA SLIKA U BOJI. NISTA SE NIJE PROMENILO U PRISTUPU I RADU.

Досада је честа појава у школи, коју смо сви искусили - одрасли и деца, али је у таквом екстремном степену када се изгуби жеља да се учи и иде ушколу. Због тога је неопходна реформа школства, свестраност, тако да нема досаде.  Хајде да отворимо тему о СМАРАЊУ у школи?! :)

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Verujem, da vam deca drhte od uzbudjenja, kad krecu u skolu, na zanimljive nastave i obilje novih informacija koje nikada nisu do sada culi a koje su upakovane od strane profesora tako, da su nadasve interesantne i PRAKTICKI primenjive u zivotu.

mA DA... koga vi zez a?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Тања1 рече

Досада је честа појава у школи, коју смо сви искусили - одрасли и деца, али је у таквом екстремном степену када се изгуби жеља да се учи и иде ушколу. Због тога је неопходна реформа школства, свестраност, тако да нема досаде.  Хајде да отворимо тему о СМАРАЊУ у школи?! :)

Pa stvorili smo je .

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa stvorili smo je .

Досада је аларм који не треба занемарити ако желимо да избегнемо велике проблеме - али на алрам треба да се реагује брзо на одговарајући начин...деца, наставници, родитељи, друштво у целини, имају заједнички интерес у томе....

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

да ли то све исто важи и за вртиће...? да ли је и у њима све досадно и непромењено...? 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Necu vise da diskutujem od prilike sam sve rekao, samo bi ponovio sve ovo iy sopstvenog iskustva.

Moje dete je krenulo u predskolsko, to je negde napredniji nivo onoga sto smo mi nekada pocinjali sa 1 razredom osnovne.

ZNATE LI VI KOLIKO SE JA SVAKI DAN MUČIM, DA IZVUČEM IZ NJEGA ŠTA SU DANAS NAUČILI NOVO I DA SE IYISTINSKI OBRADUJEM ZAJEDNO SA NJIM, ČINJENICI DA DANAS ZNA VIŠE NEGO ŠTO JE ZNAO JUČE I TO ŠTO JE DANAS NAUČIO DA MU UPROSTIM NA PRAKTIČKIM I PRIMENJIVIM PRIMERIMA KOJI ĆE MU POMOĆI U ŽIVOTU.?

Deca nam odlaze samo po skup informacija i ništa više sve drugo moramo sami izgleda.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, JESSY рече

да ли то све исто важи и за вртиће...? да ли је и у њима све досадно и непромењено...? 

Ja mogu da ti nabrojim 2 dobra vrtića u bgd i ništa više od toga.

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, Нифада рече

Постоје деца коју разноврсност приступа у обради теме може да покрене и мотивише.Постоје они који немају интерес за школу,јер су већ дошли у школу са стеченим навикама и вредностима.Мотивација,заинтересованост ученика за учење није само ствар школе,наставника,него и породице,друштва.Медијски се промовише један модел живота који не фаворизује школу као неопходну за успех.наставник ,професор,свакако треба да се усавршава,али то неће бити довољно ако се не крене од реформе породице,односно реформе у самим главама људи.

Ево примера занимљивих учитеља,рад на терену,стартовање на време у промовисању егзистенцијалног модела познатог као пинкова звездица.Они не смарају.Они покрећу хиљаде деце.Сви који гледају ово,могу видети преталентовану децу.И Моцарт је у своме најранијем детињству показивао невероватне способности свирајући виолину нпр.,али ово је нешто друго.Данас у Србији постоји друштвени статус који се зове пинкова звезда,и то је престижан статус.Читала сам вести у новинама,како је Пинкова звезда имала нпр.неку незгоду у саобраћају и сл.

У таквом амбијенту,где медији креирају систем вредности и покушавају да замене и породицу,пред школу се постављају велики изазови,и смањују се њени потенцијали,али мора се наћи таква форма која би парирала овим вредностима и квази-вредностима које се свакодневно нуде и промовишу.

 

  • Волим 1

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 minutes ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

ZNATE LI VI KOLIKO SE JA SVAKI DAN MUČIM, DA IZVUČEM IZ NJEGA ŠTA SU DANAS NAUČILI NOVO I DA SE IYISTINSKI OBRADUJEM ZAJEDNO SA NJIM, ČINJENICI DA DANAS ZNA VIŠE NEGO ŠTO JE ZNAO JUČE I TO ŠTO JE DANAS NAUČIO DA MU UPROSTIM NA PRAKTIČKIM I PRIMENJIVIM PRIMERIMA KOJI ĆE MU POMOĆI U ŽIVOTU.?

за ово ти свака част...радиш праву ствар...

 

2 minutes ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

ajde da vidimo šta ŠKOLSTVO nudi!

да нам је школство толико лоше, како би онда силна наша деца поосвајала силне светске награде, и како би наша деца добијала стипендије за студирање у иностранству и како би им били нуђени добри послови у струци...?

 

15 minutes ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

2 dobra vrtića u bgd

ја их знам много више....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...